Gigantyczna plama na Słońcu widoczna gołym okiem

Kategorie: 

Źródło: NASA

Słońce, nasza gwiazda macierzysta, jest nie tylko źródłem światła i ciepła, ale również fascynującym obiektem naukowym. Niedawno astronomowie odkryli na jego powierzchni gigantyczną plamę, tak dużą, że można ją obserwować z Ziemi bez użycia teleskopu.

Odkrycie gigantycznej plamy słonecznej

Plama, która została zauważona na początku tego miesiąca, ma średnicę około 16 000 kilometrów - to więcej niż średnica Ziemi! Jest to jedna z największych plam słonecznych, które obserwowano na Słońcu w ostatnich latach.

 

Co to jest plama słoneczna?

Plama słoneczna to obszar na powierzchni Słońca, gdzie pola magnetyczne stają się niezwykle silne, tworząc ciemne plamy. Te silne pola magnetyczne mogą prowadzić do burz słonecznych, które mają potencjał wpływać na nasze życie na Ziemi. Burze słoneczne mogą powodować awarie elektroniki, uszkadzać satelity, a nawet stanowić zagrożenie dla zdrowia astronautów. Dlatego obserwacja plam słonecznych jest kluczowym elementem pracy astronomów i badań kosmicznych.

 

Bezpieczne obserwacje Słońca

Chociaż plamę można zobaczyć gołym okiem, bezpieczniej jest obserwować ją przez specjalne filtry lub lunety. Należy pamiętać, że nigdy nie powinno się patrzeć bezpośrednio na Słońce, ponieważ może to prowadzić do poważnych uszkodzeń oczu.

 

Plamy słoneczne w historii

Plamy na Słońcu były znane już w starożytności. Chińscy astronomowie zauważyli plamy słoneczne już w 364 roku p.n.e. i jako pierwsi zaczęli rejestrować ich pozycję i ruch.

Dziś astronomowie wykorzystują zaawansowane narzędzia do badania plam słonecznych i ich wpływu na nasze życie. Badają pola magnetyczne, które powodują plamy słoneczne, i starają się przewidzieć burze słoneczne. To pozwala nam lepiej zrozumieć naszą gwiazdę i chronić się przed jej potencjalnie szkodliwymi skutkami.

Podsumowując, gigantyczna plama na Słońcu jest fascynującym zjawiskiem, które przypomina nam o dynamicznej naturze naszej gwiazdy macierzystej. Choć jest piękna i intrygująca, przypomina nam również o konieczności ostrożności i szacunku dla sił natury. Bezpieczne obserwacje Słońca i badań nad plamami słonecznymi są kluczowe dla naszego zrozumienia Słońca i jego wpływu na naszą planetę.

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Ciekawe co to?

Ciekawe co to?

Mam tu ciekawostkę z encyklopedii Britanica z 1958 roku:

https://www.youtube.com/watch?v=uqqOZs1bAS0

Piloci "wracający" po jakiejś wyprawie nad Antarktydę relacjonują, że: Na szer geogr 80 stopni na pol€dnie i 90 stopni na wschód natrafili na KOPUŁĘ na wysokości 13000 stóp (ok 4 km 200 metrów.), czyli tzw. FIRMAMENT.

Żyjemy zatem w kraterze pod pokrywką-firmamentem. Nikt nigdzie nie poleciał z lotów komercyjnych "w kosmos" *biggrin**biggrin*, poza naszą wyobraźnią zmanipulowaną przez fałszywe informacje.

W związku z czym można zakładać, że to wszystko co tu piszą "po dawnemu", to bzdury wyssane z palca.

Portret użytkownika ba19

A co mówi Biblia :

A co mówi Biblia :

Łukasza 21: 25  „Będą też znaki na słońcu+ i księżycu, i gwiazdach, a na ziemi udręczenie narodów nie znających wyjścia wskutek ryku morza+ i jego wzburzenia,+ 26  podczas gdy ludzie będą mdleć ze strachu+ i w oczekiwaniu rzeczy przychodzących na zamieszkaną ziemię;+ bo moce niebios zostaną wstrząśnięte.+

A co potem :

27  I potem ujrzą Syna Człowieczego+ przychodzącego w obłoku z mocą oraz wielką chwałą.+

35  jak sidło.+ Przyjdzie bowiem na wszystkich, którzy mieszkają na obliczu całej ziemi.+

A czym jest sidło :

1 Tesaloniczan 5:3  Kiedy tylko będą mówić:a „Pokójb i bezpieczeństwo!”, wtedy natychmiast przyjdzie na nich nagła zagłada,c tak jak dręczące boleści na niewiastę brzemienną,d i na pewno nie ujdą.e

To będzie największe kłamstwo w dziejach ludzkości ,  kto w nie uwierzy życie straci,  a uwierzy 99.999 % ludzkości , bo co to za bezpieczeństwo jak ŻADNE PROBLEMY LUDZKOŚCI NIE ZOSTANĄ ROZWIĄZANE, bo jak ludzie chorowali , tak dalej będą chorować , jak się starzeli tak dalej będą się starzec , jak umierali tak dalej będą umierać , jak więzienia były dalej będą, jak rozwody były dalej będą , jak bezrobocie było dalej będzie , jak bogaci i biedni byli tak dalej będą itd. !!!!!!!!!

 Prawdziwy Pokój i Bezpieczeństwo zaprowadzi Królestwo Boże :

Objawienia 21:  Wtedy usłyszałem donośny głos od tronu, mówiący: „Oto namiot+ Boga jest z ludźmi i On będzie przebywać+ z nimi, a oni będą jego ludami.+ I będzie z nimi sam Bóg.+  I otrze z ich oczu wszelką łzę,+ i śmierci już nie będzie+ ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie.+ To, co poprzednie, przeminęło”.+  I Zasiadający na tronie+ rzekł: „Oto czynię wszystko nowe”.+ Mówi też: „Napisz, ponieważ słowa te są wierne i prawdziwe”.

Izajasza 33: 24  I żaden mieszkaniec nie powie: „Jestem chory”.+

1 Koryntian 2:  Ale jak jest napisane: „Oko nie widziało i ucho nie słyszało ani się w sercu człowieka nie zrodziło, co Bóg przygotował dla tych, którzy go miłują”.+

1 Jana 2: 25  A to jest obietnica, którą on nam obiecał: życie wieczne.+

 

Czy rządy ludzkie są wstanie spełnić obietnice,  które spełni Bóg Biblii rękami Chrystusa ????

Portret użytkownika Kwazar

Otóż ważniejsze i to gołym

Otóż ważniejsze i to gołym okiem powinno być widać to, co się dzieje tuż pod naszymi dupami a nie to, co na Słońcu widać ! Odchodzimy bowiem MY WSZYSCY, w niepamięć dziejów tzw "zachodu" Kiedyś, to było już powiedziane ! Dzisiaj staje się ciałem  TRZECIA TAJEMNICA FATIMSKA o końcu Lol A Rosja będzie MŁOTEM na czarownice zachodu..... I STAŁO  SIĘ !!!   Objawienie dla rozbawionych i uchachanych gówna rzeczywistością. 

Skomentuj