George Soros i cyganie – co oni mają ze sobą wspólnego?

Kategorie: 

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=PFsjzZHYVgY

Fundacja The Open Society Institute, należąca do amerykańskiego miliardera George'a Sorosa, zapewni wsparcie finansowe dla europejskich organizacji pozarządowych, które do dnia 15 marca br. opracują projekty, mające na celu poprawę sytuacji społecznej Romów w Unii Europejskiej, informuje comandir.com.

 

 

Co skłania miliardera do wspierania Romów? Różne organizacje filantropa mają na celu walkę z dyskryminacją Romów w całej Europie i poprawę ich statusu społecznego. Główny sztab przedsięwzięcia, który znajduje się na Węgrzech, będzie prowadzić monitoring w krajach, gdzie znajdują się większe skupiska cyganów. Najwięcej żyje ich w Rumunii - 1,8 mln osób … Uzyskają oni pomoc na szczeblach krajowych. Najbardziej interesujące jest to, że nie przewidziano ograniczenia środków w zakresie realizacji wyznaczonych celów.

 

W strategii UE sama integracja Romów została opracowana w 2011 roku. Potem była słynna sprawa deportacji Romów z Francji. Ówczesny prezydent Sarkozy nakazał wydalić mieszkańców około 200 obozowisk romskich z powrotem do Rumunii i Bułgarii. Potem Komisja Europejska musiała zmagać się z zarzutami, dotyczącymi dyskryminacji obywateli zjednoczonej Europy.

 

Na przykład obecnie w Hiszpanii władze przyznają fundusze na aktywizację i zatrudnienie romskich kobiet. W UE opracowywane są projekty, które mają pomóc Romom w dostępie do medycyny, edukacji i mieszkań. W eliminowanie wykluczenia i walkę z defaworyzacją  ma być zaangażowany także Kościół oraz media.

 

Jednak, zdaniem ekspertów, fundacja Sorosa w sumie realizuje swoje własne interesy. Miliarder prowadzi rozległe projekty biznesowe i wydaje się, że ma kontrole na wieloma funduszami UE. Organizowanie przez Sorosa ochrony różnych mniejszości etnicznych, seksualnych i religijnych, wiąże się z dążeniem do stworzenia wpływu na rządy w poszczególnych krajach.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (4 votes)Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

A u monitora info. iż plotki

A u monitora info. iż plotki głoszą iż się tej żydowskej kanalii zdechło w listopadzie zeszłego roku. Ze jest równie żywy jak brytyjska nierządnica czy wiecznie żywy fuhrer z przykremlowskiego mauzoleum fuhrer.ów.

I w co tu wierzyć?

Portret użytkownika John Moll

Fajnie. Ja mam sąsiadów Romów

Fajnie. Ja mam sąsiadów Romów. Mogą ludzie gadać, że jestem rasista itd., ale co mnie to........ W chwili obecnej, żyje tam matka i 4-5 dzieci. Wcześniej był tam również ojciec i dorosły syn, ale uciekli, bo byli poszukiwani przez policję. Od miesięcy przebywają w nieznanym miejscu. Rodzinka żyje na bogato. Matka nie pracuje, bo nie musi. Jest zimno, ale nikt nie pali w piecu, nie mają nawet węgla ani drewna. Widocznie mają jakiś inny rodzaj ogrzewania. Wożą się taksówkami, co widzę niemal każdego dnia.

Nie posiadają żadnej kultury. Ani dzień dobry, ani do widzenia, ani przepraszam. Korytarz i tereny pod ich oknami są totalnie zaśmiecone. Nie rozmawiają między sobą, tylko krzyczą - na korytarzu, na podwórku i w mieszkaniu. Nie można nawet na chwilę zostawić otwartych czy uchylonych drzwi, bo bezczelnie zaglądają do środka. Czasami zachowują się prowokacyjnie, zupełnie bez przyczyny. Gdy jakiś sąsiad pożyczył im odkurzacz, oddali zepsuty i wmawiali, że to nie oni go uszkodzili.

Wcześniej mieszkali w drugiej części tego samego budynku. Widzieli, że jest puste mieszkanie. Ja też byłem nim zainteresowany. Poszedłem do urzędu i proponowałem do 10 tysięcy złotych za możliwość wprowadzenia się, ale odmówili mi. Pewnej nocy, w mieszkaniu cyganów wybuchł pożar. Spłonęło im całe mieszkanie. Okazało się, że nikogo nie było w domu - ani dorosłych, ani dzieci. Lokalny portal informacyjny podał, że wszyscy (po północy wraz z dziećmi) przebywali wtedy u sąsiadów, dlatego nikomu nic się nie stało. Po kilku dniach nagle zaczęli remontować ich mieszkanie oraz to drugie, za które chciałem zapłacić. Wszyscy byli zaskoczeni, że tak nagle ruszyli dupy i zabrali się za remont. Cyganów przez ten czas nie było. Nie minęły nawet dwa tygodnie - remont powoli dobiegał końca. Wszystkich jednak zaskoczyło to, że cyganie przyszli nie tam, gdzie mieszkali wcześniej, tylko to drugiego lokalu - za który chciałem zapłacić. Mało tego - oni wchodzili tam jeszcze w trakcie remontu, poganiali robotników żeby robili szybciej i dokładniej. Mieszkanie nie wyremontowane do końca, a cyganie już sprowadzali tam swoje rzeczy.

Najbardziej prawdopodobna wersja zakłada, że oni sami podpalili sobie mieszkanie, żeby dostać drugie. Nikt tego nie powie na głos, bo to rasizm. Jednemu sąsiadowi proponowali już zamianę mieszkań, ale nic z tego nie wyszło. Nikt na ogół nie chce z nimi rozmawiać.

Zapraszamy na Othermedium.com - anglojęzyczną wersję portalu Innemedium.pl

Portret użytkownika fix

Ustawa o lokalach socj...i u.

Ustawa o lokalach socj...i u. mieszk.komunal. jesli byli zadluzeni, mieli dzieci niepelnolet. To przyslug. Im lokal socj. Moze ten spelnial warunki.

Kochaja wolnosc i konie ja ich lubie, choc wiem ze maja swoje za uszami jak my wszyscy...☺

Skomentuj