Gigantyczna ulewa na Śląsku. Duże obszary Katowic znalazły się nagle pod wodą

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Wczoraj doszło do bezprecedensowej ulewy na Górnym Śląsku. Najbardziej dotknięte zostały Katowice i ich okolica. W godzinę spadło ponad 75 mm deszczu. Woda zalała wiele ulic, garaży podziemnych i sklepów.

 

Tak intensywna ulewa była dla wielu mieszkańców ogromnym zaskoczeniem. Zalane zostały setki samochodów. Z niektórych musieli się ewakuować kierowcy, którzy utknęli w głębokiej wodzie. Na szczęście obyło się bez ofiar.

 

Podtopieniu uległo bardzo wiele sklepów i galerii handlowych. Woda wdarła się do sklepu wielkopowierzchniowego Ikea, co niektórzy komentowali jako odpowiedź Boga na głośny niedawno przypadek prześladowania pracownika za cytaty z Biblii. Potop w Ikei wykazał przy okazji nieudolność w przeprowadzeniu ewakuacji klientów, która podobno trwała aż 8 godzin!

Wielka ulewa to też dużo pracy dla straży pożarnej. Przy takiej skali zjawiska trudno się dziwić, że nie nadążano z wypompowywaniem wody stojącej w wielu miejscach katowic. Prace w tym zakresie dalej trwają.


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Piotrek

 

 

Skoro Bóg nie ukarał (nie podtopił ) księży-pedofilów i ich kościołów katolickich za gwałt na dzieciach  , to  niby dlaczego miałby ukarać IKEĘ tylko za to , że zwolnili  z pracy fanatyka religijnego ?

Przestańcie wycierac sobie gębę Bogiem,  który póki co zsyła deszcz na prawych,  jak i nieprawych.

 

 

Portret użytkownika euklides

Każdy myśli, że czyni dobrze.

Każdy myśli, że czyni dobrze. Tego nie rozumiesz Medium, podobnie jak większość i dlatego niewiele się od siebie różnicie. Ilekroć zaproponuję podział na jurysdykcje to dostaję minusy, bo nikt z was nie potrafi zaakceptować wolności jednostki i uszanować indywidualego wyboru człowieka.

Strony

Skomentuj