George Soros ostrzega przed wielkim kryzysem finansowym i upadkiem Unii Europejskiej

Kategorie: 

Foto: stephan-roehl.de/CC BY-SA 2.0

Znany amerykański „filantrop”, George Soros zaalarmował, że światu grozi wielki kryzys finansowy. Bankier uważa, że Unia Europejska zmaga się z zagrożeniem egzystencjalnym, co widać na przykładzie Brexitu, czy sytuacji politycznej we Włoszech.

 

We wtorek w trakcie przemówienia przed Europejską Radą Spraw Zagranicznych w Paryżu, Soros powiedział, że Europa zmierza w złym kierunku. Jego zdaniem Unia Europejska zmaga się z trzema głównymi problemami – są to rozpad terytorialny (Brexit), kryzys migracyjny i kryzys gospodarczy, spowodowany polityką oszczędnościową.

Żydowski miliarder wskazał, że wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nie przysłuży się żadnej ze stron. Dla Unii oznacza to dezintegrację terytorialną. Kolejna kwestia to kryzys z uchodźcami. Zdaniem George'a Sorosa, UE powinna była pilnować swoich granic zewnętrznych, a teraz nie może zmuszać poszczególnych państw do przyjmowania imigrantów. Ruchy antyimigracyjne wykorzystują to, aby przejmować władzę w kolejnych krajach. Ostatnio populiści zwyciężyli we Włoszech, a w przyszłości mogą odnosić sukcesy w następnych państwach.

Według „filantropa”, także decyzja Donalda Trumpa o wycofaniu się z umowy nuklearnej z Iranem zepsuła relacje na linii USA-Europa i może pogrzebać sojusz transatlantycki. Soros twierdzi, że Unia Europejska powinna przyjąć „Plan Marshalla dla Afryki” - przeznaczać każdego roku około 30 miliardy euro, aby ograniczyć migrację. Europa musi również wykonać jakiś drastyczny krok, aby wyjść z sytuacji kryzysowej.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Miroslaw Tokarz

kolejnym etapem przed totalna

kolejnym etapem przed totalna rozpierducha bedzie wycofanie gotowki z obiegu. Inwigilacja totalna obywateli  przybiera na sile. Szwecja jako pierwsza przygotowuje sie do wprowadzenia e-korony a w slad za nia inne kraje. Rzady beda wiedzialy o nas wszystko, co ile i  kiedy kupiles. Podatki beda sciagalne w 100%. W Chinach wlasnie ruszyl pilotazowy program "oceny obywateli" ktory jest testowany przez 100 000 ochotnikow. Masz problem ze splata kredytu lub nie placisz regularnie rachunkow za media? - nie kupisz np. biletu na samolot lub szybka kolej i nie pojedziesz na urlop albo nie otrzymasz dobrych ofert w portalach matrymonialnych. Twoje dzieci nie dostana sie do dobrej szkoly a Ty nie otrzymasz dobrej oferty pracy jesli Twoj scooring bedzie do d. 

 

Portret użytkownika henio

Soros zawsze mówił, że jest

Soros zawsze mówił, że jest "bogiem", niczym "Atlas zbuntowany" w powieści Ayn Rand. Jak był mały, dzieci biły go za to w Budapeszcie. A teraz mówi, że pstryknie palcami, no się staje to, co chce. A ten rozpad UE to jest też jego wielka zasługa: od Zjednoczenia Niemiec w 1990 roku powtarza, że jedne Niemcy zburzą równowagę na Kontynencie. No i jest konsekwentny - poprzez import emigrantów z Afryki i Azji doprowadził DE i UE na skraj finansowej wydolności.

Portret użytkownika kolo21

No to widze że powoli zaczyna

No to widze że powoli zaczyna się realizować druga część planu. Czy wstępnie zaczną wyrzucać imigrantów tak że u nas, co spowoduję ich protest i wojnę domową w poszczególnych krajach. Choć jeszcze ich jest za mało, na taki ruch. Ale już są widoczne posunięcia.

kolo21

Portret użytkownika Słowianka

Drogie Panie i drodzy Panowie

Drogie Panie i drodzy Panowie. W zwiążku z tematem i ogólnie tematyką, która jest nam bardzo bliska. Pragnę polecić książkę Pani Naomi Klein: "Doktryna Szoku". 
Autorka nie chce być posądzona i zepchnięta na margines, pisząc o "teoriach spiskowych" ale wielokrotnie "mruga okiem" do czytelnika. (jak w przypadku false flag z 11 września). Pisząc, że absolutnie nie bierze tego pod uwagę w swoich rozważaniach. Wink Z resztą, to o czym pisze jest i tak mega obnażające to co się wyrabia.... Polecam i wracam do lektury. 

Sanktuarium mojej duszy stoi niewzruszone w świetle Bytu Bytów.

Strony

Skomentuj