Gaz na ulicach Warszawy. Wróciły zapachy PRL

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dzisiaj w Warszawie odbył się kolejny strajk przedsiębiorców. Ludzie protestowali przeciwko polityce rządu, która doprowadziła do ruiny polską gospodarkę i spowodowała masowe bankructwa polskich firm. Oczywiście znowu doszło do ekscesów i na ulicach Warszawy jak za starych czasów z PRL, zapachniało gazem łzawiącym.

 

Dzisiejsze zgromadzenie protestujących przeciwko blokadzie gospodarki nie było uznawane za legalne. Zarówno Ratusz jak i sąd nie wyrazili zgody na jego organizację. Sąd stwierdził, że skoro jest epidemia to nie można manifestować. Oznacza to, że obecnie prawa obywatelskie przestały działać i nie wolno się buntować.

 

Nielegalność zgromadzenia z punktu widzenia prawa nie oznacza jednak zgody na brutalne jego rozpędzenie w stylu putinowskim. Policja tłumaczy swoją brutalność tym, że funkcjonariusze zostali wcześniej zaatakowani. Według przedstawicieli policji, odpowiedziano gazem łzawiącym i pałkami. Wiele osób zatrzymano, w tym początkowo nawet senatora z PO Jana Burego. 

Źródło: Twitter.com

Twierdzi on, że został obezwładniony i wrzucony do radiowozu mimo, że pokazywał legitymację senatora. Policja poinformowała, że pan senator sam wszedł do radiowozu. Jeśli użyto względem niego siły to będzie to złamanie immunitetu parlamentarnego. Potem po interwencji Marszałka Senatu  Tomasza Grodzkiego, senatorowi pozwolono iść, ale ten odmówił domagając się rozmowy z dowódcą jego zdaniem brutalnej interwencji. 

Trzeba przyznać, że rządząca nami grupa rekonstrukcyjna sanacji i PRL, jest bardzo wierna w tym co odtwarza. Mamy już na powrót kolejki w sklepach, coraz więcej absurďów, centralne planowanie, socjalizm zwany solidaryzmem. Mamy też brutalność policji, gaz na ulicach, nieznośną propagandę i nawet paszport trudno jest teraz uzyskać. Wypisz wymaluj PRL.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro