Gałązka sosny oczyszcza wodę z 99 procent bakterii!

Kategorie: 

Źródło: pixabay

Naukowcom z MIT udało się stworzyć skuteczny filtr wody ze zwykłej sosny. Badacze ze Stanów Zjednoczonych, wykazali że mały kawałek sosny jest w stanie odfiltrować niemal 100% bakterii. Technika produkcji tego nowatorskiego filtra, została opisana w jeszcze w 2014 roku i od tamtej pory była stale udoskonalana.


Niedobór wody pitnej jest jednym z największych globalnych problemów. Jest on szczególnie dotkliwy w krajach rozwijających się, ze względu na brak niezbędnej infrastruktury. Według ONZ każdego roku, ponad 2 miliony ludzi, umiera z powodu chorób spowodowanych brakiem bezpiecznej wody pitnej.

Na rynku światowym, istnieje wiele technologii oczyszczania wody, z których większość, ma zauważalne wady. Systemy oparte na chlorze działają dobrze na dużą skalę, ale są drogie. Gotowanie wody w celu usunięcia zanieczyszczeń wymaga dużej ilości paliwa. Filtry membranowe są drogie, wymagają pompy i łatwo się zatykają. Tymczasem okazuje się, że mały kawałek ksylemu - młodego drewna leżącego bezpośrednio pod korą sosny - może odfiltrować z wody ponad 99 procent bakterii.

 

Ksylem drzew nie kwitnących, takich jak sosna i miłorząb, jest niedrogim i skutecznym materiałem do filtrowania wody, zwłaszcza na terenach wiejskich.  Autorzy badania sugerują zastosowanie różnych gatunków drzew iglastych dla każdego regionu. Stworzony prototyp filtruje wodę z szybkością jednego litra na godzinę. Autorzy technologii sugerują wymianę filtrów codziennie lub co tydzień, w zależności od potrzeb gospodarstwa.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika tubylec

A czytaliście o

A czytaliście o eksperymentach Masaru Emoto z wodą? Polecam się zapoznać. To są proste eksperymenty i wielu ciekawskich powtarzało je i nadal powtarza, eksperyment z ryżem każdy może przeprowadzić sam. Tak więc skoro intencje, słowa, muzyka wpływa na strukturę wody to ja nie widzę powodu by tego nie wykorzystywać. I myślę że warto pamiętać o takich możliwościach, bo faktycznie może być czasem tak że nie będzie pod ręką konwencjonalnych środków do oczyszczenia wody. Ciało ludzkie też składa się w większości z wody więc bardziej zrozumiałe się stanie że i człowieka można oczyścić a nawet uzdrowić wpływając na wodę w jego organizmie. I pozostanie czysty póki się znów sam nie pobrudzi. Wpływu muzyki na człowieka też chyba nikt nie kwestionuje a to jest właśnie wpływ na wodę w jego ciele, która pod wpływem fali dźwiękowej różnie się zachowuje.

https://www.youtube.com/watch?v=Q3oItpVa9fs

W oparciu o tą wiedzę na całym świecie przeprowadzane są rytuały oczyszczenia wody. W Polsce również. A na chwilę obecną może warto się skupić na tej radioaktywnej wodzie co ma być wlana do oceanu w Fukushimie. Kto zechce i rozumie temat niech się przyłączy.

 

Portret użytkownika Quark

Nie bądź naiwny człowieku ...

Nie bądź naiwny człowieku ... to , że woda ma pamięć intencjonalną (co wykorzystuje się np. w homeopatii) nie oznacza , że da się ją "dobrym słowem i myślą" oczyścić z trucizn a już tymbardzie nie z radioaktywności.

Portret użytkownika tubylec

Do oczyszczania wody nadaje

Do oczyszczania wody nadaje się też tatarak .. zawiera związki niszczące bakterie. Do odkażenia jamy ustnej i wyczyszczenia języka z nalotów wystarczy przeżuć kawałek liścia .. 15 minut i można się przekonać o mocy tataraku, język wygląda jakby dopiero co wyrósł, proszek z kłącza można użyć do czyszczenia zębów.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika lotos

SZUNGIT jest odmianą węgla,

SZUNGIT jest odmianą węgla, która naturalnie występuje w przyrodzie. Minerał ten był od tysięcy lat używany przez ludzi do uzdatniania i poprawiania jakości wody pitnej. Dziś jego właściwości zdrowotne zostały przebadane i potwierdzone. Oczywiście, każda metoda oczyszczania wody przy użyciu zasobów naturalnych jest godna pochwały.

Portret użytkownika ixi

A jak przefiltrować żarcie z

A jak przefiltrować żarcie z pestycydów, fosforanów, chloranów, bromków, antybiotyków, E.. i wielu innych

Np. chleb z masłem:

"Najczęściej wykorzystywanymi przy produkcji chleba utleniaczami są: tlenek azotu, nadtlenek benzoilu (działają wybielająco), bromek potasu, jodan potasu, kwas askorbinowy, azodwukarmabid, nadsiarczany (wzmacniają), nadtlenek acetonu, nadtlenek chloru (wybielają, ale i wzmacniają tlen). Innym popularnym ulepszaczem są preparaty enzymatyczne, w tym preparaty amylolityczne, odpowiedzialne za zwiększenie zawartości cukrów, niezbędnych przy wytwarzaniu gazów i odpowiedzialnych za ciemniejszy kolor skórki chleba.

Wśród polepszaczy znajdują się też substancje powierzchniowo czynne (np. polioksyetylenomonostearyniany, grupa estrów sorbitu, estry proppylenoglikolu, estry cukrów i kwasów tłuszczowych), które przyspieszają cały proces dojrzewania ciasta na chleb i są odpowiedzialne za to, że pozostaje on dłużej świeży. Są jeszcze mieszanki ulepszaczy, które składają się z wymienionych wyżej i ich dodanie powoduje w skrócie, że chleb jest większy, wolno czerstwieje i ładnie wygląda. Na wymienione dodatki należy bardzo uważać, gdyż część z nich jest zwyczajnie niezdrowa i może wpływać niekorzystnie na nasze samopoczucie."   https://obk.pl/dobry-chleb-nie-tuczy/

"Badania Inspekcji handlowej wykazały, że Masło Ekstra zawierało 61,8 proc. tłuszczu roślinnego, Masło ekstra 100% oryginalne – 14 proc., Masło ekstra Amir – 11,73 proc."     https://natemat.pl/135713,latami-bezczelnie-falszowal-maslo-az-wreszcie-solidna-kara-marka-znika-puszczony-w-skarpetkach-biznesmen-ukrywa-sie

Najzdrowszy to chyba jest wytwarzany samodzielnie alkohol Smile .

Strony

Skomentuj