Geolodzy odkryli, że asteroida, która zabiła dinozaury, wyzwoliła energię 10 miliardów bomb atomowych

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Upadek asteroidy, który spowodował wyginięcie dinozaurów, doprowadził do katastrofalnych trzęsień ziemi. Tak przynajmniej uważają naukowcy z Michigan State University.

 

Około 66 milionów lat temu asteroida o średnicy do 14 kilometrów spadła na Ziemię, tworząc 200-kilometrowy krater Chicxulub w morzu i na wybrzeżu współczesnego Meksyku. Fakt, że meteoryt spadł, jest niezaprzeczalny, ale jego dokładna rola w wymieraniu kredowo-paleogenicznym, które doprowadziło do wyginięcia gigantycznych gadów, pozostaje kwestią dyskusyjną.

 

Według Molly Range, szefowej zespołu badawczego, uderzenie asteroidy wyzwoliło energię „odpowiadającą wydajności 10 miliardów bomb atomowych użytych podczas II wojny światowej w Japonii”, co spowodowało intensywną aktywność sejsmiczną, która trwała od „kilka tygodni do kilku miesięcy”. 

 

Naukowcy zbadali wpływ uderzenia asteroidy przy użyciu nowoczesnych technik modelowania, a także analizy próbek geologicznych z tego okresu w Kolumbii, Meksyku i Stanach Zjednoczonych.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Q.

Przyjrzyjcie się temu

Przyjrzyjcie się temu rysunkowi na początku. Porównując proporcję między wielkością tego obiektu a rozmiarem ziemi - oszacowanym na podstawie jej wyraźnej krzywizny - można powiedzieć że owa kometa/planetoida musiałaby mieć ok. 1000 km średnicy i wtedy ta wizualizacja byłaby wiarygodna. Lecz gdyby coś tak ogromnego uderzyło w ziemię to nic by nie przetrwało. Asteroida o rozmiarze zaledwie 14 km była ponad 911 razy mniejsza od ziemi, więc na "zdjęciu" wyglądałaby jak ziarenko piasku. "Ziarenko piasku" z kosmosu może zniszczyć nas wszystkich.

Chcąc zachować proporcje ziemia na rysunku miała by średnicę ok. 1m a asteroida 1 mm.

Portret użytkownika ba

Napoleon nie dał rady Rosji ,

Napoleon nie dał rady Rosji , Hitler nie dał rady  Rosji , a wierzycie ze Ukraina wygra wojne z Rosją ??? a według Biblii to tylko przepychanki między królem południami ( USA)  a   królem północy  ( Rosji) ,

Daniela 11: 27  „A jeśli chodzi o tych dwóch królów, serce ich będzie skłonne do wyrządzania zła i przy jednym stole+ będą mówić kłamstwo.+ Ale nic się nie powiedzie,+ gdyż koniec jest jeszcze na czas wyznaczony.+

Z punktu logicznego myślenia Ukraina już dawno przegrała wojnę , bo to kraj zrujnowany w każdej dziedzinie , biednijszy od Albanni czy Rumunii , a trzeba się liczyć z tym ze zimną przyjedzie na utrzymanie Unii 20 milionów Ukraińców , chyba ze wolą zamarznąć zimą, a kto ich będzie utrzymywał  - podatnicy w Polsce  !

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika ba

99% ludzkości na Ziemi nie ma

99% ludzkości na Ziemi nie ma pojęcia czym jest Armagedon Biblijny , bo to hasło z Biblii , ale inni sobie przerobili na katastrofy różnego typu , co jest nieprawdą do Biblijnego  hasła  Armagedonu :

ARMAGEDON BĘDZIE
— wojną Bożą
— wojną sprawiedliwą
— wojną, w której zginą tylko źli

KATAKLIZM NUKLEARNY BYŁBY
— wojną ludzką
— wojną niesprawiedliwą
— wojną, w której zginęliby zarówno dobrzy, jak i źli

Przebudźcie się  1984 nr.6 str.3-6

Wydarzenia światowe wskazują, że wykonanie wyroku Bożego może nastąpić w każdej chwili. Toteż wkrótce musi się też spełnić następujące proroctwo: „Skoro tylko będą mówić: ‛Pokój i bezpieczeństwo!’ — wtedy od razu spadnie na nich nagła zagłada” (1 Tes. 5:3). Choć werset ten dopuszcza możliwość wybuchu wojen konwencjonalnych czy nawet ograniczonej wojny atomowej, to jednak wyklucza powszechną katastrofę nuklearną. Dlaczego? Zastanów się: Kto by pozostał po kataklizmie jądrowym, żeby obwołać „pokój”? A gdyby nawet niektórzy ocaleli, to czy mieliby jakieś powody, aby na skażonej radioaktywnie ziemi obwieszczać „bezpieczeństwo”?

