Gdy wybuchnie III wojna światowa stracimy dostęp do internetu

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Niektórzy twierdzą, ze III wojna światowa już trwa, ale w praktyce można uznać, że zacznie się ona naprawdę wtedy gdy przestanie działać Internet. Wszystko wskazuje na to, że ten dzień jest coraz bliżej. Przekonaliśmy się, że jest to możliwe na przykładzie USA gdzie skuteczne unieruchomiono dużą część usług dostępnych w dużej sieci.

 

Okazuje się, że kluczem do sukcesu był atak na serwery DNS (Domain Name Servers) i usługi firmy Dyn świadczącej usługi dla firm takich jak Netflix czy Spotify. Serwery DNS odpowiadają za to, aby przeglądarka lub jakikolwiek inny program, mógł odnaleźć dany adres internetowy za pomocą przyjaznej nazwy, a nie zestawu cyfr składających się na adres IP. Aby unieruchomić Internet najłatwiej zaatakować serwery DNS. Taki atak na wielką skalę miał miejsce wczoraj.
 

Wyobraźmy sobie korzystanie z Internetu bez DNS. Aby wejść na jakąkolwiek stronę trzeba by było znać wielocyfrowy adres IP w przeciwnym razie nie uzyskujemy dostępu do treści. W praktyce oznacza to wyłączenie internetu i kanałów komunikacji dostępnych za pomocą sieci społecznościowych.

Atak na Dyn pokazał, że duża liczba firm oferujących rozmaite serwisy internetowe może zostać wyłączona poprzez zmasowany atak DDoS z wykorzystaniem wielu hostów. To niezbyt dobrze im wróży. Z pewnością firmy zrewidują swoją politykę w zakresie pierwszej linii obrony przed atakami unieruchamiającymi serwery. Na tym rynku jest jednak duża konkurencja.

 

Uderzające jest to, że atak nastąpił właściwie tylko na terenie USA i częściowo w Wielkiej Brytanii. Charakter działania takich firm oferujących mądre odporne na ataki adresy DNS jest taki, że rozkładają one ruch i zależnie od miejsca gdzie się znajdujesz może cię obsługiwać któryś z wielu serwerów dostępnych na świecie. Serwisy internetowe nie działały w USA. Oznacza to, że był to atak konkretnie na ten kraj.

Oczywiście od razu obwieszczono, że to robota rosyjskich hakerów, ale kto wie czy nie było to elementem kampanii Hillary Clinton, która kilkukrotnie mówiła w debatach prezydenckich o rosyjskich hakerach, którzy wykradli jej pocztę internetową. Oczywiste wydaje się, że pozbawienie dostępu do usług, w piątkowy wieczór i to milionów Amerykanów wzmacniałoby jej narrację. Nie ma oczywiście na to żadnych dowodów, bo w działaniu hakerów już tak jest, że trudno jest ustalić kto nas atakuje skoro daliśmy się zaatakować.


 


 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin3
Portret użytkownika admin3

Założyciel i redaktor naczelny portalu zmianynaziemi.pl


Komentarze

Portret użytkownika lynx

juz teraz mowi sie o

juz teraz mowi sie o przygotowywaniu internetu do wojny stad cenzura np. na facebooku ktory jako portal do komunikacji sie wogle nie nadaje i musimy niestety znalesc inny lepszy cenzure zanotowano tez wieksza na innych portalach wspolpracujacych z rzadami iluminatii zanotowano duzy ruch inforamtykow nsa i spory wysyp wirusow w sieci ktore dziwnym trafem atakuja tych niepokornych. ogolnie nsa prowadzi teraz cos na ksztalt operacji odzyskac internet gdzie testuje nowe sposoby walki w internecie i z wroga sobie propaganda.

Portret użytkownika Spooky

Z pewnościa nic by się nie

Z pewnościa nic by się nie stało. Zniknęłoby tylko 5% swiatowej gospodarki, nie licząc tego że przestałyby działać giełdy, banki, a olbrzymia ilość podmiotów straciłaby dostęp do wykupionych serwerów, na których mają dane. Także tak, nic by się nie stało...

Portret użytkownika Mojeimię44

Sura (sucha RA) tys zawsze

Sura (sucha RA) tys zawsze byla moja matka i miloscia moja. Znieslawili cie  za to, ze moja bylas. Ma ario, Mario kocham cie i tesknie za toba. Bylas mym sloncem i deszczem bylas, ma zona, matka i kochanka. RA ty moja. Przepraszam cie za to, ze nie moglem cie obronic gdy spustoszenie w naszym duchu robili a are w orla zamienili. Mario ja twym mezem ale i synem i kochankiem. Przebacz im, ze mnie ranili a nasze dzieci zabili. Modle sie bys wrocila ma RA w jednosci. Marcin + aria= Maria. Kocham cie. 

Religia to wiedza, wiedza to niebo. Im wiecej bedziecie wiedziec o Mari i czerpac z niej wode zycia, tym pewniejsze, ze uchroni was przed wojna. M ilosci nieskonczone dla RAJu. 

 

Portret użytkownika Kimbur

Lekarz. Dobry lekarz

Lekarz. Dobry lekarz psychiatra a przynajmniej terapeuta już jest Tobie, TwojeImię, potrzebny. Nawet archekracja już Ci się rozsypuje. Przepraszam, że tak wprost, ale szkoda czasu bo szkoda człowieka.

Portret użytkownika Eva11

wlasnie ....oni nie dopuszcza

wlasnie ....oni nie dopuszcza do wojny ,bo wtedy wszystko ulegloby zniszczeniu ...

nawet gdyby sie swiat potem odrodzil juz nie latwo byloby to wszystko odbudowac ...

a wtedy ludzie bez tej masy usypiaczy moliby nagle sie obudzic ...choc na chwile,ale mogliby 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Mojeimię44

Anioly kultury macie tyle

Anioly kultury macie tyle pieniedzy. Czy jestescie szczesliwe? Raczej nie. Wiec czas przekazac polowe swojej M ilosci nieskonczone z wlasnej doli na arche. Juz czas. Jezeli Polska zgrzeszy to ja przeklne na wiecznosc tak jak przeklnalem RAJ do dzis i tarcze Boga Sipar do dzis. Niedziela jest dzis, wiec darujcie innym promieni zieleni  na RAJ i darujcie sobie przyjemnosci. W imie wiedzy i dojrzalosci milosci. Moze uda sie zakonczyc wojne o Alepoo. To powaznie wazne. Aleppo to nasz smutek. Losy swiata. Chcecie, zyc w piekle pod ziemia? Pomyslcie? Wszyscy. Tylko nie mowcie, ze sie mnie nie spodziewaliscie? 

Strony

Skomentuj