Gazociągi Nord Stream 1 i 2 przeciekają w trzech miejscach na Morzu Bałtyckim. Czy to sabotaż?

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Operator Nord Stream 1, Nord Stream AG poinformował wczoraj, że w obu nitkach gazociągu z Rosji do Niemiec spadło ciśnienie gazu. Przyczyna pozostawała początkowo nieznana. Potem okazało się, że zarówno Nord Stream 2 jak i Nord Stream 1 doświadczyły awarii skutkującej nieszczelnością instalacji. Do Bałtyku przynajmniej w trzech miejscach wydostaje się gaz ziemny, Niemcy podejrzewają sabotaż.

 

 

W przededniu otwarcia polskiego rurociągu Baltic Pipe doszło nieoczekiwanie do wycieków gazu z niemiecko rosyjskiej rury.  Najpierw powiadomiono o nieszczelności w Nord Stream 2, później o dwóch kolejnych w Nord Stream 1. 

 

W oświadczeniu duńska agencja energetyczna potwierdziła, że doszło do wycieku wrurociągu Nord Stream 2 w rejonie Danii. Ostrzeżenia dotyczące dwóch wycieków z gazociągu Nord Stream 1 na wodach Szwecji i Danii dla ruchu morskiego i powietrznego wydała też we wtorek Szwedzka Administracja Morska.

Duńska Agencja Energetyczna postawiła cały sektor energetyczny w stan pomarańczowego alarmu, drugiego najwyższego poziomu, wśród wielu poprzednich wycieków gazu z Nord Stream. Władze w Danii nie mogą wykluczyć umyślnego działania. Awarie w gazociągach zdarzają się niezwykle rzadko.

 

Szwedzka Narodowa Sieć Sejsmiczna wykryła w poniedziałek dwie wyraźne eksplozje w okolicy. Jedna z z eksplozji miała wielkość 2,3 i została zarejestrowana w aż 30 stacjach pomiarowych w południowej Szwecji. Szefowa duńskiego rządu o wyciekach na Nord Stream 1 i 2 wypowiedziała się w taki sposób, że trudno sobie wyobrazić, że to był przypadek. Również Niemcy podejrzewają, że uszkodzenie rurociągu Nord Stream to efekt sabotażu. 

 

W Tagesspiegel czytamy, że niemieckie władze nie zakładają przypadku i mówią, że wyciek w Nord Stream 2 i wycieki w Nord Stream 1 mogą być skutkiem ataku. Przedstawiciel Komisji Europejskiej zaznaczył, że jest zbyt wcześnie, by spekulować na temat przyczyn wycieku. "Zaniepokojenie" awarią wyraził z kolei rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

 

Warto zaznaczyć, że w Niemczech trwa propagandowe urabianie społeczeństwa, które zaczyna się wręcz domagać włączenia rurociągu Nord Stream 2. W związku z tym trwają liczne demonstracje na terenie niemieckich miast. Można odnieść wrażenie, że taki nacisk tworzy się celowo, żeby władze mogły uruchomić rurociąg usprawiedliwiając to "wolą ludu". 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

Dular ma więszą wartość niz

Dular ma więszą wartość niz ełro - czy dla wszystkich jest to jasne o co chodzi na świecie ? Hegemonia dyktaturalna chce pozostać dyktaturą walutową dulara żerującą na swojej walucie wyzyskując resztę teraz - oprócz pańastw zrzeszonych w brics rozliczających się według swoich zasad na swoich walutach opartych i przeliczeniowych na  ZŁOTO.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika euklide⁣s

UE to podobno mocarstwo, więc

UE to podobno mocarstwo, więc płakanie, że USA zrobiły kuku UE jest żałosne.... Prawda jest taka UE sama popełniła sepuku wprowadzając ETSy i dusząc gospodarkę toną regulacji. Głupi ludzie zamieszkujący Europę mają gówno w głowie i zwyczajnie gniją i śmierdzą z własnej winy.

Portret użytkownika ba

Ale po co wysadzać , nie

Ale po co wysadzać , nie chcesz nie kupuj tego gazu , ale ktoś chce wywołać III wojne światową ! a komu zależy na nie kupowaniu tego gazu ???? i nawołuje do wojny z Rosją ???

Jakuba 4: 4  Skąd się biorą wojny i skąd walki między wami? Czy nie stąd:+ z waszych żądz rozkoszy zmysłowej, które toczą bój w członkach waszego ciała?+  Pragniecie, a jednak nie macie. Mordujecie+ i pożądacie,+ a jednak nie jesteście w stanie uzyskać. Walczycie+ i wojujecie. Nie macie, ponieważ nie prosicie.  I prosicie, a jednak nie otrzymujecie, ponieważ prosicie w niewłaściwym celu,+ aby tego użyć dla swych żądz rozkoszy zmysłowej.+

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika KittySlayer

Obstawiałbym sabotaż i to

Obstawiałbym sabotaż i to jest raczej pewne.