Może teraz nasuwa ci się pytanie: Co mi z tego przyjdzie, że się uwolnię od lęku przed kataklizmem nuklearnym, a zamiast tego będę żyć w ciągłym strachu przed „nagłą zagładą” w Armagedonie?

 

Koniec świata każdy ma  jak umiera , a interwencja Boga Biblii na planecie Ziemi , to nie koniec świata a wyniszczenie bezbożnych ,  a ocalenie prawych :

Mateusza 24 ;37  Jakie bowiem były dni Noego, taka też będzie obecność Syna Człowieczego. 

 38  Bo jacy byli w owych dniach przed potopem - jedli i pili, mężczyźni się żenili, a niewiasty wydawano za mąż, aż do dnia, gdy Noe wszedł do arki, 

 39  i nie zwrócili na nic uwagi, aż przyszedł potop i zmiótł ich wszystkich - tak będzie z obecnością Syna Człowieczego. 

Psalm 37: 9  Złoczyńcy bowiem zostaną wytraceni, lecz pokładający nadzieję w Jehowie - ci posiądą ziemię. 

 10  I jeszcze tylko chwilka, a już nie będzie niegodziwca; i zwrócisz uwagę na jego miejsce, a już go nie będzie. 

 11  Lecz potulni posiądą ziemię i naprawdę będą się wielce rozkoszować obfitością pokoju. 

 

Jeremiasza 25 ; 31  " 'Wrzawa dotrze aż do najdalszej części ziemi, bo Jehowa wiedzie spór z narodami. Będzie się sądził z wszelkim ciałem. A niegodziwców wyda pod miecz' - brzmi wypowiedź Jehowy. 

 32  "Tak rzekł Jehowa Zastępów: 'Oto nieszczęście idzie od narodu do narodu, a z najodleglejszych miejsc na ziemi zostanie wzbudzona wielka nawałnica. 

 33  I pobici przez Jehowę będą w owym dniu od jednego krańca ziemi aż po drugi kraniec ziemi. Nie będą opłakiwani, nie będzie się też ich zbierać ani grzebać. Będą jak gnój na powierzchni roli'. 

Mateusza 5 ;5  "Szczęśliwi łagodnie usposobieni, gdyż oni odziedziczą ziemię. 

Objawienia 21:3  Wtedy usłyszałem donośny glos od tronu, mówiący: "Oto namiot Boga jest z ludźmi i On będzie przebywać z nimi, a oni będą jego ludami. I będzie z nimi sam Bóg. 

 4  I otrze z ich oczu wszelką łzę, i śmierci już nie będzie ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie. To, co poprzednie, przeminęło". 

 5  I Zasiadający na tronie rzekł: "Oto czynię wszystko nowe". Mówi też: "Napisz, ponieważ słowa te są wierne i prawdziwe". 

1 Koryntian 2:9  Ale jak jest napisane: "Oko nie widziało i ucho nie słyszało ani się w sercu człowieka nie zrodziło, co Bóg przygotował dla tych, którzy go miłują". 

Mateusza 24 :35  Niebo i ziemia przeminą, lecz moje słowa na pewno nie przeminą. 

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika twertyfur

mozecie sobie komentowac

mozecie sobie komentowac

i tak nie zajrze juz w tego posta xD powiem co mam tu powiedziec i nigdy nie sprawdzam komentarzy od paru jak nie parunastu lat .

wracając do pòłsedna tematu

ziemia pękła potrzebna terraformacja zakonczyla sie sukcesem arka zostala sprowadzona.

a historyjki biblijne są po to aby wami manipulowac

nie ważne w co wierzysz są podobienstwa

oczywiscie część z nich jest prawdą zakamuflowaną więc interpretowac mozesz wirlorako

prawda i dezinformacja w jednym 

rozsiana w wielu z nich ale ingerencja cudzych łap jest widoczna fałszowane i zakłamywane tak jak ta asteroida bo z czegos musza miec pieniadze potem dostana za odwolanie teori spiskowej

Portret użytkownika ba

Bajki z mchu i paproci , a

Bajki z mchu i paproci , a gdzie lej od tej asteroidy , asteroidy nie spadają prostopadle do powierzchnie Ziemi , dawniej straszyli ludzi  zaćmieniem słonka a dziś asteroidami :

Czy Ziemię czeka zagłada?

