Gazprom ogłosił, że budowa Nord Stream 2 została ukończona

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Zakończono budowę kontrowersyjnego gazociągu Nord Stream2. Geopolityczny projekt zapewni Rosji środki nacisku na państwa Europy Wschodniej a z Niemiec uczyni gazowy hub pośredniczący w sprzedaży rosyjskich węglowodorów.

Nie ma już odwrotu i gazociąg, który ma szanse zaszkodzić interesom krajów Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polski, będzie działał zgodnie z zamierzeniami Kremla. Wystarczyło tylko poczekać na koniec kadencji prezydenta Donalda Trumpa i Demokraci z nieprzytomnym prezydentem Joe Bidenem po prostu zakończyli presję na Rosję w związku z geopolitycznym projektem Nord Stream 2 kończąc sankcje i po prostu pozwalając na jego dokończenie.

 

Wczoraj, na porannym zebraniu zarządu Gazpromu, szef koncernu - Aleksiej Miller - ogłosił zakończenie budowy gazociągu Nord Stream 2. Stało się to więc 10 września o godzinie 8:45 czasu moskiewskiego. Dostawy gazu pierwszą nitką, mają rozpocząć się już 1 października.

 

Oznacza to, że od tego dnia Rosja zyska jeszcze większą kontrolę nad regionem, wywierając coraz większą presję na takie kraje, jak Ukraina i Polska. Niewykluczone, że wkrótce będziemy kupować od Niemców drożej rosyjski gaz, który może przestać płynąć do nas ze wschodu a zacząć z zachodu.

 

To bardzo niebezpieczny projekt geopolityczny, który umocni także pozycję Putina oraz rosyjskich oligarchów, którzy przez następne dekady będą zarabiali kolejne miliardy dolarów. wszystko dzięki Bidenowi, który uznał, że trzeba pozwolić na dokończenie budowy gazociągu, co kładzie się cieniem na polskich relacjach z USA a także na relacjach polsko-niemieckich.

 

Jakie będą tego długofalowe skutki, przekonamy się za jakiś czas, ale jedno nie ulega wątpliwości: szczytne hasła Unii Europejskiej, można już wymazać ze sztandarów.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Spojojnie, wybitny stratego

Spojojnie, wybitny stratego Placek i jego nieco wynitni doradcy, nieco tylko mniej wybitni niż ci którzy pluli na Putina, po czym wsiedli do ruskiego samolotu, serwisowanego w Rosji, i polecieli w ostatnią podróż do Rosji, gdzie zgodnie z obraną strategią mieli popluć na Putina - oni na pewno coś wymyślą! Może zbudują centralne dynamo i do pedałowania zaciągnął każdego Polaka - będzie to na zasadzie poboru jak do wojska. Może przestaną kupować węgiel od Rosji wywierając "nacisk". Może opóźnią zamknięcie kopalni węgla o 2 tygodnie, grając na zwłokę.... A może zajebią Rosjanom księżyc!?

Portret użytkownika wodzu

No to mamy scenariusz taki :

No to mamy scenariusz taki :
1.Niemcy mają monopol na sprzedaż gazu w UE .
2.Rosja ma monopol na dostawę gazu do UE .
3.Rosja odcina dostawy gazu , do Polski i Ukrainy .
4.Ukraina z powodu kryzysu gospodarczego , przechodzi na stronę Rosji
5.Polska z wilka V kolumną Ukraińską Putina
6. już sobie dopisz sam , za Błędy i głupotę Polityków trzeba płacić cenę życia twojej rodziny .

Portret użytkownika ARTUR

Z czym rząd ma problem ,

Z czym rząd ma problem , wystarczy przez Atlantyk zrobić rurociąg i mamy czysty gaz z Kamczatki via Ameryka a będziemy go odsprzedawać póżniej innym jak Niemcy gaz rosyjski . Chociaż są inne sposoby np. zapłacić Rosji i gaz można brać do woli w każdych ilościach . To jest tak jakby Rosjanie się obrażali o kabel energetyczny do Szwecji którym bierzemy prąd zamiast z rosyjskich elektrowni siecią napowietrzną przy granicy .

Portret użytkownika Da

Gazociąg byłby ukończony

Gazociąg byłby ukończony nawet gdyby wybory wygrał Trump. A co do roli Niemiec w stosunku do Polski to widzę że niektórym udziela się tu pisowska propaganda zwalania całego zła na Niemców. Nie sami sobie jesteśmy winni bo mamy daremną elite polityczną nic nie wartą, dbającą tylko o własne interesy.

Portret użytkownika Kwazar

Można się nie zgadzać

Można się nie zgadzać,polemizować,dyskutować oraz wkurzać się i skręcać z wściekłości ale w Europie rządzą Niemcy a ich rozwój MOCARSTWOWY jak zawsze uzależniony jest od Rosji a właściwie od "IMPERIUM ROSYJSKIEGO" Bo to właśnie ONI,jedni i drudzy, mniej więcej rządzą Europą na zmianę. Reszta się nie liczy.Włochami rządzi Mafia i korupcja.Francja zawsze bliższa skoczenia do oczu Anglii a Anglia zawsze bliższa Koloniom i USA  i ku Francji...itd. Pozostała reszta małych i śmiesznych państw. Albo ta pozostała reszta w Europie dołączy albo przepadnie w dalszym planie rozwoju sytuacji.Takie i to od zawsze, są FAKTY w nowożytnej Europie. 

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Gdybym miał do wyboru:

Gdybym miał do wyboru:

1. zniszczyć Niemców

2. zniszczyć polińskich pato-przywódców

to bez wątpienia wybrałbym to drugie, bo nie ma gorszego wroga niż wróg wewnętrzny.

Portret użytkownika biedulka

Drogi rusofobie Marcinie. Czy

Drogi rusofobie Marcinie. Czy zastanowiłeś się choć na chwilę nad kosztami dotychczasowego przesyłu rosyjskiego gazu?. Na pewno nie. Fakty są takie, że Gazprom zaoszczędzi rocznie 3-4 mld dolarów. Czy ma zrezygnować z tych oszczędności dla polskiej i ukraińskiej gospodarki i ich racji stanu? Inną sprawą jest to, że Polska pod władzą usraelską zrezygnowała z przyłączenia się do budowy NS2. Gdyby zwyciężył rozsadek na wzór niemiecki to Polska miała by jedną rurę bezpośrednio do siebie i nie groziło by w przyszłości kupowanie rosyjskiego gazu od niemców.

Strony

Skomentuj