Gigantyczne meduzy dokonały inwazji na wody przybrzeżne w okolicy Wladywostoku

Kategorie: 

Gonionemus vertens - źródło: wallawalla.edu

Dużych rozmiarów meduzy zaobserwowano w okolicy Zatoki Amur w pobliżu Władywostoku. Pojawienie się zwierząt wystraszyło mieszkańców i licznych o tej porze roku wczasowiczów. Wieku z nich zrezygnowało z kąpieli a nawet jakiegokolwiek kontaktu z wodą.

 

Stworzenia wypatrzono po raz pierwszy tydzień temu. Mają one imponujący rozmiar i jasne ubarwienie. Prawdopodobnie jest to gatunek Gonionemus vertens. Kontakt z tymi zwierzętami jest niebezpieczny, ponieważ powoduje reakcję alergiczną. Jedno ukąszenie to nie jest problem, mimo, że sprawia ból, ale kilka naraz może spowodować znaczne kłopoty zdrowotne.

 

Zdaniem ekspertów w sierpniu zwykle morze nagrzewa się maksymalnie, co sprzyja pojawianiu się meduz. Specjaliści sugerują, aby na wypadek kontaktu z meduzami posypać ciało solą. Biolodzy dodają, że duże meduzy przeważnie nie są aż tak bardzo niebezpieczne jak ich średnie gatunki. 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika LeanaiDe

Najtrudniej jest uwierzyć w

Najtrudniej jest uwierzyć w prawdę, dlatego  nie wielu jest wierzących wśród 2 mld chrześcian Biggrin Tak samo jest w kwestii doniesień ze świata, to nie są informacje dla świata, bo on jest głuchy i ślepy, ale dla tych co mają oczy do patrzenia,uszy do słuchania i rozum do pojmowania.Pokolenia ostatnich 10 lat to ludzie bez wyobraźni [co widać na forach młodzieżowych], pozbawieni całkowicie kreatywności i myslenia.Proste rzeczy sprawiają im problemy.Jaka jest różnica między inteligencją a mądrością?Pozdrawiam 

 LeanaiDe

Portret użytkownika Pablo

Na ruskiej stonie skąd

Na ruskiej stonie skąd pochodzi info, forumowicza piszą ze tak się dzieje co roku. Jak siędzieje od 100 lat to nic w tym dziwnego, jak się dzieje od trzech czy pięciu lat, to jest faktycznie dziwne. Ruscy mają galaretę do wódy ;-)Hm. Nie mam zdania. jak będą w Bałtyku jakieś giganty to będzie o czy gadać.

si vis pacem, para bellum"chcesz pokoju, szykuj się do wojny"

Portret użytkownika Pablo

@agaton zgadzam się z twą

@agatonzgadzam się z twą opinią. Sądzę jednak, że spośród wielu pojawiających się informacji okazało się, że są tutaj kłamstwa, to rzesza osób odwiedzających tytejsze klimaty przerzuciła by się na inne stronki, których nie brakuje.ponadto temat, który poruszyłeś, że teksty nie sprawdzone, trudno uwiarygodnić bo w tym przypadku na tą wiochę nikt nie pojedzie i nie sprawdzi, że faktycznie są lub nie ma meduz.ale nie to jest w tym najważniejsze. Ważniejsze, że znani ludzie jak politycy, wojskowi, duchowni, naukowcy, itd. patrzą w kamery i walą kłamstwa. To jest problem. I jak wyłapać, że taka informacja mija się z prawdą? Każdego dnia jesteśmy narażeni na debili i kłamców i do nas samych należy co do naszego wnętrza przemawia a co nie. I Ty i kazdy inny/a sami wiemy, co jest dla nas prawdą a w co nie wierzymy, bo mamy inne przekonania.Więc fajnie, że różne dziwne są tutaj poruszane. Mi to pasi. Wiele wątków nie otwieram, bo mnie nie interesują.

si vis pacem, para bellum"chcesz pokoju, szykuj się do wojny"

Kiedyś myśleliśmy że ziemia jest płaska,W SZKOLE UCZONO NAS ŻE ATOM JEST NIE PODZIELNY.dziś myśli się że wszechświat ma granice

Portret użytkownika Sfrustrowana małpa

Nowe zagrożenie dla ludzi. To

Nowe zagrożenie dla ludzi. To focza grypaZupełnie nowy szczep.Amerykańscy naukowcy wyodrębnili nowy szczep grypy odzwierzęcej, który może być groźny dla ssaków, w tym dla ludzi.Eksperci wyodrębnili wirus H3N8 u martwych fok, które znaleziono w jednej z zatok Nowej Anglii. Badania wykazały, że ssaki były zakażone grypą – donosi news.com.au.Nowy szczep grypy jest zbliżony do tego, który krąży wśród ptaków od 2002 roku. Eksperci ostrzegają jednak, że wirus zmutował się i jest w stanie przenosić się na ssaki i wywołuje groźniejsze dla zdrowia skutki. Przede wszystkim H3N8 jest w stanie zaatakować proteiny znajdujące się w ludzkich płucach.Wszystko wskazuje na to, że pojawił się wirus, z którym ludzie nigdy dotąd nie mieli do czynienia. To kombinacja, której wcześniej nie widzieliśmy – mówi dr Anne Moscona z Weill Cornell Medical College w Nowym Jorku.Naukowcy podkreślają, że sytuacja jest poważna. Do tej pory mało kto przypuszczał, by ptasia grypa była w stanie przenieść się na ssaki. Tymczasem właśnie tak się stało. To oznacza, że epidemia grypy może przyjść z każdej, nawet najmniej spodziewanej strony.I co wy na to? Czym jeszcze mogą nas zaskoczyć?Info pochodzi z – http://www.news.com.au/breaking-news/world/seal-flu-could-pose-risk-to-humans… 

Portret użytkownika Kosmozaur

W rosyjskim pojęciu

W rosyjskim pojęciu "gigantyczne" może się nie mieścić w żadnej popularnej skali ;-)...Ponadto Władywostok to baza rosyjskiej Floty Oceanu Spokojnego, jak coś wyciekło z reaktora, to "dostało się" meduzom, a te teraz ganiają po plaży za kuracjuszami z okolicznych sanatoriów. W oryginalnym artykule piszą, że te wielkie meduzy nie są groźne, może chcą się zaprzyjaźnić, np., jak delfiny(?). A może da się je oswoić i udomowić?Pozdro.

Dobra organizacja pracy to zwiększone efekty produkcyjne

Skomentuj