Gigant kosmetyczny L'Oreal usuwa słowa "biały", "jasny" i "wybielający" z opisów swoich produktów

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Francuska firma kosmetyczna L'Oreal dokonała korekty opisów swoich produktów usuwając słowa "biały", "jasny", "wybielający" czy "rozjaśniający".  Wszystko to by sprostać szaleństwu politycznej poprawności, która po niedawnych zajściach w USA opanowała światowe korporacje.

Lewica zawsze dziarsko operuje na gruncie semantyki wymyślania nowych pojęć, słów, a także chętnie i często zakazuje stosowania jakichś słów, które akurat źle się kojarzą lewicowcom. W taki sposób zaatakowano słowo "pederasta" czy "murzyn". Milcząca akceptacja takiego dyktatu i poddawaniue się tej tresurze, doprowadziło do tego, że obecnie usiłuje się zakazywać nazw kolorów. Biały? To dla nich brzmi rasistowsko.

 

A ponieważ korporacje międzynarodowe chętnie poddają się lewackiej tresurze, tresując na dodatek wedle tych zaleceń swoich klientów, to gdy zaczęło się ogólnoświatowe szaleństwo walki z rasizmem, ochoczo przystąpiły do tej nowej walki z pojęciami. Na celowniku znalazły się wszystkie określenia, które lewicowcom kojarzą się z rasizmem, a zwłaszcza kolor biały, który jest obecnie przez swą nazwę, niebywale rasistowski.

 

Aby jakoś temu przeciwdziałać rozpoczęła się gorączkowa zmiana nazw na mniej rasistowskie. Skoro tak to pojawia się pytanie, co takiego będą robić te środki kosmetyczne jeśli nie wybielać? Czy może będą odczerniać? To chyba też ryzykowne nazewnictwo w czasach dzisiejszego szaleństwa politycznej poprawności. Ponura przyszłość czeka teraz producentów pasty do zębów. Będą musieli wymyślić nowe słowa i nauczyć ich klientów. 

 

Może nawet pojawią się postulaty, aby usunąć ze słownika takie brzydkie wyrazy jak "biały" czy "czarny"? Może zabroni się też nazywania pasty do butów koloru czarnego? Zastanawia też fakt, że kolory "żółty" i "czerwony" nikomu jeszcze nie przeszkadzają, wszak to oczywiste, że są one również rasistowskie.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Strony

Skomentuj