Giganci farmacji nie będą odpowiadać za skutki uboczne szczepionek na COVID-19!

Kategorie: 

Źródło: Internet

Jako pierwszy bezkarność zagwarantował sobie koncern AstraZeneca. W jego ślady chcą pójść także inne firmy. Niepożądane skutki uboczne dla zdrowia i życia przyszłych zaszczepionych na COVID-19 przegrywają z interesem „Big Pharmy”.

Podstawowym warunkiem dostarczenia szczepionek na COVID-19 do poszczególnych państw jest uwolnienie firm je produkujących od odpowiedzialności za negatywne efekty zaszczepienia.

Zatem kraje nie mają wyboru i albo zaakceptują bezkarność koncernów albo nie otrzymają szczepionki.

A, że trzeba tworzyć przed opinią publiczną atmosferę „apokalipsy”, to rządy z heroizmem decydują się na zapewnienie immunitetu korporacjom, które chcą zarobić miliardy w „białych rękawiczkach”.

Rządy kupują szczepionki, których jeszcze nie ma, a tłumaczą to „wyjątkową sytuacją”, która zmusza do podejmowania ryzykownych decyzji.

Co więcej, AstraZeneca dostarczy setki milionów szczepionek za kwotę, która nie zostanie podana do wiadomości publicznej. To również był jeden z warunków koncernu, który oficjalnie głosi, że praktycznie zrezygnował z zysku.

Skoro tak, po co ta tajemnica?

Także w USA zostało już ustanowione specjalne prawo, zwalniające producentów z odpowiedzialności za ewentualne niepożądane skutki szczepień na COVID-19.

Sytuacja do złudzenia przypomina tę z 2008 roku, gdy banki odpowiedzialne za kryzys były ratowane z publicznych pieniędzy, a i ich prezesi otrzymywali dodatkowo wielomilionowe nagrody.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika elle

Żaden odpowiedzialny rząd nie

Żaden odpowiedzialny rząd nie powinien pozwolić na masowe stosowanie preparatów  za które nie odpowiada ich producent a mogą być niebezpieczne dla zdrowia.  A co na to tak wyczulona  na przepisy Łunia ? 

Nawet drobny producent musi uzyskać certyfikaty i zezwolania, wykazać że  jego produkt jest bezpieczny,  a tutaj preparat wstrzykiwany będzie  do ciała bez żadnej odpowiedzialności ?  Doszło do kompletnych absurdów  i pomylenia pojęć a społeczności  jak  pod narkozą - nie reagują.

Strony

Skomentuj