„KONIEC świata nigdy nie wychodzi z mody, przynajmniej w przemyśle filmowym” — napisał felietonista John Scalzi. Dlaczego apokaliptyczne filmy cieszą się takim zainteresowaniem? Wspomniany autor wysnuł wniosek: „Ponieważ odwołują się do naszych lęków”. Czy ty też tak uważasz? Czy mamy podstawy do niepokojenia się o to, jak i kiedy Ziemia i znajdujące się na niej życie ulegnie zagładzie?

Niemal codziennie słyszymy o klęskach żywiołowych siejących spustoszenie w różnych rejonach świata. W telewizji i Internecie często można zobaczyć materiały filmowe ukazujące straszne zniszczenia. Kiedy ciągle widzi się realistyczne obrazy ukazujące ofiary i zrujnowane miejsca, łatwo można zacząć postrzegać koniec świata jako prawdziwe zagrożenie, a nie jedynie wymysł filmowców.

Naukowcy jeszcze podsycają te obawy, tworząc różne scenariusze zagłady naszego globu. Niektórzy spekulują nawet o domniemanej „dacie ważności” Ziemi. W marcu 2008 roku na łamach czasopisma o tematyce astronomicznej opublikowano prognozy dwóch uczonych, zdaniem których za 7,59 miliarda lat nasza planeta wyparuje, pochłonięta przez Słońce (Monthly Notices of the Royal Astronomical Society).

Czy Ziemia rzeczywiście któregoś dnia przestanie istnieć?

Czy nasza planeta ma „datę ważności”?

Biblia zapewnia: „Pokolenie przychodzi i pokolenie odchodzi, a ziemia trwa po wszystkie czasy” (Koheleta [Kaznodziei] 1:4, Biblia Tysiąclecia). Jehowa „założył ziemię na jej ustalonych miejscach” i zaprojektował ją, by istniała „po czas niezmierzony, na zawsze” (Psalm 104:5). Czy te słowa natchnione przez Boga są zbyt piękne, żeby mogły być prawdziwe? Dlaczego możemy wierzyć, że Ziemia nie ulegnie zagładzie, skoro niektórzy naukowcy twierdzą co innego?

Pomyśl o produktach leżących na sklepowej półce. Niektóre oznaczone są datą ważności. Kto ją ustalił? Czy było to jedynie przypuszczenie kierownika sklepu? Oczywiście, że nie! Ową datę wyznaczył producent. Polegamy na niej, ponieważ wytwórca najlepiej zna swoje wyroby. O ileż bardziej powinniśmy ufać Twórcy naszej planety! Jego Słowo wyraźnie oznajmia, że On ‛mocno utwierdził ziemię’, aby trwała po wieczne czasy. Nasza planeta nigdy się nie „przeterminuje”! (Psalm 119:90).

Ale czy nieodpowiedzialni ludzie nie mogą tak zrujnować naszego globu, że nie da się go już naprawić? W żadnym razie! W przeciwieństwie do człowieczych twórców Jehowa ‛może zrobić wszystko’ (Hioba 42:2). Dlatego dał nam zapewnienie: „Tak też będzie z moim słowem, które wychodzi z moich ust. (...) Pomyślnie spełni to, z czym je posłałem” (Izajasza 55:11). Możemy być przekonani, że „nasz Twórca” usunie każdą przeszkodę stojącą na drodze do realizacji Jego zamierzenia co do Ziemi (Psalm 95:6). Na czym polega to zamierzenie i jak Bóg je spełni?

Wspaniała przyszłość dzięki Królestwu Bożemu

Oprócz zagwarantowania, że Ziemia nigdy nie przeminie, Słowo Boże oznajmia, iż Stwórca „ukształtował ją po to, żeby była zamieszkana” (Izajasza 45:18). Co prawda nasza planeta jest zamieszkana już od tysięcy lat, ale nie oznacza to, że Boże zamierzenie zostało ostatecznie zrealizowane.

Jehowa jest „szczęśliwym Bogiem” i „miłuje sprawiedliwość” (1 Tymoteusza 1:11; Psalm 37:28). Pragnie, aby wszyscy ludzie żyli w szczęściu i nie doznawali niesprawiedliwości. W celu zrealizowania swego zamiaru przepowiedział, że ustanowi w niebie Królestwo, które obejmie władzę nad całą Ziemią (Daniela 2:44). Jezus podczas swej ziemskiej służby stale mówił o królewskim rządzie Bożym. Zachęcał uczniów, aby modlili się o przyjście tego Królestwa, ponieważ wiedział, jakich błogosławieństw zazna ludzkość pod jego panowaniem (Mateusza 6:9, 10; 24:14). Wymieńmy kilka z nich.

