George Soros ostrzega, że UE może upaść jak Związek Radziecki

Kategorie: 

Foto: Jeff Ooi/CC BY 2.5

Finansista George Soros twierdzi, że Unia Europejska znalazła się w fatalnej sytuacji. Wkrótce odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Tymczasem ruchy eurosceptyczne wciąż rosną w siłę, a Wielką Brytanię prawdopodobnie czeka „twardy Brexit”.

 

W artykule opublikowanym na stronie internetowej Project Syndicate, George Soros ogłosił, że Unia Europejska może podzielić los Związku Radzieckiego. Aby temu zapobiec, wpływowy miliarder zaproponował zmobilizowanie zwolenników UE. Jego zdaniem, jest to konieczne w obliczu wyborów do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się już w maju bieżącego roku.

 

Nadchodzące wybory z pewnością będą doskonałą okazją dla ruchów eurosceptycznych, aby zdobyć więcej mandatów i umocnić swoją pozycję w europarlamencie. Ostatecznie może się jednak okazać, że tzw. eurosceptycy nie chcą zniszczyć Unii Europejskiej, jak wielokrotnie zapowiadali, tylko zwyczajnie dojść do władzy na drodze wyborów, dopóki Unia nie utworzyła swoich własnych sił zbrojnych.

George Soros narzeka, że niemiecka koalicja rządząca nie jest wystarczająco proeuropejska i traci głosy na rzecz prawicowej partii AfD. Niepokoi go również proces wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Amerykański finansista, który przelał setki tysięcy funtów na ruchy proeuropejskie, wciąż ma nadzieję, że Wielka Brytania zorganizuje drugie referendum, a być może nawet zrezygnuje z Brexitu i pozostanie w UE.

 

Soros nie pierwszy raz ostrzega przed końcem Unii Europejskiej, lecz tym razem wyraźniej zasugerował, że ta ponadnarodowa organizacja raczej nie zostanie zniszczona, lecz przejęta przez inne siły i przeobrażona według ich uznania. To może oznaczać, że Unia Europejska tak czy inaczej przeobrazi się w superpaństwo, ale nie będzie już kontrolowana przez Niemcy i Francję.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika vava

Nic nie jest wieczne - panie

Nic nie jest wieczne - panie Soros! Ale woli prawdy, to UE upadnie szybciej dzięki twojemu sponsoringowi w sprowadzaniu kolorowych do Europy. Na Wikipedii jest mapa pt "Inteligencja ludzi na świecie". Jeżeli w Afryce zachodniej są państwa, gdzie IQ miejscowych wynosi tylko 70, to oznacza tylko jedno: Upadek Cywilizacji Łacińskiej w Europie. W takim np Londynie już to widać: ostatnio blisko na Camden Town widzialem łażące o 7 rano po chodniku szczury!

Portret użytkownika K44K

Wobec otumanienia

Wobec otumanienia społeczeństwa i niemożności do doprowadzwnia do jakiegokolwiek przewrotu przeciwko władzy, uważam, że w interesie Polaków jest dalsza integracja UE i stworzenie jednego państwa, z jednym rządem, językiem, budżetem, polityką, armią i prawem. 

Portret użytkownika dd

Upadek a upadek to są dwie

Upadek a upadek to są dwie różne sprawy.

1) Upadek może oznaczać rozpad i nową próbę sił w Europie - szukanie wpływów przez różne mocarstwa.

2) Upadek w rozumieniu liberalno-lewej strony może oznaczać koniec ich bytu - a UE pozostanie.

Moje zdanie pozostaje niezmienne - UE może istnieć, tylko musi mieć jasno określone zasady, normalne wybory na stanowiska, i nie mieszać się w sprawy wewnętrzne pojedynczych państw. Może tworzyć siłe na zasadzie tworu gospodarczego. Ale z drugiej strony współpraca, a przynajmniej nie wtrącanie się we wpsółpracę z sąsiadami. Na ograniczeniach i sankcjach traci jak zwykle największa ciamajda - czyli PL.

