Gazety i trociny zostaną użyte do uszczelnienia peknięć w Fukushima Daiichi

Kategorie: 

Reuters

Pracownicy TEPCO do uszczelnienia wycieków radioaktywnej wody użyli polimerów wymieszanych z gazetami i trocinami. Uszczelnienie pęknięcia w basenie składującym skażoną wodę jest w tej chwili priorytetem ze wzgledu na potrzebę zatrzymania postępującego skazenia oceanu.

Jakkolwiek dziwnie to brzmi właściciel siłowni planuje zabezpieczyć pęknięcia w tak niekonwencjonalny sposób. Przypomina to trochę pomysł BP na zabezpieczenie wycieku ropy naftowej z dna morskiego za pomoca wstrzeliwania bomb śmieciowych. Ta idea w przypadku Zatoki Meksykańskiej , po realizacji dała marne rezultaty.

"Od wieczora pracownicy zaczęli wlewać w system mieszaninę polimerowego pyłu, trocin i gazety - są to substancje, które jak wierzymy mogą uszczelnić dziury"

powiedział Hidehiko Nishiyama, rzecznik Japońskiej Agencji Atomowej.

"Do tej pory nie ma, żadnych dowodów na to, że wypływ wody został zredukowany."

Pracownicy podjęli próbę załatania pęknięcia w okolicach reaktora 2 za pomocą cementu ale nic z tego nie wyszło. Przez pęknięcie nadal sączy się woda. Dodatkowo wcale nie jest pewne, że wyciek jest powodowany tylko przez to pęknięcie, jest to tylko robocze założenie. Ostatnie wskazania radioaktywnosci wody morckiej wskazują na przekroczenie bezpiecznych limitów o 4000 razy ponad normę.

Nie było zauważalnej redukcji wypływu wody po dodaniu cementu. Jak mówi rzecznik Nishiyama "Tepco musi podjąć kroki, które spowodują zatamowanie wycieku raz na zawsze"

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika morpheus

Ale jakże to jest wymowne

Ale jakże to jest wymowne symbolicznie , gazety które są kojarzone z mediami i trociny które symbolizują zniszczone lasy...Te dwa symbole mają uratować świat tym gdzie nauka i nowoczesność zagraża temu co ją storzył - człowiekowi :):):) W nasze życie jest deilaktne jak gazeta, i jesteśmy jak garść trocin na wietrze  Smile  :):):)

Portret użytkownika vkali

..wiek 21wszy, wiek

..wiek 21wszy, wiek atomu,...a trociny i papier, zbawieniem na japoński geszeft  rockefeller'ów i ich general electric ...nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać... współczesny świat z ich skorumpowanymi instytucjami, mediami oraz nauką, zyjącymi na koszt tzw. najemnych podatników,... zasługuje jedynie, trociny, papier i szmaty...a najemni podatnicy na opiekę  w obozach fema... 

Skomentuj