Gigantyczny pożar w Arizonie prawdopodobnie uszkodził ważne teleskopy

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Pożar, który szaleje w górach Arizony od zeszłego tygodnia, dotarł do Obserwatorium Narodowego Kitt Peak. Administracja obserwatorium twierdzi, że stanowi to ogromne zagrożenie dla znajdujących się tam teleskopów.

 

Obserwatorium Kitt Peak National Observatory to ośrodek badań astronomicznych położony w górach Tuscon w Arizonie. Na południowym zachodzie Ameryki szalały ostatnio pożary, a ogień zwany za oceanem Contreras, dotarł do obserwatorium. Według Arizona Emergency Information Network pożar spalił prawie 11 500 akrów na dzień 16 czerwca i nie wykazuje oznak spowolnienia.

 

Pożar Contreras dotarł do Obserwatorium wczesnym rankiem w piątek. Służby jednostki naukowej współpracują ze strażakami na miejscu, aby ocenić możliwe szkody. Ogień wspiął się na południowo-zachodni grzbiet góry o godzinie 2 w nocy czasu lokalnego, zagrażając czterem teleskopom: 2,4-metrowemu Teleskopowi Hiltnera, 1,3-metrowemu Teleskopowi McGraw-Hill, Bardzo Long Baseline Antenna i 12-metrowemu teleskopowi Uniwersytetu Arizona. . Ten ostatni jest obsługiwany przez University of Arizona i jest częścią teleskopu, który jako pierwszy wykonał zdjęcia czarnej dziury.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

Usmania ma niby tyle

Usmania ma niby tyle samolotów transportowych to dlaczego nie wykorzystuje ich do operacji gaszenia pożarów u siebie a wręcz przeciwnie , uzywa ich do wzniecania i podtrzymywania pożaru w europie.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Skomentuj