Genetycznie zmodyfikowany wirus opryszczki zabija zaawansowane nowotwory

Kategorie: 

Źródło: tg

Naukowcy zmodyfikowali genetycznie szczep wirusa opryszczki pospolitej i przekształcili go w skuteczną broń przeciwko różnym formom raka. Podczas pierwszej fazy badań klinicznych wirus onkolityczny całkowicie zabił lub zatrzymał raka u 10 z 39 pacjentów z zaawansowanym nowotworem, którym nie pomagały już istniejące terapie.

 

„Wirusy są jednymi z najstarszych wrogów ludzkości, jak wszyscy widzieliśmy podczas pandemii” – wyjaśnił Christian Helen z Instytutu Badań nad Rakiem. „Ale nasze nowe badania sugerują, że możemy wykorzystać niektóre cechy wirusów, aby celować w nie w celu zabijania komórek rakowych”.

 

W najnowszym badaniu naukowcy zmieniają szczep wirusa opryszczki pospolitej. Genetycznie zmodyfikowany wirus, zwany RP2, został zaprojektowany tak, aby replikował się tylko wewnątrz komórek rakowych, powodując ich pęcznienie i eksplozję. Terapia polega na bezpośrednim wprowadzeniu wirusa do guza. Działa również jako sygnał alarmowy, wykorzystując zasoby organizmu do aktywacji obrony immunologicznej.

 

U trzech z dziewięciu pacjentów leczonych samym RP2 bez dodatkowej immunoterapii guzy się zmniejszyły. U jednego pacjenta z rakiem gruczołu ślinowego guz całkowicie zniknął i od 15 miesięcy nie ma on żadnego śladu raka. Dwóch innych pacjentów z tej grupy miało raka przełyku i czerniaka błony naczyniowej oka, rzadki typ raka oka z przerzutami do wątroby. Ich guzy również wyraźnie się skurczyły i nie postępowały 18 i 15 miesięcy po rozpoczęciu leczenia.

 

Siedmiu z 30 pacjentów, którzy otrzymali zarówno immunoterapię RP2, również odniosło korzyści z leczenia. W tej grupie czterech z dziewięciu pacjentów z czerniakiem skóry, dwóch z ośmiu pacjentów z czerniakiem błony naczyniowej oka i co trzeci pacjent z rakiem głowy i szyi zatrzymało lub zmniejszyło wzrost guza. Spośród siedmiu pacjentów, którzy otrzymali terapię skojarzoną, sześciu nie miało progresji raka 14 miesięcy po rozpoczęciu terapii.

 

„Rzadko spotyka się tak dobre wskaźniki odpowiedzi na wczesnych etapach badań klinicznych, ponieważ ich głównym celem jest przetestowanie bezpieczeństwa terapii i obejmują pacjentów z bardzo zaawansowanymi postaciami raka, u których istniejące metody leczenia przestały działać” – powiedział Kevin Harrington, naukowiec pracujący nad projektem.

 

Badanie kliniczne fazy I miało na celu sprawdzenie bezpieczeństwa leczenia i zidentyfikowanie skutków ubocznych. Konkluzja jest taka, że bezpieczeństwo podejścia zostało potwierdzone, terapia nie wykazała żadnych poważnych skutków ubocznych. W badaniach uczestniczyli pacjenci z różnymi rodzajami raka. Dalsze badania będą miały na celu wzmocnienie działania zmodyfikowanego wirusa opryszczki przeciwko typom raka, które wykazały największą podatność na taką terapię.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika ba

A co Biblia oferuje

A co Biblia oferuje posłusznej ludzkości , czy ktoś ma lepszą ofertę , chętnie posłucham :

Objawienia 21:  Wtedy usłyszałem donośny głos od tronu, mówiący: „Oto namiot+ Boga jest z ludźmi i On będzie przebywać+ z nimi, a oni będą jego ludami.+ I będzie z nimi sam Bóg.+  I otrze z ich oczu wszelką łzę,+ i śmierci już nie będzie+ ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie.+ To, co poprzednie, przeminęło”.+  I Zasiadający na tronie+ rzekł: „Oto czynię wszystko nowe”.+ Mówi też: „Napisz, ponieważ słowa te są wierne i prawdziwe”.

Iajasza 33: 24  I żaden mieszkaniec nie powie: „Jestem chory”.+ Lud mieszkający w tej krainie dostąpi odpuszczenia winy.

1 Jana 2: 25  A to jest obietnica, którą on nam obiecał: życie wieczne.+

1 Koryntian 2:  Ale jak jest napisane: „Oko nie widziało i ucho nie słyszało ani się w sercu człowieka nie zrodziło, co Bóg przygotował dla tych, którzy go miłują”.+

Psalm 145: 16  Otwierasz swą rękę+i zaspokajasz pragnienie wszystkiego, co żyje.+

Łukasza 23: 43  A on rzekł do niego: „Zaprawdę mówię ci dzisiaj: Będziesz ze mną+ w Raju”.+

Jana 3: 16  „Albowiem Bóg tak bardzo umiłował+ świat, że dał swego jednorodzonego Syna,+ aby nikt, kto w niego wierzy,+ nie został zgładzony,+ lecz miał życie wieczne.+

Mateusza 24: 35  Niebo i ziemia przeminą,+ lecz moje słowa na pewno nie przeminą.+

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika ba

Większość ludzi woli słuchać

Większość ludzi woli słuchać bajki o życiu po śmierci , ale co Biblia mówi w tym temacie :

Co powiedział Bóg Biblii do ludzi w raju Eden;

Rodaju 2: 16  I Jehowa Bóg dał też człowiekowi taki nakaz: „Z każdego drzewa ogrodu możesz jeść do syta.+ 17  Ale co do drzewa poznania dobra i zła — z niego nie wolno ci jeść, bo w dniu, w którym z niego zjesz, z całą pewnością umrzesz”.+ 18  I Jeho

A co znaczy hasło umrzeć - bo u wielu to  dalej żyć

A co powiedział Szatan Diabeł ustami węża do ludzi ;

Rodzaju 3:  Wtedy wąż rzekł do niewiasty: „Z całą pewnością nie umrzecie.+

To komu wierzysz Diabłu czy Bogu Biblii ??? komu wierzysz ten twoim Bogiem !!!

2 Koryntian 4:  wśród których bóg tego systemu rzeczy+ zaślepił umysły niewierzących,+ aby nie mogło przeniknąć+ oświecenie+ chwalebną dobrą nowiną+ o Chrystusie, który jest obrazem+ Boga

Kaznodziei 9:  Bo żyjący są świadomi tego, że umrą,+ lecz umarli nie są świadomi niczego+ ani już nie mają zapłaty, gdyż pamięć o nich poszła w zapomnienie.+  Przeminęła też ich miłość i ich nienawiść oraz ich zazdrość+ i już po czas niezmierzony nie mają udziału w niczym, co ma się dziać pod słońcem.+

 Korzystaj z życia z żoną,+ którą kochasz, przez wszystkie dni swego marnego życia, które On ci dał pod słońcem, przez wszystkie dni swej marności, to bowiem jest twój dział w życiu+ i w trudzie, którym się trudzisz pod słońcem. 10  Wszystko, co twoja ręka ma sposobność zrobić, rób całą swą mocą,+ bo nie ma pracy ani snucia planów, ani poznania,+ ani mądrości+ w Szeolu+ — w miejscu, do którego idziesz.+

Śmierć to niebyt  , stan nieświadomości !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! największy wróg ludzkości !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika inzynier magister

ciągłe propagowanie "postępu

ciągłe propagowanie "postępu i nowoczesności" związanej z tzw. "osiągnięciami" naukowców od demonów inżynierii genetycznej spowoduje za jakiś czas przymusowe modyfikowanie dzieci i potem całej ludzkości, bo wmówią wszystkim że to takie "nowoczesne" i "dobre" dla zdrowia !!! Niech nas ochrania Jezus Chrystus Pan ! Jak było za dni Noego tak będzie znowu ! możliwe że znamię bestii 666 będzie modyfikowało genetycznie każdego kto je weźmie !!!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj