Genetycy proponują „wyłączenie” rozmnażania komarów, aby z nimi walczyć

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Biolodzy zaproponowali „wyłączenie” białek odpowiedzialnych za aktywację plemników komarów. Poinformował o tym Uniwersytet Kalifornijski w Riverside.<--break->

 

 

Komary łączą się w pary od ogona do ogona, a samce przekazują plemniki do dróg rozrodczych samic. Mogą tam być przechowywany przez jakiś czas, ale plemniki wciąż muszą przedostać się z punktu A do punktu B, aby doszło do zapłodnienia. Kluczem do zakończenia tego procesu są wyspecjalizowane białka uwalniane podczas wytrysku, które aktywują wici plemników, aby umożliwić im ruch. Bez tych białek plemniki nie mogą dostać się do komórki jajowej i pozostać nieruchome.

 

Naukowcy zbadali wszystkie białka w plemnikach komarów, aby znaleźć dokładnie te, które odpowiadają za aktywację plemników. Na początek naukowcy wybrali z populacji 200 samców komarów, a następnie pobrali wystarczającą ilość plemników z maleńkich dróg rozrodczych, aby przeprowadzić badanie spektrometrii mas. W efekcie autorzy pracy uzyskali kompletną listę białek z płynu nasiennego komarów.

 

W poprzednim badaniu ten sam zespół naukowców odkrył, że plemniki potrzebują wapnia, aby zapewnić energię do ruchu. Teraz mogli przyjrzeć się kompletnemu profilowi ​​białek i znaleźć białka kanałów wapniowych i poprzez eksperymenty dowiedzieć się, jak zakłócić ich funkcjonowanie.

 

Autorzy mają nadzieję, że dzięki tej metodzie uda się zapanować nad liczebnością komarów w przyrodzie.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wiktor Wektor

Komary są zapylaczami wielu

Komary są zapylaczami wielu roślin jakby ktoś nie wiedział. A żeby ich nie było w nadmiarze wystarczy NIE NISZCZYĆ gniazd jaskółkom - jak nakazują urzędnicy z Brukseli - w przydomowych budynkach gospodarczych. I zostawić w spokoju rudery gdzie schronienie znajdują nietoperze, oraz nie wycinać bezmyślnie krzaków na rowach (bo ktoś ma taki kaprys) bo tam gniazduje wiele gatunków drobnych ptaków, które również zjadają wszelkie robactwo. A walczyć to trzeba z lewacką głupotą "poprawiania i regulowania" wszystkiego co się da. Edward Dziewoński w jednym z kabaretowych monologów podsumował to tak: co by tu spieprzyć jeszcze... co by tu jeszcze ? Opisując ówczesną mentalność urzędników, która jak widać niewiele się zmieniła.

Portret użytkownika Medium

Pascal Najada, który prowadzi

Pascal Najada, który prowadzi sprawę karną przeciwko szwajcarskiemu prezydentowi Pfizer Covid Vaccine wraz z pozwem do Sądu Najwyższego Nowego Jorku przeciwko Pfizerowi i FDA, potwierdza, że został "zaczipowany" przez zastrzyki mRNA firmy Pfizer. Na wysokości 35 000 stóp w samolocie jego telefon przeskanował 650 transceiverów zaledwie 100 pasażerów. Mówi, że "ESO" próbowało przejąć władzę i zabić ludzkość, ale "ESO" zawiodło i "ESO" zostanie postawione przed sądem.

https://gloria.tv/share/L9MV7kPBY8MG1eDu17T3SpmvC 

Niestety nie wiem, skąd pochodzi i co oznacza skrót ESO, a podpowiedzi wyszukiwarki nie bardzo mi tutaj pasują.

Portret użytkownika Endymion

"A moze to ktoś inny?";

"A moze to ktoś inny?"; raczej COŚ. Aby sprzedać dług, musi być kupiec, Chiny od lat przejmują Hamerykę (firmy, nieruchomości).

Oczywiście są "ktosie", ale uny robią na zlecenie "cosia". ten "COŚ", to diabli go wiedzą.. Bóg, Demon, siła nadprzyrodzona, nie mam wiedzy w tym temacie, ale wiem, że jest to byt niematerialny, nie z tej ziemi. Są poziomy zarządzania, a Putin i Biden, to tylko kukiełki, nad nimi są inne poziomy. Możemy gdybać, lecz w tym temacie wiedzy nie ma, a jest wiele teorii. Ja mam swoją, ale czy właściwa? Nie wiem.. Analiza i dedukcja oraz wiara doprowadziły mnie do mojej, ale wiem, że mogę błądzić Sad

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Zorro

Analiza i dedukcja oraz wiara

Analiza i dedukcja oraz wiara doprowadziły mnie do mojej, ale wiem, że mogę błądzić

Przede wszystkim brak wykształcenia. Dla cepa po zawodówce siłą nadprzyrodzoną będzie fakt, że samolot lata hahahahahahhaa

Portret użytkownika Biolog

Pierwsza sprawa - strasznie w

Pierwsza sprawa - strasznie w Was dużo jadu. Prawie jak rzucić kawałek mięsa między nasze rio z krokodylami.

Druga sprawa - niestety - wyłaczenie komarów zaowocuje wyłączeniem także innych gatunków. Komar oraz jego larwy są podstawowym źródłem białka innych żyjątek. I tych pływających i tych latających.

Trzecia sprawa - podczas takich zabaw genetycznych dosyć często, calkiem przypadkiem udaje się uzyskać coś całkowicie nieplanowanego. Zastanówcie się co by było gdyby tak całkiem przypadkiem ktoś poruszał gen odpowiedzialny za rozmiar komarów ?. Strach się bać.

Covid niby już był i dalej nic ich to nie nauczyło aby nie bawić się genetyką na zasadzie prób i błędów.

Portret użytkownika Hannto

Świetny pomysł tylko że po

Świetny pomysł tylko że po takiej ingerencji w ekosystem możemy przy okazji doprowadzić do wyginięcia wielu innych gatunków lub nawet doprowadzić do totalnej destabilizacji ekosystemu co może okazać się dla nas zabójcze. Oczywiście ludzie w swej arogancji nie przejmują się takimi rzeczami do momentu aż dostaną tym prosto w twarz.

Portret użytkownika Lommo

W internecie są  setki wzorów

W internecie są  setki wzorów bathouse-ów czyli domków dla nietoperzy. Nie mogą to być  żałosne polskie podróby bo musi być siateczka żeby mogły się wspiąć. Zrobić takie domki da się  dosłownie  z odpadów.  Zrobiłem kilka takich domków i komarów  już nie mam mimo że sąsiad wykopał  sobie bajoro do wędkowania. Nawiasem  mówiąc  likwidacja komarów wykończy nietoperze  bo komary to ich główny pokarm. 

Portret użytkownika mateusz

Uważam że wszystko co

Uważam że wszystko co powoduje choroby musi zostać poprawione, czy to będzie komar, czy kleszcz, czy inny robal. Po prostu człowiek musi zmieniać Świat żeby ludziom żyło się lepiej na ziemi, żeby jeden drugiego szanował i dbał, by nie było chorób, wojen, nienawiści, po prostu Eden.

Strony

Skomentuj