Gdzie podziały się smugi kondensacyjne?

Kategorie: 

gfspl.rootnode.net

Od wielu tygodni możemy się cieszyć niebem bez smug kondensacyjnych. Biorąc pod uwagę wzrost ilości lotów krajowych, jaki nastąpił po uruchomieniu taniej linii lotniczej OLT Express jest to zdumiewające.

 

Do tej pory ilekroć na łamach naszego portalu wskazywaliśmy na poszatkowane niebo odzywał się tłum "specjalistów" stwierdzających jak głupie jest pytanie o pochodzenie utrzymujących się długo smug stanowiących zalążek szczelnej warstwy chmur pokrywających niebo charakterystycznym "mlekiem".

 

Zwolennicy teorii smug chemicznych zwracają uwagę, że część smug znika po kilku minutach od przelotu odrzutowca a inne zostają na niebie na wiele godzin. Osoby twierdzące, że nie ma w tym nic dziwnego argumentują, że długość pozostawania smug jest zależna od warunków panujących w danym obszarze. Tylko, że czasami widać samoloty pozostawiające długo utrzymujące się smugi i smugi znikające po chwili praktycznie w jednym momencie. Ten fenomen jest tłumaczony wysokością przelotu poszczególnych samolotów.

 

Jednak od wielu tygodni smugi tylko znikają. Nie widać na niebie zwyczajowej szachownicy. Zwolennicy teorii chemtrails zakładającej, że skład aerozolu rozpylanego za samolotem nad danym obszarem może być różny stwierdzają, że jest to jakiś tajny program geoinżynieryjny.

Co do celu takiego hipotetycznego programu oprysków nie ma pełnej zgody czy jest on dla ludzkości złym czy dobrym znakiem. Jedni stwierdzają, że to oczywiste trucie ludzi związkami glinu, baru i innych substancji, które spadają na ziemię i są akumulowane przez rośliny, które następnie spożywamy. Substancje te dostają się również do wody pitnej. Gdyby była to prawda, nie ma praktycznie sposobu, aby uchronić się przed takim oddziaływaniem.

 

Są też teorie zakładające przesłanki pozytywne takiego programu. Przykładem może być chęć zbudowania ekranu odbijającego promieniowanie słoneczne. Możliwe, że jest to jakiś sposób wywierania wpływu na temperaturę planety.

 

Zastanawiające jest, że smugi dające początek zachmurzenia są widywane tylko nad pewnymi obszarami. Nie ma ich prawie nad Rosją, Chinami czy Indiami. Może to wskazywać na to, że nie wszystkie kraje uczestniczą w tym programie. Oczywiście możemy tez założyć, że akurat nad terytoriami wspomnianych krajów warunki dla stworzenia się smug z aerozoli są inne, ale aby przyjąć tą argumentacje konieczne jest wskazanie przyczyn tak różnego zachowania się smug.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika AnauelMax

Co do smug> w UE od 2006r

Co do smug> w UE od 2006r legalnie są one rozpylane w ramach programu SPICE. Program zatwierdzony i wdrożony przez UE... Proceder cały czas trwa, w ramach rozwoju programu zmienili wysokość na której teraz rozpylają substancje chemiczne tj. z granicy 7000 - 11000m weszli na 15000-20000m dlatego mniej widzicie.... Smugi, (substancje rozpylane przez samoloty) mają dwojakie działanie: niszczyć to co na ziemi, oraz blokować promienie słoneczne by jeszcze bardziej niszczyć to co na ziemi... + jeszcze jeden powód: blokować informacje niesione przez słońce na ziemię w ramach aktywności spowodowanej zbliżaniem się Ziemi do równika galaktycznego....  Działa orgonowe faktycznie pomagają neutralizować działanie smug.... Każdy to wie kto zgłębił temat, proponuję każdemu z forumowiczów zakup lub zbudowanie takiego działa by mógł samemu się o tym przekonać... Koszty są bardzo niewielkie... Dodatkowo pomożemy naturze zneutralizować negatywne działanie smug oraz osłabić działanie tych negatywnych wydarzeń z niedalekiej przyszłości...  Równomierne pasy chmur zamieszczone na dołączonych zdjęciach to faktycznie działanie HAARP, smugi wspomagają, wzmacniają i pomagają zmieniać pogodę którą steruje się obecnie coraz bardziej używając tego choler***a...Do przemyślenia> zastanówcie się jaka była pogoda tuż przed oraz w trakcie protestów przeciwko ACTA, czy: przed bądź w trakcie i tuż po wyborach prezydenckich w Rosji... Aktualnie możemy znaleźć conajmniej 5 firm w UE które deklarują możliwość zmiany pogody - zgodnie z zamówieniem klienta....Ponadto nasza bierność, nas Polaków, wynika w głównej mierze z uzdatniania wody pitnej fluorkiem sodu... polecam zapoznać się z historią tego specyfiku, szczególnie z czasów II wojny światowej....   

Portret użytkownika kto

Nie było lotów z oprydkami

Nie było lotów z oprydkami ponieważ gł.front atmosferyczny szedł od Gruzji przez Ukrainę(awaria el At),Białoruś Litwę  na Szwecję(można popatrzyć na pogodę satelitarną).\Dziś podczas zachodu słońca jeden leciał nie wiej jak później było.

Portret użytkownika gajer

nie obserwujemy od dłuższego

nie obserwujemy od dłuższego czasu powstawania NOWYCH smug chemicznych, bo od dłuższego czasu widać na niebie mocno rozlane "mleko" - od tego dłuższego czasu widać że niebo nie jest klarowne i niebieskie - na niebie narazie utrzymują się stare opryski więc nie ma potrzeby pryskania nowymi... (gdzieś czytałem że opryski mogą się utrzymywać nawet do roku czasu w powietrzu...)

Portret użytkownika Radecki

Nie zgodzę się, że smug nie

Nie zgodzę się, że smug nie ma od wielu tygodni. Pamiętam 10 kwietnia kiedy niebo nad moim miastem w godzinach popołudniowych wyglądało dokładnie jak na zdjęciu nad artykułem. Nie raz widywałem smugi ale nigdy nie w takiej ilości co tamtego dnia.

Strony

Skomentuj