Gaz ziemny może wyprzeć węgiel

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Tylko dziesięć lat temu do połowy produkcji energii elektrycznej w Stanach Zjednoczonych wykorzystywano węgiel. Dziś liczba ta spadła do jednej trzeciej. W tym samym okresie czasu, zużycie gazu ziemnego wzrosło z około 20 % do 33 %.

 

Zgodnie z oczekiwaniami, tendencja ta będzie kontynuowana. Ale choć spalanie gazu ziemnego emituje mniej dwutlenku węgla niż spalanie węgla, jest to wciąż emisja szkodliwa dla środowiska. Doświadczenia z ostatnich pięciu lat wykazały, że w szczególności emisje metanu mogą zmniejszyć korzyści klimatyczne zastąpienia węgla gazem ziemnym.

Aby ustalić, czy rzeczywiście gaz ziemny jest mniej niebezpieczny dla środowiska niż węgiel, naukowcy z Uniwersytetu Carnegie Mellon przeprowadzili nową ocenę emisji metanu oraz porównali korzyści klimatyczne wykorzystania gazu ziemnego zamiast węgla do produkcji energii elektrycznej.

"Wyniki pokazują, że elektrownie używające gazu ziemnego mogą mieć mniejszy wpływ na klimat niż elektrownie węglowe, a wyciek metanu nie jest bardzo wysoki" – powiedział wiodący autor pracy, Fevayn Farkukharson – "Nasze wyniki wskazują, że nowe elektrownie gazowe mają prawdopodobnie mniejszy wpływ na klimat niż węgiel, nawet biorąc pod uwagę wyciek metanu. Możliwe, że będzie wymagane radykalne przejście z węgla na gaz ziemny".

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika simon

tak i tj ciekawy temat nie

tak i tj ciekawy temat nie mniej jednak chodzi o jedno, otóż podczas spalania węgla emitowany jest co2 czyli dwutlenek węgla i sam czad i do tego to ma masa więc ppm, do tego ciężkie związki azotowe i siarczany czyli nieźle a spalanie gazu skolei prowadzi do wzrostu poziomy ozonu w atmosferze dzięki dzięki dutlenkowi azotu ! to niesamowite i w Brukselii ludzie mdleją latem nie od gorąca tylko ozonowi i mniejszej ilości tlenu w NL to samo, jeszcze latem nam niebo pryskali mam zdjęcia na iPhonie a tu mapa i artykół

http://news.astronet.pl/index.php/2003/01/01/n4500/

 

Portret użytkownika Fred

Coal up!!Wczoraj po 4ech

Coal up!!Wczoraj po 4ech dniach doładowałem węgla/10 min.obsługi/ do pieca na groszek lub miał.Fantastyczna prawie bezobsługowa maszyna.Ciepła skolko ugodno.Koszt ok.2tys.

na rok.Z komina nic nie widać i nie czuć.A u sąsiada na gaz wali jak z krematorium.

Mam też taki,ale na miesiąc spala  za tyle ile to cudo przez rok i nie ma wydajności aby

ogrzać piętrową chałpę.Tylko węgiel i spalanie go w nowych technologiach.Namówiłem

sąsiadów i wokoło powietrze jest ok.Gdyby jeszcze nie te mafie węglowe i ceny zaporowe

dla ogółu.

polecam ten system  i MIASTO ZAKAZANE na     fredroman.blogspot.om

Portret użytkownika ACHILES

I Rosja o tym DOSKONALE WIE i

I Rosja o tym DOSKONALE WIE i dlatego też tak się zła siły mocy zasadzają na NIEDŹWIEDZIA i dlatego też OSACZANY, tak się obecnie broni, przed tymi złowieszczymi ZAPĘDAMI sił zła mocy. 

KTO MA GAZ I ROPĘ, TEN MA SZANSĘ NA BYCIE, albo suwerennym Narodem, albo podbitym, przez pazernych NASZEGO ŚWIATA złodziej i szui .

Skomentuj