George Soros uznał Facebooka i Google za zagrożenie dla prawidłowego funkcjonowania nowoczesnego społeczeństwa

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Miliarder George Soros nazwał Facebooka i Google zagrożeniem dla prawidłowego funkcjonowania nowoczesnego społeczeństwa, informuje Business Insider. Soros powiedział, że sieci społecznościowe są zagrożeniem dla ludzkości.

 

Przemawiając na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, Soros powiedział, że internetowi giganci nie mają prawa prowadzić tak surowej polityki, tj. kierować ludźmi i sprawiać, że będą uzależnieni od swoich produktów, zagrażając tym samym nowoczesnej demokracji.

Soros skrytykował obie firmy za zarządzanie opiniami ludzi i manipulowanie ich umysłami. „Stronniczy filantrop” jest przekonany, że wszystko to jest spowodowane wyłącznie prześladowaniem korporacji przez ich własne interesy komercyjne.

„Fakt, że są prawie monopolistycznymi dystrybutorami, czyni z nich narzędzia publiczne. Giganci muszą przestrzegać surowych zasad mających na celu zachowanie konkurencji i uczciwego, powszechnego dostępu do rozwoju innowacji” – tłumaczy Soros.

Multimilioner zauważył, że internetowi giganci, jak kasyna, generują od swoich klientów niebezpieczną zależność od świadczonych usług, a to stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wolności wyboru, a nawet zdrowia psychicznego ogromnej liczby użytkowników.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Incognito

Bardzo pobieżna i skrócona do

Bardzo pobieżna i skrócona do minimum wypowiedź Pana Sorosa. Niebezpieczny człowiek, porusza interesujący temat, warto poszukać pełnej wypowiedzi i zastanowić się o co tak naprawdę chodzi. Ja uważam że, pod pretekstem ochrony  interesów  roznych osob a przedewszystkim "społeczeństwa", bo jal mamy sie bronic przed takimi konsorcjum,będę starać sie wprowadzić cenzurę. Nie bezpieczne tezy, ten Pan wysnuwa i jeszcze niebezpieczniejsze pomysly aby walczyć z tymi wiatrakami.

 

Portret użytkownika kolo21

Oni za wszelką cenę chcą

Oni za wszelką cenę chcą zniechęcić goji do przeglądanie neta. Acta miała to sprawić ale nie wyszło, więc szukają innych sposobów. Pejso zboka nie polecam, bo tylko chore zwierzęta, dzieci i nawoływanie do nienawiści, oraz wypowiedzi antysemickie , pod patronatem pejso zboka. Dlaczego zbok nie zablokuję takich grup, tylko pozwala im pełni działać, banując znów za komentarze pejso-zboków. Mam bana na bardzo długo, jak już wczesniej pisałem, za komentarz że Hitler to śmierdziel. Czyli oni popierają Hitlera i całą jego filozofie? Bo już nic nie wiem. 3 miesiące temu dostałem 7mio dniowego bana za napisanie że Stalin to była zwykła ludzka kreatura.

kolo21

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Duraku. Wypowiadałeś się

Duraku. Wypowiadałeś się niepochlebnie o 2 pierwszych twórcach NWO. Oni są dla nich jak święci. Święty Hitler swym działaniem stworzył Izrael = dlatego masz Polskie obozy koncentracyjne. Izrael jest święty, ciało żyda jest święte - nie wiesz o tym? Święty Stalin swym działaniem wypędził żyda z Rosji do budowy Izraela, myślisz że łatwo jest żywego pasożyta (taką pijawkę) przenieść w inne miejsce? To nieludzka sztuczka była. Powiedziałeś brzydkie słowa o 2 wielkich świętych bogach NWO, dziękuj za bana i ciesz się że nie strzelili ci za to w potylicę.

Portret użytkownika 3plabc

Hehehe.... dlaczego nie

Hehehe.... dlaczego nie wierzę w jego dobre intencje... hmm... korporacje są złe, a i działania pana S. do dobrych nie należa hehehe... Na końcu wspólnie się dogadają w sprawie inwigilacji i kontroli ledzkości hehehe..

Portret użytkownika Odważniak

Dziś nawet moja Mama spytała,

Dziś nawet moja Mama spytała, co z tym fejsem, bo od kilku dni ma strasznie nudne niusy, tzn noworodki i kotki, zamiast Zięby, Czerniaka, ziół i co tam sobie poustawiała. Cóż, znów pozmieniali algorytmy, chcą przepłoszyć nas tego medium. Jak nawet fb był fajny, bo można było sobie dostosować co się lubi, tak odkąd zmienili na priorytet znajomych, zamiast czasowego przypadku, to jest NUUUUDA i propaganda, wchodzę raz dziennie poinformować o imprezach, które robię, i pokazać, że żyję. Jakieś 5 minut, a dawniej to bywały czasem godziny, bo można było najszybciej się czegoś dowiedzieć z różnych źródeł. Brawo f.

 

G też stał się g....m. Ciężko znaleźć cokolwiek szybko, poza komercyjną papką. Te dwie firmy oto podały przepis na wysiedlenie z używania. Gratulacje.

Pana S zapewne szlag trafia, że to nie on włada tymi algorytmami - doskonale, złość skraca życie!

Ja się tam cieszę, mam więcej czasu odkąd f i g stały się syfem, mam ulubione strony, gdzie zawsze można liczyć na komentujących i ich linki. Dziękuję Wam z całego serca. 

Na deser mój ulubiony youtuber: https://www.youtube.com/watch?v=WeAdGCA0xDg  (po angielsku)

 

 

Portret użytkownika eloelo

Soros ma rację, ale wy

Soros ma rację, ale wy najwyraźniej nie czytaliście newsa, zobaczyliście tylko jego zdjęcie i sru! Lawina hejtu poszła w ruch. Przeczytajcie chociaż to:

"Soros powiedział, że internetowi giganci nie mają prawa prowadzić tak surowej polityki, tj. kierować ludźmi i sprawiać, że będą uzależnieni od swoich produktów, zagrażając tym samym nowoczesnej demokracji."

 

Strony

Skomentuj