Zaś nie jestem pewien, która strona to zrobiła, bo zarówno
Rosjanie są zainteresowani "zimną" zimą i w sytuacji gdy europejskie tyłki przemarzną to może to doprowadzić do jakiś
zamieszek czy innych ekscesów o różnej skali nasilenia i w efekcie których może spaść chęć do jakiejkolwiek pomocy temu żydowskiemu kmiotowi z banderlandii.

Natomiast druga strona czyli parchy w żydoUnii do spółki z parchami/zausznikami Bideta od początku konfliktu dążą do jego rozszeżenia (zresztą ten konflikt/wojnę sami wywołali), fiasko np. z prowokacją kaliningradzką nie zatrzymało tego dążenia, tylko czekają na kolejną okazję i teraz właśnie taka jest z tą wielką rurą.
Chodzi o podgrzanie nastrojów w Europie oraz osłabienie dwóch krajów - przyjmuje się, że takim twardym trzonem Unii są dwa kraje czyli szkopy i żabojady i osłabienie czy wręcz wyrugowanie tych krajów może po prostu zakończyć ten twór pod nazwą UE.

A do tego jak widać dążą te parchy tutaj jak i za oceanem.

Na naszych oczach tworzy się nowy porządek świata - zapowiada 
się ciekawie i mam nadzieję, że nie będzie krwawo.

„Veritas est adequatio rei et intellectus”

Portret użytkownika marek500

Rosjanie to by mogli robić

Rosjanie to by mogli robić jakieś jaja z turbinami , zaworami itp., ale nie z uszkodzeniem nitek. Może i są przebiegli , ale nie głupi. Wiedzą że wojna się skończy i wznowią tranzyt do UE. Nie mieli by żadnego interesu w niszczeniu tych gazociągów.

Portret użytkownika Zn

Możliwe ale... może Ruscy

Możliwe ale... może Ruscy skwapliwie zastosowali ,,fintę w fincie" i wykorzystali głupotę (lub perfidię przy świadomości premedytacji w dążeniu do zachowania geopolitycznej dominacji USraela kosztem innych narodów, tu Europy centralnej) starca która podobno miała powiedzieć (przepraszam za źródło informacji. Brzydzę się bywalcami sabatów grupy Bilderberg  ale warto pokazać na czym ten osobnik opiera swoje insynuacje):

 

,,Sikorski postanowił więc „wyjaśnić”, co miał na myśli dziękując Stanom Zjednoczonym. „Psychoprawicy trzeba tłumaczyć” – napisał, załączając zrzut ekranu z tłumaczeniem wpisu ABC News z początku lutego 2022 r. Była na nim krótka wymiana zdań między prezydentem USA Joe Bidenem i jednym z dziennikarzy.

– Jeśli Rosja dokona inwazji… wtedy nie będzie już Nord Stream 2. Położymy temu kres – powiedział Biden. Dziennikarz dopytywał, w jaki dokładnie sposób USA ma to zrobić, skoro „projekt jest pod kontrolą Niemiec”.

– Obiecuję ci, że będziemy w stanie to zrobić – skwitował Biden."

https://nczas.com/2022/09/28/burza-po-wpisie-sikorskiego-na-twitterze-jak-wywolalem-iii-wojne-swiatowa/

 

Wbrew pozorom Ruscy bardzo na tym zyskują bo wydarzenie pcha w ich objęcia kraje Europy Zachodniej. Daje oczywisty pretekst do ataku dyplomatycznego a może, w dalszej perspektywie, militarnego na Polskę jako poplecznika Waszyngtonu i City of London wspierającego/ przedłużającego opór Ukraińców. Nie tylko Ruskim to im to pasuje ale i Niemcom kolaborującym min. z Ruskimi wcześniej a teraz ich wspierającym poprzez blokowanie poważnej militarnie pomocy Ukrainie.

W całej sytuacji chodzi o takie pogmatwanie spraw by ,,nie było wyjścia" bo satanistyczne pasożyty chcą zainicjować w Europie lll wojnę światową przede wszystkim wkręcając w to kraje ,,międzymorza" z Polską na czele a to, obok zapędów imperialnych co większych państw regionu wpisuje się bardzo ściśle w wielowiekową tradycję szczucia na siebie  narodów Europy:  

,,Autorzy niechciani, cenzurowani I WARTO OBEJRZEĆ, bo jeszcze można"

https://youtu.be/BCKgKRbVpSI   

 

 

 

 

Tu jeszcze w kwestii pozbawiania Polski możliwości korzystania z jej własnego węgla na czym min. bardzo korzystała Rosja:

,,Bosak OSTRO o rządach PiS: „Kłamali wcześniej i kłamią teraz, bo nic im innego nie pozostało” [VIDEO]"

– Po pierwsze, podkreślmy to, że PiS, od kiedy rządzi, zamknął w Polsce 14 kopalń i podpisał z Unią Europejską porozumienie o wygaszeniu w Polsce górnictwa do zera – wskazał Bosak.

