George Soros zapowiada stworzenie uczelni do walki z nacjonalizmem

Kategorie: 

Źródło: Jeff Ooi

Miliarder George Soros powiedział, że przeznaczy 1 miliard dolarów na uruchomienie specjalnego uniwersytetu przeznaczonego do zwalczania rządów autorytarnych, zmian klimatu i nacjonalizmu. Spekulant walutowy nazywa je wyzwaniami, które zagrażają przetrwaniu naszej cywilizacji.

89-latek ogłosił swój projekt jeszcze w styczniu na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos w Szwajcarii. Open Society University Network oferuje międzynarodową platformę do nauczania i badań. Uniwersytet powstanie dzięki partnerstwu wspieranego przez Soros uniwersytetu środkowoeuropejskiego i Bard College.

„Jako długofalowa strategia, nasza najlepsza nadzieja polega na dostępie do wysokiej jakości edukacji, w szczególności edukacji, która wzmacnia autonomię jednostki poprzez kultywowanie krytycznego myślenia i podkreślanie wolności akademickiej” powiedział Soros.

W swoim przemówieniu i sesji pytań i odpowiedzi Soros omówił szeroki zakres zagadnień, w tym „przegrzaną” gospodarkę USA, dominację Facebooka i autokratyczną władzę Xi Jinpinga, Narendry Modi, Jaira Bolsonaro i Donalda Trumpa, którego nazwał „oszustem i najwyższym narcyzem”.

Soros poruszał te tematy w poprzednich przemówieniach Davos. W ubiegłym roku filantrop ostrzegł przed „śmiertelnym niebezpieczeństwem” wykorzystywania przez Chiny sztucznej inteligencji do represji wobec swoich obywateli pod przywództwem Xi Jinpinga, którego nazwał najniebezpieczniejszym przeciwnikiem demokracji.

 

Skrytykował on również firmy z branży mediów społecznościowych, w tym Facebooka i Google, mówiąc, że należy je uregulować. W zeszłym roku porównał je do firm hazardowych, które sprzyjają uzależnieniu wśród użytkowników i wykorzystują kontrolowane przez siebie dane do własnych celów.


Na potrzeby swojego nowego projektu, Soros zamknął fundusz hedgingowy i przekształcił firmę w biuro rodzinne. Za 25 miliardów dolarów Soros Fund Management zarządza obecnie głównie pieniędzmi dla Open Society Foundations, światowej sieci think tanków realizujących agendę Sorosa.


 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika 3plabc

Wszystko wraca do normalności

Wszystko wraca do normalności... Soros na powrót transparentnie jedzie ze swoim NWO pod patronatem Lucyfera.... jesteśmy na starych śmieciach! Zresztą oni wszyscy są podzieleni... Trump i faszyzujący narodowcy wolą np.: Belzebuba... a zapewne Szatan zaproponuje kiedyś żeby już się nie kłócili "rząd światowy"... na to jeszcze Islamiści z diabłem(śmiercią) co na cały świat poniosą "religie pokoju i miłości", a jak nie to wysadzą was w powietrze, albo łeb obetną... wszystko po staremu... tylko jeszcze jest problem z wyjaśnieniem brudów co od początku Apokalipsy przez ostatnie 3,5 roku pod dywanem się zebrały.

Portret użytkownika Kwazar

Takie "uczelnie" to niezły

Takie "uczelnie" to niezły pomysł.Proponuje stworzenie uczelni do walki z Sorosem i jego mackami .Jak te "grupy bojowe" ludzi wusoko nie wyszkolisz tak będa doskonali w działaniu.Im wyższa "uczelnia" tym lepsza grupa bojowa w działaniu.To jest chyba jasne.

Portret użytkownika Robaczkowa

Takie stare dziadzisko i

Takie stare dziadzisko i jeszcze tyle zła wszędzie robi. Ja zastanawiam się co go do tych złych czynów napędza, że mu się jeszcze chce. Chyba powinien zdawać sobie sprawę, że w końcu szlag go trafi i za to wszystko po drugiej stronie odpowie. Bez względu na światopogląd, czy jest reinkarnacja czy ,,chrześcijańskie niebo" to dla takich drani nic dobrego to nie wróży. I tu i tu złe uczynki nie będą popłacać. Ludzie w takim wieku to zwykle mądrzeją, przestają być egoistami, a u tego ,,diabła wcielonego"  zero refleksji. Facet jest chyba najnormalniej w świecie głupi bo przedkłada swój egoizm, pychę, radość z manipulowania innymi ludźmi nad sprawy najważniejsze.

Portret użytkownika Max 1983

Ludzie w "takim"wieku nie

Ludzie w "takim"wieku nie mądrzeją ,tylko stają się hipokrytami i tchórzami.Wizja kary za ich plugawe życie jest tak przerażająca że nagle zapominają o tych wszystkich panienkach z którymi żony zdradzali ,ale za to lubią wypominać sąsiadowi że żyje bez ślubu itp itp.Gdyby nagle odmłodnieli ,albo śmierć by przestała istnieć, to szybko znowu by postawili...flagę na maszt i robili znów to samo.Soros czy w Polsce Urban przynajmniej są konsekwentni i do końca pozostają sobą.

PS.Gdyby odrzucić bzdurne teorie o paktach z diabłem itp. To ten facet jest zapewne 100% ateista ,tak więc zakłada że po śmierci nie ma nic więc czego ma się bać??

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika Maryjan_66

W sumie gościu ma łeb na

W sumie gościu ma łeb na karku.

Pomiesza pierdoły z rzeczami istotnymi, wymyślone teroie z prawdą, fakty z iluzją - zrobi z tego niezłą papkę, pakując forsę stworzy nowy nurt filozoficzno - naukowy wykładany na uczelni, a studenci po jej zaliczeniu będą tak samo lub bardziej zagubieni, ale już z prestiżowym dyplomem, czyli bardziej dumni z siebie. Albo i nie...

Strony

Skomentuj