▪ Powszechny pokój i bezpieczeństwo, gdyż Bóg położy kres wojnom (Psalm 46:9).

▪ Obfitość pożywienia dla każdego (Psalm 72:16).

▪ Koniec problemów ze zdrowiem — „żaden mieszkaniec nie powie: ‚Jestem chory’” (Izajasza 33:24).

▪ Zniknie żałoba i smutek, gdyż „śmierci już nie będzie” (Objawienie 21:4).

▪ Poddani Boga pobudują dla siebie domy, będą żyć bezpiecznie i ‛weselić się na zawsze’ (Izajasza 65:17-24).

Niewątpliwie chciałbyś żyć w warunkach przedstawionych powyżej. Jehowa gorąco pragnie dokonać wszystkiego, co przepowiedział (Izajasza 9:6, 7). Być może jednak zastanawiasz się: „Od czasu spisania obietnic biblijnych minęło już tysiące lat. Dlaczego jeszcze się nie spełniły?”.

Cierpliwość Boga prowadzi do naszego wybawienia

Możemy być pewni, że „Jehowa nie jest powolny w sprawie swej obietnicy”. Biblia wyjaśnia, że On miłosiernie okazuje nam cierpliwość. Dlatego jesteśmy zachęcani, by ‛cierpliwość naszego Pana uważać za wybawienie’ (2 Piotra 3:9, 15). Ale dlaczego cierpliwość Boża jest niezbędna do wybawienia?

Przede wszystkim Bóg wie, że zanim zapewni prawym ludziom bezpieczny i zasobny dom, będzie musiał ‛doprowadzić do ruiny tych, którzy rujnują ziemię’ (Objawienie 11:18). Ale ponieważ kocha ludzi, „nie pragnie, żeby ktokolwiek został zgładzony”. Dlatego jako nasz niebiański Ojciec cierpliwie stara się „ostrzec niegodziwego przed jego niegodziwą drogą”. W tym celu zatroszczył się, żeby aż po dziś dzień na całym świecie była ogłaszana dobra nowina o Jego Królestwie (Ezechiela 3:17, 18)*. Wszyscy, którzy zareagują pozytywnie na przestrogi od Boga i dostosują życie do Jego prawych zasad, zostaną wybawieni i będą żyć wiecznie na Ziemi przeobrażonej w raj.

Zwróć się ku Bogu, by dostąpić wybawienia

Nie ulega wątpliwości, że Biblia zawiera „dobrą nowinę” (Mateusza 24:14). Daje nam niezawodne Boże zapewnienie, że Ziemia nigdy nie ulegnie zagładzie! Ponadto dzięki proroctwom biblijnym możemy wierzyć, że „jeszcze tylko chwilka, a już nie będzie niegodziwca”. Wkrótce tylko osoby prawe w oczach Bożych „posiądą ziemię i naprawdę będą się wielce rozkoszować obfitością pokoju” (Psalm 37:9-11, 29; Mateusza 5:5; Objawienie 21:3, 4). Do tego czasu Bóg będzie cierpliwie nawoływał: „Nawróćcie się do mnie i bądźcie wybawieni, wy wszyscy na krańcach ziemi” (Izajasza 45:22). Jak na to zareagujesz?

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika ba

Ważne abyś przeczytał , bo

Ważne abyś przeczytał , bo potem nie zaprzeczysz,  ze o tym wszystkim byłeś poinformowany !!!!!!!!!!

Mateusza 5: 18  bo zaprawdę wam mówię, że prędzej przeminęłyby niebo i ziemia,+ niżby w jakiś sposób przeminęła jedna najmniejsza litera lub jedna cząstka litery w Prawie i nie wszystko się stało.+

Piszesz ze nic sie nie spełni a zobacz to :

Mateusza 24: 14  I ta dobra nowina+ o królestwie+ będzie głoszona po całej zamieszkanej ziemi na świadectwo wszystkim narodom;+ a potem nadejdzie koniec.+

Było to napisane 2 tys lat temu a dziś spróbuj zaprzeczyć,  ze ta  Dobra Nowina z Biblii nie jest głoszona po całym świecie , my to realizujemy jako świadkowie Jehowy , nie raz pukaliśmy do twoich drzwi , a to ze z nami nie rozmawiałeś i nic o tym nie wiesz co głosimy to twoja wina,  bo było porozmawiać , dostałbyś  100% dowody ze wszystko co jest napisane w Biblii spełnia sie na twoich oczach !!!!!

