Gdyby rząd Tuska nie ukradł 150 mld złotych z OFE Polska zbankrutowałaby jak Grecja?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak wynika z najnowszego raportu NIK, gdyby Polacy nie zostali okradzeni z oszczędności zgromadzonych w OFE, to zarówno były minister finansów, Jan Vincent Rostowski, jak i urzędujący szef Rady Europejskiej Donald Tusk (wtedy premier RP), przekroczyliby zapisany w konstytucji próg ostrożnościowy wynoszący 60% zadłużenia państwa w stosunku do PKB.

 

Podczas ośmioletnich rządów Platformy Obywatelskiej można było odnieść wrażenie, że realizowany jest jakiś plan, którego celem jest gigantyczne zadłużenie Polaków. Wykonawcą tego planu mógł być właśnie Brytyjczyk żydowskiego pochodzenia, Jan Vincent Rostowski zwany też Jackiem.

 

Pod koniec 2007 roku gdy władzę oddawał Kaczyński zadłużenie Polski wynosiło 527 mld złotych. W zaledwie 8 lat dług wynosi już 1,2 biliona złotych (306 mld euro). To ponad stuprocentowy wzrost przy jednoczesnym wyprzedawaniu majątku narodowego, z którego środki są przeznaczane na bieżącą obsługę długu. Rocznie to około 50 mld złotych. Dla porównania polskie wydatki na armię i obronność to około 30 mld złotych rocznie.

 

Niektórzy jeszcze pamiętają, że poprzedni "zadłużacz" Polski, Edward Gierek z PZPR, pożyczył u zagranicznych banksterów 19,6 mld dolarów, co odpowiadało 9,8% PKB podczas gdy "zadłużacz" Donald Tusk z PO zostawił Polskę z 300 mld dolarów długo co rzekomo odpowiada 50% PKB. Oczywiście wartość dolarów mocno spadła, ale nawet po uwzględnieniu tego parametru tempo zadłużania naszego kraju jest szokująco szybkie.

 

Na szczęście nasza konstytucja przewiduje, że po przekroczeniu tak zwanego progu ostrożnościowego, ustalonego na 60% długu do PKB. Sztukmistrz Rostowski przez te lata robił co mógł, żeby kreatywnie obliczać wysokość polskiego długu, a gdy i to zawiodło pozostał tylko skok na kasę Polaków. Uczyniono to aby się ratować i to nie tylko pod względem finansowym, ale też prawnym, bo według prawa za tak bezmyślne zadłużanie Polski zarówno Rostowski jak i Tusk stanęliby przed Trybunałem Stanu.

 

Operacja, którą wymyślili, aby tego uniknąć polegała na zagrabieniu pieniędzy z OFE i przeniesienie ich do naszej piramidy finansowej ZUS. Żeby było śmieszniej większość z tych 154 mld złotych, które ukradziono była w formie obligacji skarbu państwa, czyli rząd zmarnotrawił te pieniądze już dawno temu. Było to możliwe, bo OFE były zobowiązane do odkupywania obligacji naszego rządu. Po tej haniebnej operacji owe obligacje zostały umorzone, więc rząd nie zamierza ich spłacić.

 

Przy okazji w przypływie szczerości Donald Tusk wyznał, że ani pieniądze w OFE, ani w ZUS nie należą do Polaków, bo gdyby należały mogliby je wypłacić. Tak się składa, że taką właśnie możliwość uzyskali obecnie Brytyjczycy i chętnie korzystają z tego, aby swoje pieniądze ulokować mądrzej niż robi to rząd.

 

U nas jednak okazało się, że nie jesteśmy wcale wolnym społeczeństwem, jak się to nam wmawia w propagandowych przekazach medialnych, tylko znajdujemy się pod okupacją. Zarządza nami banda polskojęzycznych pseudo-polityków, którzy prowadzą nasz kraj ku katastrofie odbywającej się poprzez gospodarczą kolonizację Polski. Czy nasz naród jeszcze się kiedyś podźwignie na samodzielność czy też będziemy dawali przyzwolenie na wszystko co tylko narzucą nam ośrodki zagraniczne sterujące naszą sceną polityczną?

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika cezary

ciekawa wypowiedz tusia

ciekawa wypowiedz tusia "pieniądze z OFE nie są własnością Polaków " to czyją niemców rusków . one są własnością Polaków . Jeżeli wszyscy równo utrzymują system to dlaczego nie wszyscy mają takie same emerytury .  Id ldaczego Ci co płacą najwyższe podatki nie płacą na ZUS.  i niech ten gościu tusio zdecyduje sie czy jest POLAKIEM  z pochodzenia Kaszubem czy niemieckim kaszubem . 

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Wobec tego, trzeba

Wobec tego, trzeba przypomnieć pogłoskę, według której zapłodnienie in vitro ma być sposobem na rozszerzenie kukułczą metodą żydowskiej puli genetycznej. Któż bowiem, na tym świecie pełnym złości kłamstwa i lichwy może zagwarantować, że wpuszczony do szklanki plemnik rzeczywiście pochodzi od Rodryga Podkowy, a nie od jakiegoś jurnego Moshe Handełesa? Biorąc pod uwagę stopień skorumpowania środowiska lekarskiego prokuratorskiego i ustawodawczego, żadnej pewności mieć nie można. Żadnej!

Portret użytkownika ffg

obejrzeć 1984 jeśli ktoś

obejrzeć 1984 jeśli ktoś uważa że ucieknie do rosji i wsio będzie ok to złą mam wiadomość, w dwubiegunowym politycznie swiecie żaden z biegunów nie będzie tym dobrym a służyły będą tylko do tego żeby tworzyć złudzenie walki dobra ze złem w efekcie kreując konflikty kontrolę i ciągły stres, blok rosyjski gra do tej samej bramki co usa tak samo jak w polsce pis przeciw po w efekcie wygrywa jeden z nich strasząc drugim (obie partie maja taki sam program z niewielkimi różnicami ale za to polaryzującymi polski ciemny naród).

Portret użytkownika inzynier magister

Żaden Putin ani USrael nie

Żaden Putin ani USrael nie jest rozwiązaniem tylko Polski Polak jest rozwiązaniem, po co szczuć na kogoś że Żyd albo nie Żyd ! Tu trzeba Polski i Polaków z wiarą Chrystusową inaczej nas załatwi Putin albo USrael !
Na forum co chwila ktoś się pojawia pełen nienawiści albo złości ale to nie jest rozwiązanie bo im o to chodzi żebysmy się wściekali a nie myśleli ! Ludzie wybrać musimy PiS, Kukiza i ONR inaczej nas załatwią, a tak będą sobie patrzeć na ręce !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika ffg

Wiarą Chrystusową?? nie

Wiarą Chrystusową?? nie obrażaj przodków którzy krew oddawali aby zwalczyć te Twoją wiarę...między innymi dzięki tej wierze jesteśmy w takiej sytuacji jako naród, radzę pogrzebać i poczytać o historii polski i ludów tu zamieszkujących nawet 500 lat przed twoim Jezusem

Portret użytkownika prawdaoj

przeklęci są ci którzy

przeklęci są ci którzy zwalczali wiarę Chrystusową i niech będa przeklęci na wieki !!!!!!!!!!!!!!!, To własnie tacy ludzie sa dyktatorami tego świata, szukacie przemocy i zabijacie niewinnych krew jest na ich rękach. Rozsiewacie wiatr, a będziecie zbierać burze, która nadciągnie nad wasze głowy w dniu kiedy się niebędziecie spodziewali !!!

Strony

Skomentuj