Gigantyczny przypływ kieruje się w stronę San Francisco!

Kategorie: 

Źródło: NWS, Twitter/NWSBayArea, pixabay.com

W kierunku San Francisco obiecuje kieruje się gigantyczny przypływ. National Weather Service poinformowało, że fale mogą być tak ogromne, że każdy, kto pójdzie na plażę w okręgu Sonoma bądź Monterey ryzykuje pewną śmierć. Przypływ ma nastąpić między 9 rano w niedzielę 17 grudnia a 9 rano w poniedziałek 18 grudnia.

Burze, które uderzyły w wybrzeże w weekend, spowodowały szczególnie zagrożenie w San Francisco.  National Weather Service ostrzega przed gigantycznymi falami, które mogą spowodować ogromne straty.

 

Ostrzeżenie dotyczy hrabstwa Sonoma oraz okręgu Monterey i będzie obowiązywać od godziny 9 rano w poniedziałek aż do piątku. Ostrzeżenie wskazuje, że niebezpieczne, zagrażające życiu fale wpłyną na linię brzegową.

Zaleca się, aby podczas okresu podwyższonego ryzyka ludzie pozostawali poza linią brzegową. Długie okresowe fale poprzedzające pojawiły się już w niedzielę i spowodowały one prądy rozpryskowe. Największe fale mają uderzyć w niedzielę wieczorem czasu lokalnego i potrwają do poniedziałkowego poranka.

 

Fale mogą osiągnąć wielkość nawet 5–6 metrów. Fale uderzające w miejsca położone na północnym-zachodzie hrabstw mogą osiągać nawet 12 metrów. Prognoza NWS przestrzega, że może to być jedno z najniebezpieczniejszych wydarzeń pogodowych w tym roku.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Strony

Skomentuj