Gigantyczna pajęczyna pokryła greckie jezioro

Kategorie: 

Źródło: AFP

Jezioro Vistonida w północnej Grecji stało się przekleństwem dla osób cierpiących na arachnofobię, jako że zostało pokryte olbrzymią pajęczyną, utkaną przez tysiące małych stworzeń.

Biolodzy przeanalizowali zjawisko i ocenili, że jego przyczyną jest nietypowa o tej porze roku wysoka temperatura, która doprowadziła do wzrostu populacji komarów i pająków. Aktualne warunki pogodowe doskonale sprzyjają ich rozmnażaniu, a dostępnego pożywienia jest aż nadto. Gigantyczne pajęczyny rozciągnięte ponad przybrzeżnymi krzewami, płotami i drzewami, ciągną się przez niemal kilometr.

Źródło: AFP

Ustalono, że pająki należą do gatunku Tetragnatha (kwadratników), który jest znany z posiadania niezwykle rozciągliwych ciał. Wiadomo również, że ten rodzaj pająków buduje swoje "imperium" w pobliżu zbiorników wodnych. Niektóre gatunki mogą nawet posiadać umiejętność poruszania się po wodzie.

 

Warto zaznaczyć, że podobny przypadek odnotowano w zeszłym miesiącu w nadmorskim greckim miasteczku Aetoliko. Biolodzy są przekonani, że pajęczyny znikną wraz ze spadkiem temperatury oraz większymi opadami deszczu.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika kolo21

U nas też zaczynają pojawiać

U nas też zaczynają pojawiać się dziwne pająki. Całe życie mieszkałem na wsi, to nie jedengo owada widzałem, ale tych nie znam. Tak samo jak te biedronki Azjatyckie, parę dni temu było ich mnóstwo i nagle znikły. Cholera gdzie Azja a gdzie Polska! Zrzucają je nam na głowe jak kiedyś stonkę?

kolo21

Portret użytkownika lipka

O to chodzi, chcą namieszać

O to chodzi, chcą namieszać ludziom we łbach że niby jakieś apokalipsy, srypsy, żydowskie przepowiednie, a powód jest zawsze ten sam pokazać ludowi kto tu rządzi a jak lud za bardzo staje się samodzielny to będą robić wszystko by ten lud ujarzmić, na razie delikatnie ale szykują coś większego bo opryski nie działają na wszystkich, nie wszyscy boją się zmian klimatu i internet wciąż jest 'prawie' wolny. To jest ich ból władzy.

Skomentuj