Gerhard Schroeder postanowił pozwać Bundestag z powodu utraty swoich przywilejów

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder, znany z bardzo bliskich relacji z Władimirem Putinem, pozywa Bundestag w sprawie anulowania niektórych jego rzekomych świadczeń emerytalnych - pisze BBC.

 

W piątek prawnik Schroedera, do tej pory pozbawiony swojego biura i personelu, powiedział dziennikarzom, że złożył pozew w berlińskim sądzie administracyjnym.

 

Bundestag poinformował, że nie otrzymał jeszcze zawiadomienia o pozwie, a zatem nie może komentować sytuacji.

 

Decydując się na pozbawienie Schroedera pewnych przywilejów, komisja budżetowa uznała, że nie wypełnia on już zobowiązań związanych ze swoim stanowiskiem.

 

Prawnik byłego kanclerza Mikael Nagel przekonuje, że decyzja o odebraniu Schroederowi funkcji i personelu, za które płacą podatnicy, jest niezgodna z prawem.

 

Nagel dodał również, że Schroeder, który pełnił funkcję kanclerza w latach 1998 - 2005, poprosił komisję o wysłuchanie go, ale nie dano mu możliwości zabrania głosu.

 

W maju Schroeder zrezygnował z funkcji członka rady dyrektorów rosyjskiego koncernu naftowego Rosnieft' i odmówił zasiadania w radzie nadzorczej innego rosyjskiego giganta energetycznego - Gazpromu. Jednocześnie nadal utrzymuje bliskie związki z Kremlem, za co jest krytykowany na Zachodzie.

 

Na początku wojny Schroeder potępił atak Rosji na Ukrainę, ale nie przestał utrzymywać więzi z Moskwą. Dopiero pod koniec lipca Schroeder odwiedził Moskwę, gdzie spotkał się z Władimirem Putinem, po czym ogłosił, że Moskwa jest gotowa rozwiązać kwestię wojny na Ukrainie w drodze negocjacji.

 

Wołodymyr Zełenskij nazwał wypowiedź Schroedera „obrzydliwą”.

 

Na początku tygodnia Schroeder omal nie stracił miejsca w komórce partyjnej swojej Partii Socjaldemokratycznej, ale komisja partyjna uznała, że nie naruszył żadnych przepisów ustawowych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Bo przywilejeje to rzecz

Bo przywilejeje to rzecz święta !....ekhm....Liberum ...ekhm....kurwa VETO !!!! Co z polskawego rozumienia praw świętych nienaruszalnyh od stuleci z resztą znamy doskonale. Jak już raz jamci przy korycie to WARA !!!! wam ci i od ci ja mojego koryta ... ekmveto!

Portret użytkownika Q

Politycy nie powinni mieć

Politycy nie powinni mieć żadnych przywilejów poza możliwością swobodnego wypowiadania się w telewizji czego statystyczny Schmidt czy Kowalski zrobić ot tak nie może. Nie może też być tak, że się do jakiegoś polityka mówi p.premierze czy p.prezydencie itd. bo kiedyś takie stanowisko on zajmował. Było i koniec ! Żadnych dożywotnich tytułów, emerytur czy innych świadczeń na które ów człowiek nie zapracował. Jak ktoś był kiedyś gdzieś dyrektorem to po jego odejściu już nikt do niego nie powie: panie dyrektorze.. i nic mu się nie należy poza tym na co zasłużył. Dlaczego więc mielibyśmy tolerować przywileje dla polityków, z jakiej racji ? Czym się zasłużył taki Wałesa, Tusk, Pawlak, Komorowski czy inny Kwaśniewski by ich dożywotnio tytuować i utrzymywać ? To są ważne sprawy a nie potyczki Schroedera z bundestagiem. W ameryce by zostać politykiem trzeba mieć najpierw pieniądze a u nas do polityki idzie się po pieniadze... coś tu chyba nie gra.

Portret użytkownika Oktopus

Były kanclerz Niemiec ma

Były kanclerz Niemiec ma rację że walczy o to co mu się prawnie należy. W demokracji jest wolność słowa i wyznania i nikt nikomu nie będzie kolegów i przyjaciół wybierał. Natomiast gospodarka niemiecka pod rządami obecnych polityków z SPD, Zielonych i FDP mocno pikuje w dół, Zieloni to ludzie bez żadnego wykształcenia z debilnymi pomysłami. Kiedyś latali po ulicach z plakatami że nigdy żadnej wojny a dzisiaj sprzedają czołgi i armaty. Może się dupolizom USA nie podoba postawa Gerharda Schroedera ale sami to prawo ustalili aby z niego korzystać. 

Portret użytkownika euklide⁣s

A na jakiej podstawie mu się

A na jakiej podstawie mu się niby należy? To zwykły bandzior, tak jak reszta polityków... Jak jesteś debilem to na niego płać, a on powinien wypłącić odszkodowanie swoim ofiarom z własnej kieszeni. Ty powinieneś się dołożyć za wspieranie bandziorstwa.

Portret użytkownika spokoluz

Uuuu , janki na każdą modłę

Uuuu , janki na każdą modłę próbują przeszkodzić i zmusić gebelsów do bycia grzecznym dla janki zamarzając zimą.

Unia i srato i tak się rozpadną bo jak to powiadają janki - business is business i będzie sayonara usmańcy a zaraz potem -  Пожалуйста, продайте нам газ, нефть, сырье и запустите "Северный поток-2", пожалуйста, Путин простит и пожалеет. !!! ( proszę sprzedaj nam gaz , ropę , surowce i uruchom Nord Stream 2 , bardzo prosimy Putin wybacz i zlituj się.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Skomentuj