Gigantyczne osuwisko uderzyło w chińską prowincję Guizhou

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Według doniesień z mediów chińskich, w niedzielę 8 maja w okolicach miejscowości Bijie w Guizhou w Chinach, miało miejsce potężne osuwisko.

 

Osuwisko oderwało część góry, powodując, że miejscowa ludność rzuciła się do ucieczki ze strachu, gdy ziemia i gruz zbliżały się do ich domów z niesamowitą prędkością. Wyczuwalna jest panika w głosach chińskich mieszkańców nagrywających materiał z osuwiska: jeden mężczyzna krzyknął: „Biegnij szybciej! Biegnij! Ukryj się, schowaj, schowaj!”

 

Po osuwisku skały nadal sporadycznie spadały z góry, więc akcję poszukiwawczo-ratowniczą przełożono do poniedziałkowego poranka 9 maja, kiedy góra została uznana za wystarczająco bezpieczną, aby akcja ratunkowa w ogóle miała miejsce.

 

Liczba ofiar śmiertelnych nie została jeszcze oficjalnie ujawniona, ale w mediach społecznościowych pojawiły się doniesienia, że ​​co najmniej dwie osoby zginęły w tragicznym osunięciu się ziemi w chińskiej prowincji Guizhou.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Q

Stara mądrość ludowa mówi ,

Stara mądrość ludowa mówi , że : lepiej zapobiegać niż leczyć . Czemu więc nikt nie próbował wywołać kontrolowanego osunięcia ziemi tak by nikomu to niezagroziło ? - podobnie jak robi się to z lawinami śnieżnymi , sztucznie je wywołując. Władze Chińskie powinny teraz wyciągnąć naukę na przyszłość z tego zdarzenia.

Portret użytkownika spokoluz

Nie oglądam szambomendiów ale

Nie oglądam szambomendiów ale mam z tym związane pytanie - czy nasze szambonurki powiedziały coś o tym , że land u zamknął gazociąg na zachód i co szambonurki o tym powiedziały jeśli coś pisnęły tak aby nie zachłysnąć się szambem ?

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika spokoluz

To było 10.05 a 11.05 land u

To było 10.05 a 11.05 land u zamknął ścieżkę biegnącą przez land u na terytorium , które jeszcze mają pod kontrolą na rozkaz usmanbrytisrali. Usmańskie źródła piszą o zmniejszeniu dostaw o 25%  do gebelsowa wg. danych z gebelsowa - czyli faktycznie zamknęli tą ścieżkę u landowcy i to nie jest fake. Pytam o to szambozdanie wypływające z naszych patUwałdzmendiów na ten temat - bo nasz patUkurwidołek ma i tak zakręcony kurek z gazem od onuc. Czy ściek pokazał kał płynący z u landu z zakręceniem gazu do min . do słowacji , czech , węgier , austrii , niemiec pomimo , że może normalnie płynąć.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Strony

Skomentuj