Gałązka sosny oczyszcza wodę z 99 procent bakterii!

Kategorie: 

Źródło: pixabay

Naukowcom z MIT udało się stworzyć skuteczny filtr wody ze zwykłej sosny. Badacze ze Stanów Zjednoczonych, wykazali że mały kawałek sosny jest w stanie odfiltrować niemal 100% bakterii. Technika produkcji tego nowatorskiego filtra, została opisana w jeszcze w 2014 roku i od tamtej pory była stale udoskonalana.


Niedobór wody pitnej jest jednym z największych globalnych problemów. Jest on szczególnie dotkliwy w krajach rozwijających się, ze względu na brak niezbędnej infrastruktury. Według ONZ każdego roku, ponad 2 miliony ludzi, umiera z powodu chorób spowodowanych brakiem bezpiecznej wody pitnej.

Na rynku światowym, istnieje wiele technologii oczyszczania wody, z których większość, ma zauważalne wady. Systemy oparte na chlorze działają dobrze na dużą skalę, ale są drogie. Gotowanie wody w celu usunięcia zanieczyszczeń wymaga dużej ilości paliwa. Filtry membranowe są drogie, wymagają pompy i łatwo się zatykają. Tymczasem okazuje się, że mały kawałek ksylemu - młodego drewna leżącego bezpośrednio pod korą sosny - może odfiltrować z wody ponad 99 procent bakterii.

 

Ksylem drzew nie kwitnących, takich jak sosna i miłorząb, jest niedrogim i skutecznym materiałem do filtrowania wody, zwłaszcza na terenach wiejskich.  Autorzy badania sugerują zastosowanie różnych gatunków drzew iglastych dla każdego regionu. Stworzony prototyp filtruje wodę z szybkością jednego litra na godzinę. Autorzy technologii sugerują wymianę filtrów codziennie lub co tydzień, w zależności od potrzeb gospodarstwa.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika tubylec

A czytaliście o

A czytaliście o eksperymentach Masaru Emoto z wodą? Polecam się zapoznać. To są proste eksperymenty i wielu ciekawskich powtarzało je i nadal powtarza, eksperyment z ryżem każdy może przeprowadzić sam. Tak więc skoro intencje, słowa, muzyka wpływa na strukturę wody to ja nie widzę powodu by tego nie wykorzystywać. I myślę że warto pamiętać o takich możliwościach, bo faktycznie może być czasem tak że nie będzie pod ręką konwencjonalnych środków do oczyszczenia wody. Ciało ludzkie też składa się w większości z wody więc bardziej zrozumiałe się stanie że i człowieka można oczyścić a nawet uzdrowić wpływając na wodę w jego organizmie. I pozostanie czysty póki się znów sam nie pobrudzi. Wpływu muzyki na człowieka też chyba nikt nie kwestionuje a to jest właśnie wpływ na wodę w jego ciele, która pod wpływem fali dźwiękowej różnie się zachowuje.

https://www.youtube.com/watch?v=Q3oItpVa9fs

W oparciu o tą wiedzę na całym świecie przeprowadzane są rytuały oczyszczenia wody. W Polsce również. A na chwilę obecną może warto się skupić na tej radioaktywnej wodzie co ma być wlana do oceanu w Fukushimie. Kto zechce i rozumie temat niech się przyłączy.

 

Portret użytkownika Quark

Nie bądź naiwny człowieku ...

Nie bądź naiwny człowieku ... to , że woda ma pamięć intencjonalną (co wykorzystuje się np. w homeopatii) nie oznacza , że da się ją "dobrym słowem i myślą" oczyścić z trucizn a już tymbardzie nie z radioaktywności.

Portret użytkownika tubylec

Do oczyszczania wody nadaje

Do oczyszczania wody nadaje się też tatarak .. zawiera związki niszczące bakterie. Do odkażenia jamy ustnej i wyczyszczenia języka z nalotów wystarczy przeżuć kawałek liścia .. 15 minut i można się przekonać o mocy tataraku, język wygląda jakby dopiero co wyrósł, proszek z kłącza można użyć do czyszczenia zębów.

Portret użytkownika lotos

SZUNGIT jest odmianą węgla,

SZUNGIT jest odmianą węgla, która naturalnie występuje w przyrodzie. Minerał ten był od tysięcy lat używany przez ludzi do uzdatniania i poprawiania jakości wody pitnej. Dziś jego właściwości zdrowotne zostały przebadane i potwierdzone. Oczywiście, każda metoda oczyszczania wody przy użyciu zasobów naturalnych jest godna pochwały.

Portret użytkownika ixi

A jak przefiltrować żarcie z

A jak przefiltrować żarcie z pestycydów, fosforanów, chloranów, bromków, antybiotyków, E.. i wielu innych

Np. chleb z masłem:

"Najczęściej wykorzystywanymi przy produkcji chleba utleniaczami są: tlenek azotu, nadtlenek benzoilu (działają wybielająco), bromek potasu, jodan potasu, kwas askorbinowy, azodwukarmabid, nadsiarczany (wzmacniają), nadtlenek acetonu, nadtlenek chloru (wybielają, ale i wzmacniają tlen). Innym popularnym ulepszaczem są preparaty enzymatyczne, w tym preparaty amylolityczne, odpowiedzialne za zwiększenie zawartości cukrów, niezbędnych przy wytwarzaniu gazów i odpowiedzialnych za ciemniejszy kolor skórki chleba.

Wśród polepszaczy znajdują się też substancje powierzchniowo czynne (np. polioksyetylenomonostearyniany, grupa estrów sorbitu, estry proppylenoglikolu, estry cukrów i kwasów tłuszczowych), które przyspieszają cały proces dojrzewania ciasta na chleb i są odpowiedzialne za to, że pozostaje on dłużej świeży. Są jeszcze mieszanki ulepszaczy, które składają się z wymienionych wyżej i ich dodanie powoduje w skrócie, że chleb jest większy, wolno czerstwieje i ładnie wygląda. Na wymienione dodatki należy bardzo uważać, gdyż część z nich jest zwyczajnie niezdrowa i może wpływać niekorzystnie na nasze samopoczucie."   https://obk.pl/dobry-chleb-nie-tuczy/

"Badania Inspekcji handlowej wykazały, że Masło Ekstra zawierało 61,8 proc. tłuszczu roślinnego, Masło ekstra 100% oryginalne – 14 proc., Masło ekstra Amir – 11,73 proc."     https://natemat.pl/135713,latami-bezczelnie-falszowal-maslo-az-wreszcie-solidna-kara-marka-znika-puszczony-w-skarpetkach-biznesmen-ukrywa-sie

Najzdrowszy to chyba jest wytwarzany samodzielnie alkohol Smile .

Strony

Skomentuj