– Od stycznia tego roku mamy idące w miliardy dopłaty za to, żeby spółki górnicze redukowały wydobycie i żeby stopniowo zamknąć w Polsce wszystkie kopalnie. To jest praprzyczyna, dla której nie mamy w tej chwili wystarczającej ilości węgla, jako kraj, który ma złoża węgla, musimy go importować z drugiego końca świata – podkreślił."

https://nczas.com/2022/09/28/bosak-ostro-o-rzadach-pis-klamali-wczesniej-i-klamia-teraz-bo-nic-im-innego-nie-pozostalo-video/

i coś ściśle powiązane z powyższą hipokryzją PiS -,,patriotów" i sterujących nimi masońskich, satanistycznych ekoterrorystów:

,,Ukrywają badanie klimatosceptyczne, czyli „tym gorzej dla faktów” "

https://nczas.com/2022/09/28/ukrywaja-badanie-klimatosceptyczne-czyli-tym-gorzej-dla-faktow/

 

 

Panie Boże odpuść nam. Króluj nam Panie Jezu!.

Portret użytkownika Dziecko Wszechświata

Z tego co wiem to Stwórca

Z tego co wiem to Stwórca Wszechrzeczy, kilku Aniołów z 5 chyba,

Kosmici Nebulanie wszyscy, garstka świadomych Ludzi z otwartymi

czakrami korony, 3 Demony śieroty które szatan wyjebał

z Księżyca bo nie chciały krzywdzić Ludzi i teraz są

u mnie w Domu jako obstawa .Wszechświat obowiązuje

Logika Pomoc za Pomoc i Frajerskie numery za frajerskie

Numery.A reszta udeje że nas wspiera lub wspiera nas

Duchowo.Taki sentymentalizm Smile

Portret użytkownika ba

Na polityce sie nie znam ,

Na polityce sie nie znam , ale wiem ze taki kraj jak Ukraina w Unii nie jest i ani  w  NATO, więc dlaczego Unia niszczy sie gospodarczo dla Ukrainy i rezygnuje z gazu od Rosji , gazu od Rosji nie ma kim zastapić , bo zastąpienie tego gazu  to nie o parę miesięcy chodzi ale o dziesięciolecia , po za tym co to za UNIA - polityka jak dany kraj nie może kupować surowców z poza Unii od kogo chce  i musi sie pytać Unii o takie zakupy , przecież UNIA  to drugi ZSRR , a na dodatek ta sytuacja grozi wojną  atomową , po za tym w stanie wojennym za Jaruzelskiego zgineło do 100 Polaków i wszyscy plują na Jaruzelskiego,  a ilu zostało zabitych Ukraińców pochodzenia Rosyjskiego na Ukrainie od 2014 r.  około 45 tys i wszyscy popierają Ukraine , jak można mordować swoich obywateli , przecież każdy kraj ma mniejszości narodowe , to co można ich mordować ?

Wyjścia 20: 13  „Nie wolno ci mordować.+

Rodzaju 9: Kto przelewa krew człowieka, przez człowieka zostanie przelana jego własna krew,a bo na obraz Boży uczynił On człowieka.

Objawienie 21: Ale co do tchórzów i tych bez wiary,a i obrzydliwych w swej plugawości,b i morderców,c i rozpustników,d i uprawiających spirytyzm, i bałwochwalców,e i wszystkich kłamcówf — ich dział będzie w jeziorze płonącym ogniemg i siarką.h To oznacza drugą śmierć”.i

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika S

Bardzo ciekawe, a czy

Bardzo ciekawe, a czy przypadkiem UE się nie obraziła na Rosję (bo jakaś wojna poza Unią Europejską) i nie kupuje od niej gazu? Więc co to płynie tymi rurami? Czy może tylko frajerzy przestrzegają sankcje i niszczą się energetycznie, a Rzesza ma to w dupie?

Zobacz mój film, skopiuj, udostępniaj i pokazuj innym, jeśli sądzisz, że warto. Obudźmy jak najwięcej owiec, zanim będzie za późno ... https://ourtube.co.uk/video/27735/7---look-who-s-talking?channelName=DarthBanji

Portret użytkownika marek500

Gazociągi pomimo że nie

Gazociągi pomimo że nie dostarczają gazu do Niemiec i tak są wypełnione gazem pod pewnym ciśnieniem. Po prostu jak by skończyły się sankcje to te rurociągi natychmiast mogły by wznowić transport gazu. Jeżeli były by puste to wznowienie tranzytu trwało by z miesiąc albo i więcej. 

Strony

Skomentuj