Gałązka sosny oczyszcza wodę z 99 procent bakterii!

Kategorie: 

Źródło: pixabay

Naukowcom z MIT udało się stworzyć skuteczny filtr wody ze zwykłej sosny. Badacze ze Stanów Zjednoczonych, wykazali że mały kawałek sosny jest w stanie odfiltrować niemal 100% bakterii. Technika produkcji tego nowatorskiego filtra, została opisana w jeszcze w 2014 roku i od tamtej pory była stale udoskonalana.


Niedobór wody pitnej jest jednym z największych globalnych problemów. Jest on szczególnie dotkliwy w krajach rozwijających się, ze względu na brak niezbędnej infrastruktury. Według ONZ każdego roku, ponad 2 miliony ludzi, umiera z powodu chorób spowodowanych brakiem bezpiecznej wody pitnej.

Na rynku światowym, istnieje wiele technologii oczyszczania wody, z których większość, ma zauważalne wady. Systemy oparte na chlorze działają dobrze na dużą skalę, ale są drogie. Gotowanie wody w celu usunięcia zanieczyszczeń wymaga dużej ilości paliwa. Filtry membranowe są drogie, wymagają pompy i łatwo się zatykają. Tymczasem okazuje się, że mały kawałek ksylemu - młodego drewna leżącego bezpośrednio pod korą sosny - może odfiltrować z wody ponad 99 procent bakterii.

 

Ksylem drzew nie kwitnących, takich jak sosna i miłorząb, jest niedrogim i skutecznym materiałem do filtrowania wody, zwłaszcza na terenach wiejskich.  Autorzy badania sugerują zastosowanie różnych gatunków drzew iglastych dla każdego regionu. Stworzony prototyp filtruje wodę z szybkością jednego litra na godzinę. Autorzy technologii sugerują wymianę filtrów codziennie lub co tydzień, w zależności od potrzeb gospodarstwa.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika tubylec

A czytaliście o

A czytaliście o eksperymentach Masaru Emoto z wodą? Polecam się zapoznać. To są proste eksperymenty i wielu ciekawskich powtarzało je i nadal powtarza, eksperyment z ryżem każdy może przeprowadzić sam. Tak więc skoro intencje, słowa, muzyka wpływa na strukturę wody to ja nie widzę powodu by tego nie wykorzystywać. I myślę że warto pamiętać o takich możliwościach, bo faktycznie może być czasem tak że nie będzie pod ręką konwencjonalnych środków do oczyszczenia wody. Ciało ludzkie też składa się w większości z wody więc bardziej zrozumiałe się stanie że i człowieka można oczyścić a nawet uzdrowić wpływając na wodę w jego organizmie. I pozostanie czysty póki się znów sam nie pobrudzi. Wpływu muzyki na człowieka też chyba nikt nie kwestionuje a to jest właśnie wpływ na wodę w jego ciele, która pod wpływem fali dźwiękowej różnie się zachowuje.

https://www.youtube.com/watch?v=Q3oItpVa9fs

W oparciu o tą wiedzę na całym świecie przeprowadzane są rytuały oczyszczenia wody. W Polsce również. A na chwilę obecną może warto się skupić na tej radioaktywnej wodzie co ma być wlana do oceanu w Fukushimie. Kto zechce i rozumie temat niech się przyłączy.

 

Portret użytkownika Quark

Nie bądź naiwny człowieku ...

Nie bądź naiwny człowieku ... to , że woda ma pamięć intencjonalną (co wykorzystuje się np. w homeopatii) nie oznacza , że da się ją "dobrym słowem i myślą" oczyścić z trucizn a już tymbardzie nie z radioaktywności.

Portret użytkownika tubylec

Do oczyszczania wody nadaje

Do oczyszczania wody nadaje się też tatarak .. zawiera związki niszczące bakterie. Do odkażenia jamy ustnej i wyczyszczenia języka z nalotów wystarczy przeżuć kawałek liścia .. 15 minut i można się przekonać o mocy tataraku, język wygląda jakby dopiero co wyrósł, proszek z kłącza można użyć do czyszczenia zębów.

Strony

Skomentuj