Gaz na ulicach Warszawy. Wróciły zapachy PRL

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dzisiaj w Warszawie odbył się kolejny strajk przedsiębiorców. Ludzie protestowali przeciwko polityce rządu, która doprowadziła do ruiny polską gospodarkę i spowodowała masowe bankructwa polskich firm. Oczywiście znowu doszło do ekscesów i na ulicach Warszawy jak za starych czasów z PRL, zapachniało gazem łzawiącym.

 

Dzisiejsze zgromadzenie protestujących przeciwko blokadzie gospodarki nie było uznawane za legalne. Zarówno Ratusz jak i sąd nie wyrazili zgody na jego organizację. Sąd stwierdził, że skoro jest epidemia to nie można manifestować. Oznacza to, że obecnie prawa obywatelskie przestały działać i nie wolno się buntować.

 

Nielegalność zgromadzenia z punktu widzenia prawa nie oznacza jednak zgody na brutalne jego rozpędzenie w stylu putinowskim. Policja tłumaczy swoją brutalność tym, że funkcjonariusze zostali wcześniej zaatakowani. Według przedstawicieli policji, odpowiedziano gazem łzawiącym i pałkami. Wiele osób zatrzymano, w tym początkowo nawet senatora z PO Jana Burego. 

Źródło: Twitter.com

Twierdzi on, że został obezwładniony i wrzucony do radiowozu mimo, że pokazywał legitymację senatora. Policja poinformowała, że pan senator sam wszedł do radiowozu. Jeśli użyto względem niego siły to będzie to złamanie immunitetu parlamentarnego. Potem po interwencji Marszałka Senatu  Tomasza Grodzkiego, senatorowi pozwolono iść, ale ten odmówił domagając się rozmowy z dowódcą jego zdaniem brutalnej interwencji. 

Trzeba przyznać, że rządząca nami grupa rekonstrukcyjna sanacji i PRL, jest bardzo wierna w tym co odtwarza. Mamy już na powrót kolejki w sklepach, coraz więcej absurďów, centralne planowanie, socjalizm zwany solidaryzmem. Mamy też brutalność policji, gaz na ulicach, nieznośną propagandę i nawet paszport trudno jest teraz uzyskać. Wypisz wymaluj PRL.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Tańczący z WILKAMI

A JEDNAK CUDA SIĘ ZDARZAJĄ !!

A JEDNAK CUDA SIĘ ZDARZAJĄ !!!   

 Żołnierz “Marines” korpusu piechoty morskiej uczy policjantów pokory i przestrzegania konstytucji -    https://www.youtube.com/watch?v=p_IkKNYWLlk   

Szkoda tylko że to nie u nas!  Ciekawe czy nasze ZŁOMO załapie kiedyś że oni są po to by bronić naród i ojczyznę przed zwyrodnialcami udającymi „nasz szont”… czy zrozumieją że służąc IM stają się zwykłymi ZDRAJCAMI!!!          

Portret użytkownika Gibon

Sianie gówno burzy. Zaczął

Sianie gówno burzy. Zaczął się wirus, wszyscy krzyczeli, że za późno reagujemy i darli mordy, wprowadzono oboszczenia wirus okazuje się fakem, wszyscy drą mordy na chuj nam kwarantanna. Ciężki naród w chuj. Wszyscy narzekają i mówią co im się nie podoba, ale nikt nie mówi co zrobić żeby było lepiej. 

Portret użytkownika myszka07

Dokładnie tez to zauważylam

Dokładnie tez to zauważylam to Po tworzy te zmaieszki. tworzy jakies akcje , sieje zament ...masakra. Oni sa po jakiejś złej stronie mocy. Wciąz tworzą jakiś zament zamiast jakiegoś konstruktywnego wspólnego działania.

Portret użytkownika R

Sprzedajmy portalik zaPOmnial

Sprzedajmy portalik zaPOmnial dodac tych najwiekszych deMOkratow i przedsiebiorcow co tam byli.

Paweł Tanajno

Michał Kołodziejczak z ruchu AgroUnia udajacy dziennikarza

Klaudia Jachira

senator Jacek Bury

posłanki KO Kamila Gasiuk-Pihowicz

Janusz Korwin-Mikke

Andrzej Hadacz

Arkadiusz Szczurek

 

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Strony

Skomentuj