Geolodzy zarejestrowali erupcję podwodnego wulkanu na Oceanie Spokojnym

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Amerykańska agencja geofizyczna US Geological Survey - USGS - podejrzewa, że ​​na Oceanie Spokojnym w pobliżu Marianów Północnych wybucha właśnie podmorski wulkan.

 

Podwodny wulkan Ahii zaczął wybuchać w połowie października. Aktywność została zarejestrowana przez czujniki hydroakustyczne około 2000 km od wyspy Wake. Z pomocą Laboratorium Geofizycznego na Tahiti i danych ze stacji sejsmicznych na Guam iw Japonii naukowcy zidentyfikowali jego źródło. Jednak eksperci nie mogą tego potwierdzić, ponieważ wulkan jest niedostępny.

 

W pobliżu podwodnego wulkanu Akhii nie ma żadnych lokalnych stacji monitorujących, co ogranicza nasze możliwości wykrywania i charakteryzowania tam zaburzeń wulkanicznych. Eksperci zamierzają nadal uważnie monitorować dostępne dane sejsmiczne i satelitarne.

Ahii znajduje się na Oceanie Spokojnym, 18 km na południowy wschód od Marianów, na głębokości 137 metrów. Podwodny wulkan jest częścią Łuku Mariany, który jest łańcuchem ponad 60 aktywnych wulkanów, rozciągających się prawie 1000 km na zachód, równolegle do Rowu Mariańskiego.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Skomentuj