Genetycy znaleźli sposób na zwiększenie długości życia ludzkiego do 800 lat

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Naukowcy znaleźli sposób na przedłużenie życia organizmów żywych. Zidentyfikowane mechanizmy mogą sprawić, że ludzie w przyszłości będą w stanie żyć do 800 lat, a może nawet dłużej. Naukowcy z Uniwersytetu w Północnej Kalifornii ogłosili, że ​​udało im się już zwiększyć dziesięciokrotnie żywotność bakterii drożdży, a sposób, w jaki udało im się osiągnąć ten niesamowity wynik, może być stosowany u ludzi. 

Cały sekret polega na usunięciu dwóch genów i zmniejszeniu spożycia kalorii.  Według informacji opublikowanych w czasopiśmie PLoS Genetics, naukowcy stworzyli bakterie drożdży, które miały ponad dziesięciokrotnie zwiększoną żywotność, bez istotnych działań niepożądanych.

 

Metoda, która pozwoliła osiągnąć tak ważne wyniki, polegała na kombinacji zmian genetycznych i zmian w diecie. Dzięki tej metodzie, naukowcy zdołali okiełznać kontrolowanie życia i zdrowia na poziomie podstawowym u wszystkich żywych organizmów, czyli komórkowym.  Szef zespołu badawczego, Walter Longa stwierdził, że to stworzenie podstaw przeprogramowania organizmu w celu przedłużenia jego życia.

 

Drożdże piekarskie są jednymi z najbardziej zbadanych organizmów i najlepiej zrozumieć na ich przykładzie zmiany na poziomie cząsteczkowym i genetycznym.  Co ciekawe, mimo swej prostoty, drożdże doprowadziły do ​​odkrycia niektórych najważniejszych genów i ścieżek regulujących starzenie i choroby u myszy i innych ssaków.

 

Grupa badawcza Waltera Longa planuje teraz dalszego badania w celu przedłużenie żywotności myszy.  W Ekwadorze trwają też badania populacji ludzkiej z formą mutacji genów analogiczną do tych opisanych w drożdżach. Naukowcy badają tych ludzi, ponieważ dzięki temu może uda się okiełznać mutację długowieczności bez poważnych deficytów wzrostu i innych problemów zdrowotnych, które identyfikowano w Ekwadorze.  Znalezienie leków przedłużyć żywotność człowieka bez skutków ubocznych, nie będzie łatwe, ale naukowcy znaleźli się bliżej niż kiedykolwiek, aby tego dokonać.

 

 

Źródła:

http://www.plosgenetics.org/article/info:doi/10.1371/journal.pgen.0040013

http://io9.com/345728/geneticists-discover-a-way-to-extend-lifespans-to-800-years

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika eliash

a ja śmiem twierdzić że

a ja śmiem twierdzić że wydlużenie ludzkiego życia jest kwestią nieuchronną i obserwujemy ten fakt na historii dziejów ludzkości jednocześnie udając że nie dostrzegamy coraz powszechniej występującej bezpłodności idącej w parze

ludzie będą żyć te 700 lat i dłużej jednak pociągnie to za sobą konsekwencje niemożności posiadania potomstwa

liczba tzw. "dusz" jest liczbą zkończoną i gdy jedni żyją inni czekają na swą kolejność poza granicami czasu innymi słowy ludzie żyją umierają i rodzą się na nowo

im więcej jest ludzi na ziemi poprzez wydłużanie się sredniego okresu życia tym bardziej malaje ilość urodzeń

wszystko dąży naturalnie do stanu równowagi i jedno nie może istnieć bez drugiego od najmniejszych znanych człowiekowi cząsteczek aż do zależności między galaktykami we wszechświecie

Portret użytkownika R.D

Wiem doskonale... Skończyłem

Wiem doskonale...
Skończyłem biotechnologię i robię magistra z genetyki, więc tak, mam przesłanki i argumenty.
Żeby nie było jestm przeciwny nadmiernemu "grzebaniu" w ludzkich genach, bo w rękach nieodpowienich osób najczęściej prowadzi do eugeniki.
Natomiast różnego rodzaju transformacje bakteryjne, czy roślinne (wielokrotnie też zwierzęce) na wielu polach mogą w pozytywny sposób przyczynić się człowiekowi (i już mu pomagają).

Z resztą "grzebanie" w genach powszechnie zachodzi w naturze, dlatego między innymi możemy obserwować tak dużą różnorodność gatunkową.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

R.D napisał: Wiem

R.D wrote:

Wiem doskonale...
Skończyłem biotechnologię i robię magistra z genetyki, więc tak, mam przesłanki i argumenty.
Żeby nie było jestm przeciwny nadmiernemu "grzebaniu" w ludzkich genach, bo w rękach nieodpowienich osób najczęściej prowadzi do eugeniki.
Natomiast różnego rodzaju transformacje bakteryjne, czy roślinne (wielokrotnie też zwierzęce) na wielu polach mogą w pozytywny sposób przyczynić się człowiekowi (i już mu pomagają).

Z resztą "grzebanie" w genach powszechnie zachodzi w naturze, dlatego między innymi możemy obserwować tak dużą różnorodność gatunkową.


 Czyli raczkujesz w temacie... Do lotów daaaaleka droga. Więc mniej odemnie wiesz na temat...

Portret użytkownika skori

To prawda to tylko z powoduje

To prawda to tylko z powoduje kłopoty już teraz nie radzimy sobie z opiekom nad ludźmi w podeszłym wieku. Wydłużenie ludzkiego życia spowoduje przeludnienie musieli by ograniczyć przyrost naturalny albo całkowicie go zachamować.Domy opieki nieradzą sobie z opiekom nad stażejoncym się społeczeństwem. Jeden opiekun na 90 podopiecznych. A wykazują w papierach co innego. Zatrudnionych pracowników jest mało ale teoretycznie powinno wystarczyć. Urlopy L4 opiekunowie medycznie nie wytrzymują presji i opciążenia psychicznego i fizycznego podczas pracy w tego typu placówkach. Niewyobrażam sobie opieki nad 800set letnim staruszkiem. Pracowałam jako opiekunka.800 lat to chyba jakiś żart. Brak opieki medycznej dla emerytów choroby wieku starczego będą nękały społeczeństwo. Życie 800 lat super ale w innym ustroju i bez chorób i na mniej przeludnione planecie. He wiek emerytalny he zdążyli by o nim zapomnieć zanim by go się doczekali.

Portret użytkownika Strateg pl

Zamiast szukać sposobu na

Zamiast szukać sposobu na dłuższe życie, lepiej niech nie kładą do jedzenia konserwantów i innych badziewii bo jak tego nie zrobią to wogóle człowiek wyginie a będą żyć ci co żyją zdodnie z naturą (Murzyni, Indianie, Aborygeni)
Ciekawe jak będzie wyglądać człowiek po 800 latach.Chyba jak mutanci.
To chyba jest normalne, że człowiek od urodzenia się starzeje.
Gdyby ludzie nie umierali to na Ziemi nie byłoby miejsca.

Portret użytkownika Pacal

Nic nie rozumiesz? Tu chodzi

Nic nie rozumiesz? Tu chodzi o "Najlepszy" z narodów Ziemi. O tzw. "NW" /nazwanie od JKM/. Myślidsz że każdemu na to pozwolą ??? Przedłużą życie ludziom którzy i tak należą do najbogatszych i najbardizej uprzywilejowanych Ziemian a potem ewentualnie, pozostałym ich ziomkom! Panowie! Bez złudzeń!

Strony

Skomentuj