Gigantyczna lawina skalna wystąpiła w Alpach Szwajcarskich

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Kilka dni temu w Alpach doszło do wyjątkowego zdarzenia. Zeszła potężna skalna lawina. Wielki fragment skalny odłączył się od góry Mel de la Niva znajdującej się w okolicy regiony Evolene w Szwajcarii.

 

Do zdarzenia doszło w godzinach porannych 19 października 2015 roku. Zupełnym przypadkiem w okolicy znajdowali się akurat naukowcy prowadzący badania geologiczne i udało im się nagrać moment upadku niezwykle dużego fragmentu skalnego.

 

Szacowana objętość skał, które oderwały się od góry to aż 2000 metrów sześciennych. Wywołana przez upadek lawina skalna przemieściła się kilkaset metrów w dół zbocza.

 

Eksperci twierdzą, ze niezwykła aktywność geologiczna zaczęła się w tym regionie już dwa lata temu i od tego czasu okolica była monitorowana. Na szczęście nikt nie ucierpiał w wyniku zjawiska.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika vito

No cóż.. szwajcaria : Miasto

No cóż.. szwajcaria : Miasto Syjon i Dzieci Syjonu . Sterowanie i ochrona papieża- (gwardzisci) bedacego ich tworem. No i oczywiscie CERN - majstrowanie przy portalach do innych wymiarówo . To wszystko baaardzo sie nie podoba bogom...nauczka i KARA bedzie zaiste przykladowa dla innych nacji.....

Skomentuj