Genetycznie modyfikowane świnie zostaną dawcami narządów

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Według amerykańskich naukowców, genetycznie zmodyfikowane zwierzęta mają pomóc w zakończeniu niedoboru narządów do przeszczepu. Zespół badawczy eGenesis przyznaje, że odrzucenie zwierzęcych narządów przez ludzkie ciało pozostaje ogromnym wyzwaniem, jednak eksperci są na drodze, aby temu sprostać.

 

Badanie opublikowane w czasopiśmie Science dotyczy komórek skóry świń. Dzięki zastosowaniu technologii modyfikowania genów CRISPR, zdołano usunąć 25 zwierzęcych retrowirusów, ukrytych w kodzie genetycznym świń. 

W efekcie sklonowano 37 zdrowych prosiąt, które nie posiadają już zagrażających przeszczepom retrowirusów. Jest to nadal wczesne stadium badań, jednak przybliża możliwość ksenotransplantacji – czyli przeszczepu narządów pomiędzy gatunkami.

 

Usunięcie wirusów stanowi zaledwie połowę wyzwania, ponieważ organy zwierząt nadal będą powodować silną reakcję immunologiczną organizmu, która prowadzi do odrzucenia przeszczepu. Zespół naukowców prowadzi dalsze modyfikacje genetyczne, aby uczynić organy świń jeszcze łatwiejszymi do zaakceptowania przez układ odpornościowy człowieka.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Akamai

Projekt rodem z bazy Dulce

Projekt rodem z bazy Dulce wkracza na salony.

Coś mi tu nie pasuje. Ta niesłychana troska amerykańskich naukowców o życie ludzkie w kontekście realizowanego projektu depopulacji rodzaju ludzkiego. Od ponad 100 lat nie potrafią znaleźć skutecznego leku na nowotwór złośliwy, a świńskie organy będą ludziom wszczepiać. 

Amerykańskie poj*by ogarnijcie się w końcu. To zło rykoszetem uderzy w was samych.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika inzynier magister

Zbliżamy się do momentu w

Zbliżamy się do momentu w którym naukowcy pod przykrywką pomagania ludziom i niby transplantologii będą robić mutantów humanoidalnych GMO, zresztą już to robią ale nieoficjalnie, ale teraz będą niby pomagać ludziom i humanoidy mutanci będą robieni oficjalnie !!! sami zobaczcie !

Nadchodzi Czwarte królestwo - Quayle, Horn, Hoggard, Marzulli, Heiser, Missle

https://www.youtube.com/watch?v=MkU3YNpbNoE&t=3047s

zaczyna się genetyczny armagedon ! Miej nas Panie w swojej opiece ! Bądz dla nas Jezu Zbawicielu miłosierny !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj