Gigant kosmetyczny L'Oreal usuwa słowa "biały", "jasny" i "wybielający" z opisów swoich produktów

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Francuska firma kosmetyczna L'Oreal dokonała korekty opisów swoich produktów usuwając słowa "biały", "jasny", "wybielający" czy "rozjaśniający".  Wszystko to by sprostać szaleństwu politycznej poprawności, która po niedawnych zajściach w USA opanowała światowe korporacje.

Lewica zawsze dziarsko operuje na gruncie semantyki wymyślania nowych pojęć, słów, a także chętnie i często zakazuje stosowania jakichś słów, które akurat źle się kojarzą lewicowcom. W taki sposób zaatakowano słowo "pederasta" czy "murzyn". Milcząca akceptacja takiego dyktatu i poddawaniue się tej tresurze, doprowadziło do tego, że obecnie usiłuje się zakazywać nazw kolorów. Biały? To dla nich brzmi rasistowsko.

 

A ponieważ korporacje międzynarodowe chętnie poddają się lewackiej tresurze, tresując na dodatek wedle tych zaleceń swoich klientów, to gdy zaczęło się ogólnoświatowe szaleństwo walki z rasizmem, ochoczo przystąpiły do tej nowej walki z pojęciami. Na celowniku znalazły się wszystkie określenia, które lewicowcom kojarzą się z rasizmem, a zwłaszcza kolor biały, który jest obecnie przez swą nazwę, niebywale rasistowski.

 

Aby jakoś temu przeciwdziałać rozpoczęła się gorączkowa zmiana nazw na mniej rasistowskie. Skoro tak to pojawia się pytanie, co takiego będą robić te środki kosmetyczne jeśli nie wybielać? Czy może będą odczerniać? To chyba też ryzykowne nazewnictwo w czasach dzisiejszego szaleństwa politycznej poprawności. Ponura przyszłość czeka teraz producentów pasty do zębów. Będą musieli wymyślić nowe słowa i nauczyć ich klientów. 

 

Może nawet pojawią się postulaty, aby usunąć ze słownika takie brzydkie wyrazy jak "biały" czy "czarny"? Może zabroni się też nazywania pasty do butów koloru czarnego? Zastanawia też fakt, że kolory "żółty" i "czerwony" nikomu jeszcze nie przeszkadzają, wszak to oczywiste, że są one również rasistowskie.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika Uther Lightbringer

To jest kolejny przykład,

To jest kolejny przykład, tego jak szaleństwo związane z polityczną poprawnością przekracza kolejne granice. Od razu przypomina mi się "Rok 1984" Orwella, gdzie były fragmenty, o tym jak w Oceanii usuwano pewne słowa i zastępowano je innymi.

Portret użytkownika Quark

Czy naprawdę nie ma tam

Czy naprawdę nie ma tam nikogo przy zmysłach kto by ich pi******ął  w łep czymś ciężkim ?? Dlaczego tak jest ,że mądrzy ludzie pozwalają by zwyczajni GŁUPCY narzucali im swoją wykrzywioną wolę ?! Czy nie wiecie ,że aby zło zwyciężyło wystarczy ,że dobro będzie bierne ?! Dlaczego wmawiano nam od dziecka (kto dał im takie prawo !?) ,że "mądry głupiemu ustępuje " .. ? Kto powiedział ,że mądrzy mają przestrzegać wszelkich zasad podczas gdy GŁUPCY nic sobie z nich nie robią ! Jakim prawem ciemny i durny motłoch narzuca się mądrzejszej części społeczeństwa to ma być "demokracja" ? Jak długo jeszcze będziemy tolerować "ludzkie śmieci" zatruwające mniej odporne umysły ? Czy naprawdę musi dojść do tragedii , zniszczenia ,wojny ,uciemiężenia ,wywrócenia świata do "góry nogami" aby do ludzi dotarło otrzeźwienie ?! Czy na tym polega tolerancja ... otóż NIE !!! Tolerancja to przyzwolenie na indywidualność dopuki nie staje się ona czynnikiem szkodzącym ogółowi a gdy to następuje konieczna jest zdecydowana REAKCJA ! Bo jak mamy drewniany most (a są jeszcze takie) i jakiś gwóźć zeń wystaje to się go dobija by się most nie rozleciał i ktoś nogi albo koła o niego nie rozcharatał .. chociaż gwoździe są różne , różnie powbijane i w różnych miejscach i to jest tolerancja.

Portret użytkownika Żuraw

Masztalskiemu urodził  się

Masztalskiemu urodził  się syn. Idzie na odwiedziny do szpitala, chce zobaczyć syna. Patrzy czarne dziecko, zaskoczony pyta żony jak to się stało, że ono jest czarne? Ta zmieszana i wystraszona mówi, że brakło jej pokarmu i poprosiła afro afrynankę Wink o nakarmienie jej dziecka i ono po tym karmieniu zczerniało. Masztalski przyjął to do wiadomości , poszedł do domu i opowiedział o tym matce. Matka pokiwała głową i powiedziała, że z tym mlekiem to prawda, ponieważ kiedy jej zabrakło pokarmu to jemu dawala mleko od kozy i dlatego jest teraz głupi jak cap.

Portret użytkownika euklides

Małe podmioty są niszczone

Małe podmioty są niszczone biurokracją oraz gąszczem przepisów na który stać tylko gigantów. W efekcie w zarządach korporacji mają furę kasy i im się po prostu nudzi. Próbują się wykazać tego typu pierdołami.

Strony

Skomentuj