Gigantyczna „czarna skrzynka” Ziemi, zbierze całą wiedzę na temat zmian klimatu

Kategorie: 

Źródło: earthsblackbox

Gigantyczne stalowe pudło umieszczone na równinie w australijskim stanie Tasmania będzie rejestrować każde nowe badanie w dziedzinie zmian klimatu. Dzięki grubym stalowym ścianom, magazynom baterii i panelom słonecznym, konstrukcja wielkości autobusu miejskiego ma przetrwać każdy kryzys klimatyczny i udostępnić wiedzę na temat zmian klimatu, przyszłym pokoleniom.

 

Twórcy tej "czarnej skrzynki" wierzą, że wyjaśni on przyszłym cywilizacjom, w jaki sposób klimat naszej planety zmieniał się na przestrzeni lat. Chociaż jej budowa nie zostanie zakończona do przyszłego roku, zamontowane w niej dyski twarde rozpoczęły rejestrowanie badań naukowych, w oparciu o specjalistyczne algorytmy.

 

Stalowy monolit będzie dokumentował wszystkie debaty naukowe i zagadnienia związane z klimatem z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, w tym zmiany temperatury lądów i mórz, zakwaszenie oceanów, ilość gazów cieplarnianych w atmosferze, populację ludzką, zużycie energii, wydatki wojskowe i zmiany polityki.

Twórcy szacują, że czarna skrzynka będzie w stanie przechowywać dane przez następne trzy do pięciu dekad. Wciąż zastanawiają się, kto będzie mógł korzystać z pudełka w odległej przyszłości, ponieważ uzyskanie do niego dostępu jest trudne i wymagałoby zaawansowanych technologii. Ma to być coś na kształt zaawansowanego Kamienia z Rosetty. Po aktywacji czarnej skrzynki, biblioteka danych klimatycznych zostanie udostępniona za pośrednictwem platformy internetowej.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika wojna.INFO

1. Taki coś nie ma szans

1. Taki coś nie ma szans przetrwać więcej niż kilka stuleci (optymistycznie)

2. Poprzednia cywilizacja też zostawiła taką czarną skrzynkę tylko lepiej wykonaną, bo z kamienia. Wiecie co ludzie z następnej cywilizjacji z nią zrobili? Wyrzucili zawartość i przerobili na grobowiec dla faraona!

Portret użytkownika Quark

Gdzie na tym zdjęciu jest

Gdzie na tym zdjęciu jest "równina" ? I komu potrzebny jest taki wielki rejestrator zmian klimatycznych ? A co do kształtu to gdyby to coś miało być "wieczno trwałe" to powinno mieć kształt piramidy a nie odwróconego , nieforemnego trapezu który z łatwością da się przewrócić na bok . W czasach tak zaawansowanej miniaturyzacji dowolny rejestrator da się zmieścić w obudowie wielkości kartonu na mleko ... mamy przecież bardzo pojemne pamięci masowe , pragramy do kompresji danych i miniaturowe komputery. A ilość danych klimatycznych zmian , nie jest chyba aż tak wielka jak ten kontener na zdjęciu - prawda ? Zapisanie zaś temperatury i lokalizacji jej pomiaru to zaledwie kilka bajtów (jednostkowo) , podobnie z pomiarem kierunków , siły i temperatury prądów oceanicznych , wiatrów atmosferycznych , zachmurzenia , opadów , nasłonecznienia , oblodzenia itp. itd. Skompersowane opracowania naukowe , rozmowy itd. też zajmują stosunkowo niewiele miejsca. A przecież ma to urządzenie zapisywać tylko to co istotne a nie cały ten bełkot zewsząt ?

Portret użytkownika BG-OG

UMRĄ ZE ŚMIECHU ZA KILKA

UMRĄ ZE ŚMIECHU ZA KILKA STULECI, JAK SIĘ DOWIEDZĄ, ŻE BYLI KIEDYŚ EKOTALIBOWIE, CO UKNULI IDEOLOGIĘ / EKORELIGIĘ "ZMIAN KLIMATYCZNYCH WYWOŁANYCH PRZEZ DZIAŁALNOŚĆ CZŁOWIEKA I CO2" .

P.S.

JEŻELI TO LEWACKA ZABAWKA , TO PRAWDY I TAK SIĘ NIE DOWIEDZĄ, BO ZAREJESTROWANE BĘDĄ TYLKO WYPOWIEDZI TYPU GRETA THUNGBERG.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj