Gigantyczny pożar radioaktywnych lasów w okolicy Czarnobyla. Chmura dymu przemieszcza się po okolicy

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Już od 10 dni trwa walka z gigantycznym pożarem lasów w pobliżu elektrowni atomowej w Czarnobylu. Ogień obejmuje już 200 hektarów i dociera do zabudowań opuszczonego miasta Prypeć. 

 

W skażonej strefie wokół elektrowni atomowej w Czarnobylu doszło do potencjalnie niebezpiecznego pożaru lasu. Rozprzestrzenia się bardzo szybko ze względu na silny wiatr. Zadymienie przesuwa on w kierunku Białorusi. 

 

Służby ukraińskie twierdzą, że dym nie stanowi zagrożenia radiologicznego. Poinformowano również, że budynek elektrowni nie jest zagrożony, ponieważ wybudowano ją z dala od linii drzewowej. 

To nie pierwszy raz, gdy ogień pojawił się w zamkniętej strefie wokół nieczynnej elektrowni. W 2015 i 2017 roku również walczono z pożarem na terenie strefy czarnobylskiej i tak jak wtedy, tak i teraz, pożar lasu został zapoczątkowany przez płonące łąki.

 

Las, który płonie jest w dużej mierze radioaktywny, ale media starają się tego nie podkreślać, aby nie wzbudzać paniki. Sytuacja jest na tyle poważna, że w zwalczanie pożaru zaangażowane zostały jednostki Gwardii Narodowej i MSW.

 

Problem z Czarnobylem trwa nieprzerwanie od 26 kwietnia 1986 roku. W wyniku eksplozji reaktora zginęła jedna osoba, potem jednak z powodu choroby popromiennej śmierć poniosło przynajmniej 160 likwidatorów skutków wypadku.

 

Na szczęście bardzo szybko podjęto decyzję o zasypaniu dymiącego reaktora, a potem zbudowano nad nim specjalny sarkofag. Przetrwał on trzy dekady. Nowy betonowy sarkofag powstał w 2016 roku i będzie mógł być używany przez następne 100 lat.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zaszczyk2

"Swoją znajomość nauki i

"Swoją znajomość nauki i technologii wykorzystamy subtelnymi sposobami tak, żeby nigdy nie widzieli co się dzieje. Będziemy używać metali miękkich, przyspieszaczy starzenia i środki uspokajające w żywności i wodzie, jak i w powietrzu. Będą przykryci truciznami wszędzie gdzie będą. Metale miękkie doprowadzą do tego, że będą tracić umysł. Obiecamy, że znajdziemy lek na wielu naszych frontach, i dalej będziemy karmić ich większą ilością trucizn. Trucizny będą wchłaniać przez skórę i jamę ustną, one zniszczą im umysły i systemy reprodukcyjne. Z tego wszystkiego będą rodzić się martwe dzieci, i będziemy ukrywać tę informację. Trucizny będą ukryte we wszystkim co ich otacza, w tym co piją, jedzą, oddychają i się ubierają."

Portret użytkownika keri

Ten projekt ze srajwirusem ma

Ten projekt ze srajwirusem ma tyle wspólnego, że srajwirus jest jego przykrywką.

Nie są to instrumenty wsparcia walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa (kurwa, nie ma walki z koronawirusem - jest celowe rozprzestrzenianie grypy za pomocą testów skażonych koronawirusem).

To są instrumenty wsparcia zamordyzmu, inwigilacji i zabierania praw obywatelom.

Skomentuj