Portret użytkownika marek500

Czyli twim zdaniem małżeństwo

Czyli twim zdaniem małżeństwo w którym żona i mąż będą się bzykać po bokach i nie będa wnikać co się z bękartami będzie działo. Państwo, unia itp to nic innego jak normalne tradycyjne małżeństwo. Razem ustalają zasady, zarabiają i zbierają do wspólnego koszyka i razem opiekują się (bronią)  potomstwem i domem. Dopuki nie będzie wspólnej armii europejskiej, wspólnego ministra spraw zagranicznych (żeby na zewnątrz gadać jednym głosem) ta UE będzie jak komuna wspólnie zyjących osobników o różnych orientacjach seksualnych, czyli ani rodziny ani dbania o wspólny dom i totalna rozbieżność interesów.

Portret użytkownika euklides

Wy ludzie naprawdę jesteście

Wy ludzie naprawdę jesteście poyebani jeśli porównujecie komunistyczny twór polityczny do małżeństwa.... Rozumiem, że w małżeństwie bijesz żonę jak nie zapłaci podatku, mówisz za nią wszędzie "jednym głosem" i ogólnie takie fajny z ciebie rodzinny Stalinek. Trzeba się strzec przed waszymi poglądami i waszą patologią.

Portret użytkownika marek500

Nie sądź innych po sobie.

Nie sądź innych po sobie. Druga sprawa czytaj z uwagą. Ja nie pisałem że UE jest jak małżeństwo, ale że powinna być, bo innaczej czeka ją rozpad. Myślę że państwa które będą chciały utrzymać UE będą musiały się pozbyć z jej struktur szkodników i zamknąć przed nimi szczelnie swoje granice. Niestety pierwszym pretendentem jest Polska. Polska zachowuje się tak jak np. ty do domu sprowadził byś sobie kochanka, a żonie kazał prać jego zafajdane gacie i jeszcze się przyglądać jak się zabawiacie. 

Portret użytkownika Lommo

Ma pan chyba krótki staż

Ma pan chyba krótki staż życiowy . Rozpadają się i małżeństwa sakramentalne z supermiłości, i związki na kocią łapę. Może minimalnie uproszczę ale mam wrażenie że tak naprawdę przyczyną rozejść są kwestie materialne czyli wg zasady że jak bieda puka do domu to miłość ucieka kominem. Niezbyt wierzę w historyjki o "niedopasowaniu" bo dziwnym trafem potrafią się trzymać związki z partnerami wyrażnie "niedopasowanymi" ale pieniądz trzyma zwiazek. Co do Unii Europejskiej to tam naprawdę było swego czasu zamożnie , a teraz to się robi coraz cześciej niedobrze, np. głębokie niezadowolenie ludzi we Francji - ruch żółtych kamizelek, Wielka Brytania wychodzi tak naprawdę bo ma po dziurki w nosie zjeżdzania się wszelkich imigrantów z kontynentu. Jest w internecie blog exignorant i tam jeden z artykułów nie pozostawia złudzeń bo mówi o tym że Unia Europejska może istnieć tylko w czasach obfitości , a z tym jak wiemy robi się coraz cieniej.

Portret użytkownika euklides

A ja pisałem, że UE nie

A ja pisałem, że UE nie powinna być jak małżeństwo bo to czysta patologia żeby porównywać polityczny twór do małżeństwa? Nie pojąłeś? To może sam naucz czytać się z uwagą. Bardzo dobrze, że UE czeka rozpad, bo miliony ludzi zostały wcielone do tego tworu bez pytania o zgodę. Jeśli uważasz, że ja mam uczestniczyć w jakimś twoim politycznym "małżeństwie" do którego jestem wcielany siłą to zrozum, ze jesteś degeneratem. Małżeństwa są dobrowolne, czyż nie? Dlaczego wciela się ludzi do jakichś politycznych tworów bez pytania nas o zgodę? Możesz uczestniczyć w tym burdelu wraz z ochotnikami, płaćcie składki i stosujcie się do uniokracji. A od reszty się odwal i nie piernicz farmazonów o małżeństwie kiedy jesteście terrorystami. Zrozumiał?

Portret użytkownika rocafella

UE może upaść jak Związek

UE może upaść jak Związek Radziecki ale mentalność po UE zostanie jak ocalała mentalność obywateli po Związku Radzieckim.

I o to w tym całym planie chodzi a nie o sam twór urzędniczo-wojskowo-gospodarczy.

Ludzie po upadku sami bedą chcieli budować coś nowego na wzór dwóch poprzednich.

Strony

Skomentuj