Dobra Nowina to wszystkie nauki z Biblii a głownie to,  ze to Jehowa Bóg jest Bogiem Biblii a Jego syn Jezusa Chrytus jest odkupicielem ludzkości aby mogła osiągnąć życie wieczne w raju na planecie Ziemi !, wierzyć w to nie musisz , ale zaprzeczając ze nauki z Biblii spełniają sie na twoich oczach to juz hipokryzja z twojej strony !!!!!!!!!!!

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika ba

Bóg Biblii żyje biliony lat -

Bóg Biblii żyje biliony lat - czas nieskończony , więc jest to napisane z punktu widzenia Boga Biblii  "ta chwilka"  ja tez jestem juz zniecierpliwiony i chciałby aby juz to nastąpiło , ale Bóg Biblii realizuje swoje zamierzenie co do ludzkości , więc traeba być cierpliwym , bo wszystko sie spłeni co do JOTY , na razie czekamy na spełnienie się tego proroctwa , lada chwila sie spełni na 100%

1 Tesaliniczan 5:  Kiedy tylko będą mówić:+ „Pokój+ i bezpieczeństwo!”, wtedy natychmiast przyjdzie na nich nagła zagłada,+ tak jak dręczące boleści na niewiastę brzemienną,+ i na pewno nie ujdą.+

Albo to ogłoszą albo ludzkość czeka zagłada w wojnie jądrowej , ale bądż pewny ze ogłoszą,  bo osoby przy władzy nie mają zamiaru umierać i stracić swoje fortuny , a w tedy wszystko sie co jest zapisane w Biblii sie ujawni !

Izajasza 40:  I objawi się chwała Jehowy,+ a ujrzy ją pospołu wszelkie ciało,+ bo usta Jehowy to powiedziały”.+

Izaajsza 2: 19  Ludzie zaś wejdą do jaskiń w skałach i do dołów w prochu — przed grozą Jehowy i przed jego wspaniałym dostojeństwem,+ gdy powstanie, by zatrzęsła się ziemia.+

Ezechiela 38: 23  I się wywyższę, i uświęcę,+ i dam się poznać na oczach wielu narodów; i będą musieli poznać, że ja jestem Jehowa’.+

Micheasza 7: 16  Narody zobaczą i zawstydzą się z powodu całej ich potęgi.+ Położą sobie rękę na ustach;+ uszy ich ogłuchną. 17  Będą zlizywać proch jak węże;+ rozdygotane niczym gady ziemi, wyjdą ze swoich wałów obronnych.+ Przyjdą ze drżeniem do Jehowy, naszego Boga, i będą się ciebie bać”.+

Objawienia 6: 15  A królowie ziemi i najznamienitsze osobistości, i dowódcy wojskowi, i bogaci, i silni, i każdy niewolnik, i każdy wolny ukryli się w jaskiniach i w skalnych masywach+ gór. 16  I mówią do gór i do masywów skalnych: „Padnijcie na nas+ i ukryjcie nas przed obliczem Zasiadającego na tronie+ i przed srogim gniewem Baranka,+ 17  ponieważ nadszedł wielki dzień+ ich srogiego gniewu,+ a któż zdoła się ostać?”+

Psalm 37:   Złoczyńcy bowiem zostaną wytraceni,+lecz pokładający nadzieję w Jehowie — ci posiądą ziemię.+ ו [Waw] 10  I jeszcze tylko chwilka, a już nie będzie niegodziwca;+i zwrócisz uwagę na jego miejsce, a już go nie będzie.+ 11  Lecz potulni posiądą ziemię+i naprawdę będą się wielce rozkoszować obfitością pokoju.+

29  Prawi posiądą ziemię+i będą na niej przebywać na zawsze.+

Objawienia 21:  Wtedy usłyszałem donośny głos od tronu, mówiący: „Oto namiot+ Boga jest z ludźmi i On będzie przebywać+ z nimi, a oni będą jego ludami.+ I będzie z nimi sam Bóg.+  I otrze z ich oczu wszelką łzę,+ i śmierci już nie będzie+ ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie.+ To, co poprzednie, przeminęło”.+  I Zasiadający na tronie+ rzekł: „Oto czynię wszystko nowe”.+ Mówi też: „Napisz, ponieważ słowa te są wierne i prawdziwe”.

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Strony

Skomentuj