Gigantyczna kula ognia eksplodowała nad ośrodkiem narciarskim w Kanadzie

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Kamery ośrodka narciarskiego w Parku Narodowym Banff uchwyciły olbrzymią kulę ognia, która spłonęła na niebie wczesnym rankiem w środę 19 lutego br. Zespół IT firmy Sunshine Village sprawdził kamerę wyciągu krzesełkowego Jackrabbit po usłyszeniu doniesień o obserwacji meteoru w prowincji Alberta. Jak wynika ze znacznika czasu na materiale, który nie pokrywa się z czasem rzeczywistym, około godziny 0:16 jasny meteor przeciął niebo w kierunku północno - wschodnim.

 

To nie pierwszy raz w tym miesiącu w Albercie zarejestrowano ognistą kulę, eksplodującą na niebie. Mieszkańcy Calgary  obserwowali olśniewający bolid, lecący po niebie w sobotę 9 lutego br. Wielu ludzi komentowało to zdarzenie w mediach społecznościowych. Niezwykły widok na niebie zawsze wyzwala emocje.

 

Moglibyśmy całkowicie nie wiedzieć o zjawiskach astronomicznych z tego tygodnia, gdyby nie kamera Jackrabbit umieszczona na wyciągu krzesełkowym przy skoczni narciarskiej.

 

Na materiale filmowym widać ogromną kulę białego światła poruszającą się po niebie, a gdy spada, eksploduje w żółtej krasie. Zanim dotrze do horyzontu, całkowicie zniknie.

„To mogło trwać tylko kilka sekund, ale są to naturalne odczucia, które trwają w naszej pamięci przez długi”.

Kendra Scurfield, rzeczniczka Sunshine Village, rozmawiała z CTV News o rzadkim zjawisku. Powiedziała, że ich aparaty od czasu do czasu wychwytują takie cuda. Dodała, że „to była wielka kula ognia, prawie jak słońce”.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj