Genetycznie zmodyfikowany ryż zwiększył liczbę upraw o jedną trzecią

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Genetycy z Chińskiej Akademii Nauk i Uniwersytetu Purdue przy użyciu narzędzia CRISPR / Cas-9 zmienili liczbę genów w roślinach ryżowych i zwiększyli nie tylko wysokość pędów, ale również objętość plonu.

 

W swojej pracy badacze skupili się na kwasie abscysynowym, który kontroluje wzrost pędów i odpowiada za reakcje stresowe. Wpływa na nią tak zwany pyrabaktyn hormonu stresu, który zależy od grupy genów zwanych PYL. Naukowcy przeprowadzili kilka eksperymentów, w których zmieniali PYL1, PYL2, PYL3, PYL4, PYL5, PYL6 i PYL12 razem i osobno.


Grupa ze zmodyfikowanymi genami PYL1 / 4/6 wykazała najlepsze wyniki. Eksperci kultywowali je w różnych warunkach w Szanghaju i prowincji Hainan. W pierwszym przypadku plony zwiększyły się o 25% w porównaniu do roślin konwencjonalnych, w drugim - o 31%.


Kierownik badania Jian-Kang Zhu wyjaśnił, w jaki sposób ich praca może pomóc w przyszłości:

„Jeśli nasze odkrycie jest ważne dla tych odmian ryżu, z których teraz korzystają rolnicy, znacznie zwiększy to ich plon, a to z kolei pomoże wyprodukować więcej ziaren i nakarmić więcej ludzi. "

W minionym roku chińscy agronomowie wyhodowali ryż w słonej wodzie.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

caała cywilizacja człowieka

caała cywilizacja człowieka jest atakowana przez zło, w tym zło genetycznych zmian w organizmach żywych ! straszne czasy idą bo pojawią się jakieś potwory humanoidalne pozmieniane przez naukowców ! na razie przyzwyczajają ludzkość do coraz większego mordowania, w tym do mordowania dzieci, ale im chodzi generalnie o mordowanie bo przecież produkują na drukarkach 3d komory śmierci ! "To wydarzenie bez precedensu. Po raz pierwszy naród zagłosował za śmiercią w porządku natury najważniejszej. Pytanie o życie człowieka jest najważniejszym – podkreślił ks. prof. Tadeusz Guz w rozmowie z Radiem Wnet i Telewizją Republiką, komentując zwycięstwo proaborcjonistów irlandzkim referendum.W opinii ks. Guza, żyjemy w cywilizacji, która jako głównego wroga postawiła sobie… ludzkie życie. – Opinia publiczna nie docenia agresywności i negatywności ducha czasu – wyzwań, z którymi się mierzymy. To na pewno epoka, która przejdzie do historii jako najbardziej wroga życiu. W dziejach świata nigdy nie pojawiła się aż tak agresywna narracja w ujęciu negacji życia ludzkiego. Nigdy nie doświadczyliśmy tak systemowych, generalnych zmian – tłumaczył Ksiądz Profesor.Ksiądz przyznał, że to, co dzieje się w Irlandii „wpisuje się w strategię złego ducha, księcia ciemności”. - Dla niego, każde instrumentarium jest dobre by niszczyć, dokonywać zamachu na życie. Powinniśmy wszyscy pracować nad tym, aby racjonalność życia promować, zachować. My, jako obrońcy życia, jesteśmy w trudnej sytuacji, bo nauka światowa nie staje na wysokości zadania. Nie kształci najmłodszych pokoleń. Człowieka dziś w nauce nie ma. Człowiek jest zagubiony. Figuruje wyłącznie jako część przyrody – przyznał ks. Guz.Ksiądz Guz zauważył, że trzeba liczyć się z tym, iż nurty nihilistyczne będą przybierały na sile. – W Polsce organizuje się demonstracje przeciw kościołowi. Nurty nihilistyczne wciąż się nasilają – podsumował duchowny.: http://www.pch24.pl/ks--prof--guz-o-referendum-w-irlandii--zyjemy-w-epoce-najbardziej-wrogiej-zyciu,60541,i.html#ixzz5GbUsF9mG

A w polskich szkołach za PiSu, gender, nauka homoseksualizmu, przystosowanie do bycia pasożytem i dzieci z wyprnymi mózgami ewolucją ! jakich wyhodują robotów rządy pisowskie ?

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Nicco

a to z kolei pomoże

a to z kolei pomoże wyprodukować więcej ziaren i nakarmić więcej ludzi.

 Równie dobrze można wcinać trawę. Co mi po pustym ryżu? Już teraz jest problem z chociażby owocami, które mają coraz mniej witamin i minerałów, bo nie nawiezia się odpowiednio ziemi. Pomijając już w wątpliwość konsekwejcje zdrowotne, przez spożywanie zmodyfikowanej genetycznie żywności, to teraz będziemy wcinać żarcie pozbawione wartości odżywczych.

Aha. I jak oni chcą nakarmić więcej ludzi, bo nie rozumiem. Ja idę do sklepu i mam. Nie spotkałem się dotąd z pustymi półkami na ryż w sklepie. A może chodzi im o rozdawnictwo jedzenia potrzebującym? No, ta. Pewnie na tej samej zasadzie jak wyrzucają nadwyżkę owoców na zmarnowanie. Już widzę jak ktoś rozdaje żarcie za darmo :V. Kogo oni chcą oszukać? Grunt, że ładnie brzmi. Odtąd wszystko można usprawiedliwiać chęcią pomocy, a na świecie coraz drożej i gorzej.

Portret użytkownika ogoniok

Czlowiek je steropian bez

Czlowiek je steropian bez zapachu i smaku , tylko wygladem przypomina to owoc czy warzywo. Kto dzis pamieta smak i zapach pomidora z dzialki ? Mam taka teorie (oczywiscie spiskowa), ze zmiany genetyczne wprowadzane na roslinach dzialaja na czlowieka po zjedzeniu. Dlatego tyle otylosci i nieznanych dolegliwosci.To sie nie konczy z chwila zerwania owocu. A czy wiedzieliscie ze amerykanskie ziemie w porownaniu do europejskich nie maja zadnych mineralow i musza je uzyzniac.

Portret użytkownika alojzy

"a to z kolei pomoże

"a to z kolei pomoże wyprodukować więcej ziaren i nakarmić więcej ludzi. "

Kolejny świętszy od jezusa. Skąd na tej Ziemi non stop jakieś miliardy żyjące w biedzie i ubóstwie, miliony zabijanych za pomocą zabawek drogich tak, że przekracza to czyjąkolwiek percepcję - skoro żyją na niej sami święci chcący tylko leczyć, karmić, naprawiać i tulić do serduszka wszystkich skrzywdzonych??

Skomentuj