George Soros ostrzega przed wielkim kryzysem finansowym i upadkiem Unii Europejskiej

Kategorie: 

Foto: stephan-roehl.de/CC BY-SA 2.0

Znany amerykański „filantrop”, George Soros zaalarmował, że światu grozi wielki kryzys finansowy. Bankier uważa, że Unia Europejska zmaga się z zagrożeniem egzystencjalnym, co widać na przykładzie Brexitu, czy sytuacji politycznej we Włoszech.

 

We wtorek w trakcie przemówienia przed Europejską Radą Spraw Zagranicznych w Paryżu, Soros powiedział, że Europa zmierza w złym kierunku. Jego zdaniem Unia Europejska zmaga się z trzema głównymi problemami – są to rozpad terytorialny (Brexit), kryzys migracyjny i kryzys gospodarczy, spowodowany polityką oszczędnościową.

Żydowski miliarder wskazał, że wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nie przysłuży się żadnej ze stron. Dla Unii oznacza to dezintegrację terytorialną. Kolejna kwestia to kryzys z uchodźcami. Zdaniem George'a Sorosa, UE powinna była pilnować swoich granic zewnętrznych, a teraz nie może zmuszać poszczególnych państw do przyjmowania imigrantów. Ruchy antyimigracyjne wykorzystują to, aby przejmować władzę w kolejnych krajach. Ostatnio populiści zwyciężyli we Włoszech, a w przyszłości mogą odnosić sukcesy w następnych państwach.

Według „filantropa”, także decyzja Donalda Trumpa o wycofaniu się z umowy nuklearnej z Iranem zepsuła relacje na linii USA-Europa i może pogrzebać sojusz transatlantycki. Soros twierdzi, że Unia Europejska powinna przyjąć „Plan Marshalla dla Afryki” - przeznaczać każdego roku około 30 miliardy euro, aby ograniczyć migrację. Europa musi również wykonać jakiś drastyczny krok, aby wyjść z sytuacji kryzysowej.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Miroslaw Tokarz

kolejnym etapem przed totalna

kolejnym etapem przed totalna rozpierducha bedzie wycofanie gotowki z obiegu. Inwigilacja totalna obywateli  przybiera na sile. Szwecja jako pierwsza przygotowuje sie do wprowadzenia e-korony a w slad za nia inne kraje. Rzady beda wiedzialy o nas wszystko, co ile i  kiedy kupiles. Podatki beda sciagalne w 100%. W Chinach wlasnie ruszyl pilotazowy program "oceny obywateli" ktory jest testowany przez 100 000 ochotnikow. Masz problem ze splata kredytu lub nie placisz regularnie rachunkow za media? - nie kupisz np. biletu na samolot lub szybka kolej i nie pojedziesz na urlop albo nie otrzymasz dobrych ofert w portalach matrymonialnych. Twoje dzieci nie dostana sie do dobrej szkoly a Ty nie otrzymasz dobrej oferty pracy jesli Twoj scooring bedzie do d. 

 

Portret użytkownika henio

Soros zawsze mówił, że jest

Soros zawsze mówił, że jest "bogiem", niczym "Atlas zbuntowany" w powieści Ayn Rand. Jak był mały, dzieci biły go za to w Budapeszcie. A teraz mówi, że pstryknie palcami, no się staje to, co chce. A ten rozpad UE to jest też jego wielka zasługa: od Zjednoczenia Niemiec w 1990 roku powtarza, że jedne Niemcy zburzą równowagę na Kontynencie. No i jest konsekwentny - poprzez import emigrantów z Afryki i Azji doprowadził DE i UE na skraj finansowej wydolności.

Portret użytkownika kolo21

No to widze że powoli zaczyna

No to widze że powoli zaczyna się realizować druga część planu. Czy wstępnie zaczną wyrzucać imigrantów tak że u nas, co spowoduję ich protest i wojnę domową w poszczególnych krajach. Choć jeszcze ich jest za mało, na taki ruch. Ale już są widoczne posunięcia.

kolo21

Portret użytkownika Słowianka

Drogie Panie i drodzy Panowie

Drogie Panie i drodzy Panowie. W zwiążku z tematem i ogólnie tematyką, która jest nam bardzo bliska. Pragnę polecić książkę Pani Naomi Klein: "Doktryna Szoku". 
Autorka nie chce być posądzona i zepchnięta na margines, pisząc o "teoriach spiskowych" ale wielokrotnie "mruga okiem" do czytelnika. (jak w przypadku false flag z 11 września). Pisząc, że absolutnie nie bierze tego pod uwagę w swoich rozważaniach. Wink Z resztą, to o czym pisze jest i tak mega obnażające to co się wyrabia.... Polecam i wracam do lektury. 

Sanktuarium mojej duszy stoi niewzruszone w świetle Bytu Bytów.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Mojeimię44

Za przeproszeniem. Niech spie

Za przeproszeniem. Niech spie....la ten żyd. Kryzys imigrantow to jego robota i jego ulotek a w brexicie też pewnie palce maczał. Eventy światu sponsoruje a potem rozwiązania przynosi. Co za kanalia. Spalić truchło. Ciekawy jestem czy też nie macza palców w zamianie Polski na Polin? Coś mi się wydaje, że takie przedsięwzięcie też jest rozrysowywane przez tego skur.....a. 

Strony

Skomentuj