Gigantyczna trąba wodna wystąpiła w Salerno we Włoszech

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

W zeszły piątek 25 września u wybrzeży Włoch w regionie Salerno, mieście położonym w południowej części kraju w regionie Kampania, pojawiła się trąba wodna. Na nagraniach dostępnych w sieciach społecznościowych można zobaczyć jak wir, który uformował się nad wodami Morza Śródziemnego, zbliżył się do miastas i wylądował na brzegu.

 

Zanim tornado straciło moc, powalało drzewa, przewróciło kontenery w porcie, uszkodziło kilka budynków, samochody i linie energetyczne.

 

Jak informująmedia włoskie media na szczęście nikt nie został ranny, a tornado najbardziej uderzyło w obszar Torrione. To właśnie tam poważnie uszkodzone zostały samochody, budynki i liczne meble ogrodowe.

 

Trąby powietrzne występowały też we Włoszech wcześniej we wrześniu.

Dzień wcześniej kolejne ogromne tornado wodne zostało sfilmowane u wybrzeży Porto Ercole na północy, na zachodnim wybrzeżu Włoch.

20 września w pobliżu miasta Cefalu na Sycylii zarejestrowano kolejne imponujące tornado.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj