Gigantyczna obłuda największych korporacji

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Szefowie największych koncernów mają usta pełne frazesów na temat walki z globalnym ociepleniem, unikania płacenia podatków i wyrównywania szans. W praktyce okazuje się jednak, że BigTech ma w nosie jakiekolwiek zmiany, godzące w jego interesy.

Apple, Microsoft, Google, Amazon i Disney, wspierają ruchy i organizacje sprzeciwiające się nowemu ustawodawstwu klimatycznemu, choć bardzo wiele mówią o konieczności rozwiązania kryzysu klimatycznego.

Warta 3,5 biliona dolarów amerykańska ustawa budżetowa, zawierająca zapisy dotyczące radykalnych prób zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych, określana przez prominentnych działaczy Partii Demokratycznej „najbardziej znaczącym działaniem na rzecz klimatu w historii Stanów Zjednoczych”, stała się celem dla lobbystów największych firm, którzy próbują ją zablokować.

Choć Jeff Bezos oficjalnie uważa kryzys klimatyczny za „największe zagrożenie dla naszej planety”, a jego Amazon ma wyzerować emisję CO2 do 2040 roku; choć Microsoft złożył obietnicę, że w 10 lat stanie się korporacją bezemisyjną, a Disney ma przestawić się na energię elektryczną wyłącznie ze źródeł odnawialnych, to jednak wszystkie te firmy próbują  uniemożliwić wspomnianej ustawie klimatycznej wejście w życie.

Apple i Google chcą zablokować ustawę, bowiem podniesie ona podatki dla bogatych, a jak wiadomo, są to chyba najbardziej pazerne ze wszystkich korporacji.

Sprawę świetnie podsumował Kyle Herrig z grupy Accountable.US, której analiza obnaża prawdę o działaniach technologicznych gigantów:

Największe korporacje uwielbiają wmawiać nam, jak bardzo są zaangażowane w walkę z kryzysem klimatycznym i budowanie zrównoważonej przyszłości, ale za zamkniętymi drzwiami finansują te same grupy branżowe, które walczą zaciekle o powstrzymanie największej w historii ustawy o zmianach klimatycznych.

Tak więc, jeśli ktokolwiek stawia te firmy za wzór dbania o środowisko i czyste intencje, powinien jak najszybciej zrewidować swoje poglądy w tej kwestii.
 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika wodzu

tak jak dzisiejsza awaria

tak jak dzisiejsza awaria Facebooka, Messenger i Instagram ?
jutro dostaniesz informacje ze za jedyne 45$ dwoje dane będą chronione przez VPN ? promocja trwa do końca Facebooka , Messenger i Instagram
Owce które przez całe życie panicznie bały się wilka ? którym straszył je pasterz ? ostatecznie zostaną zjedzone przez pasterza i jego rodzinne

Portret użytkownika ​euklides

Kozera zapnij rozporek bo

Kozera zapnij rozporek bo wystaje ci obrzezany fiutek. Raczej nikogo nie wzrusza, że geszefciarze "obłudnie" się zablokowali. Zresztą to dopiero początek rozłamów, więc zapnij rozporek i idź po duże wiadro na łzy.

Skomentuj