Futurysta ostrzega, że ​​cyborgi zastąpią ludzi i zbudują własną cywilizację

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Ludzie są jedynymi inteligentnymi i samoświadomymi istotami na Ziemi. Przynajmniej tak mówi oficjalna nauka. Jednak wielu ekspertów uważa, że ​​rozwój inteligentnych maszyn może doprowadzić do dramatycznych zmian. Według Jamesa Lovelocka, brytyjskiego futurysty, cyborgi zbudują własny świat, a ludzkość może zniknąć z naszej planety.

Według Lovelocka, samowystarczalne i świadome cyborgi będą potomkami nowoczesnych robotów i systemów sztucznej inteligencji. Brytyjczyk przepowiada nadejście nowej ery, w której Ziemia będzie kontrolowana przez maszyny. Jednak jego przewidywania nie dotyczą krwawej wojny między ludźmi a inteligentnymi robotami ani fuzji ludzi i maszyn.James Lovelock patrzy na ten problem z biologicznego punktu widzenia – dzisiejsze komputery mogą już przetwarzać dane znacznie szybciej niż my, a przyszłe maszyny będą jeszcze lepsze i staną się miliony razy mądrzejsze od ludzi. Ostatecznie cyborgi prześcigną nas intelektualnie i stworzą własny świat, w którym człowiek zostanie sprowadzony do roli podrzędnej, a może nawet zbędny.

 

James Lovelock wierzy, że cyborgi mogą przekształcić Ziemię, czyniąc ją bardziej przyjazną dla nich. Nie wiadomo jednak, czy nowy świat nadal będzie przyjazny dla ludzi. Lovelock wyobraża sobie, że cyborgi wypełniają każdą ewolucyjną niszę na planecie i będą nas traktować w taki sam sposób, w jaki my sami traktujemy, królestwo zwierząt lub rośliny.

Jak będą wyglądać cyborgi? Lovelock tego nie wyjawia, ponieważ oczekuje od nich ponownego przemyślenia podstawowych zasad projektowania w sposób, którego my, słabi ludzie, nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić.Brytyjski futurolog przewiduje, że nadejście ery cyborgów będzie ostatnim etapem życia na Ziemi, który może zająć miliard lat. Kiedy warunki na Ziemi staną się niekorzystne dla przetrwania syntetycznego życia, maszyny będą migrować i zaludniać inne planety.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Trup

Żywiec z Jaszczurem! Telefony

 1. Żywiec z Jaszczurem! Telefony i czat! Wojtek Olszański Aleksander Jabłonowski 2022.05.22 NPTV.tv
  Żywiec z Jaszczurem! Telefony i czat! Wojtek Olszański Aleksander Jabłonowski 2022.05.22 NPTV.tv

   

 2. SENATOR USA MÓWI NATO „PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ROSYJSKIEJ AKCJI JĄDROWEJ”
  SENATOR USA MÓWI NATO „PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ROSYJSKIEJ AKCJI JĄDROWEJ”

   

 3. Małpia ospa - Małpi biznes przeciwnych Bogu elit 2022.05.23
  Małpia ospa - Małpi biznes przeciwnych Bogu elit 2022.05.23

   

 4. W roku 2019 TVP info opublikowało materiał jak Ukraińcy mordują Ukraińców.
  W roku 2019 TVP info opublikowało materiał jak Ukraińcy mordują Ukraińców.

   

NoweFilmy i BacoLogia i corium.5v.pl

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

No wręcz muszę.

No wręcz muszę.

Oto lista sprzedawczyków w Davos:

file:///C:/Users/Robert/Downloads/Telegram%20Desktop/2bc91ab1-e3f4-4e11-8a1d-23eb7a8eac6f.pdf

Interesującej lektury kreatur właśnie zdradzających ludzkość.

 

Portret użytkownika ulana

w Polsce już od pewnego czasu

w Polsce już od pewnego czasu rządzą hybrydy ze znieczulicą, oryginały podmieniono aby realizowac szaleńcze plany tzw globalistów.Nie dziwmy sie jak zdalnie sterowana hybryda np pinokio,poprzez sieć 5g niszczy Polskę rozdając kasę dookoła a Polaków zagładzając i zamrażając zimą cenami. Człowiek miałby sumienie, nbawet bandyta ale hybryda nie ma bo to bydle a nie istota.

Portret użytkownika Janusz55

Trudno taka jest ewolucja.

Trudno taka jest ewolucja. Będą mogły zbudować duży statek kosmiczny i podbić galaktykę gdy ziemia się rozpadnie! Nie potrzebują wody powietrza i każda planeta po drodze będzie surowcowym eldorado do cudowny nowych cyborgów. Niech funkcjonują wolne cyborgi!!!!

Portret użytkownika krasuha

A co jeśli ta sytuacja o

A co jeśli ta sytuacja o której piszesz miała już miejsce w przeszłości? Przecież parchy mogą być takimi cyborgami - spełniają wszelkie możliwe kryteria pasożyta. Już bardziej się nie da.

Portret użytkownika Hannto

Cyborg z definicji to

Cyborg z definicji to połączenie istoty organicznej z częściami mechanicznymi. Więc jedyna opcja na zaistnienie takiej istoty mogłaby być jedynie w wypadku połączenia człowieka i sztucznej inteligencji. W skrócie żadna nowość.

Portret użytkownika Taras

Masz rację. Na tym portalu

Masz rację. Na tym portalu wszystko mylą albo specjalnie, niech nieuki się boją, albo sami nie wiedzą co oznaczają dane sformułowania.

Przeczytają coś w sieci i piszą coś na tym portalu uważając, że recenzują artykuł naukowy. I uważają że ta ich recenzja ma podstawy naukowe i niepodważalne. Tak uważać może tylko kompletny nieuk i idiota.

I tak tego admin nie puści. Należy mieć jaja a nie być miękiszonem.

Portret użytkownika Set

Wstydze się, że należę do

Wstydze się, że należę do tego gatunku. a może nie ? Wolałbym być małpą niż takim futurystą czy inżynierem budującym roboty.

Wszystko prowadzi do samozniszczenia, a potem będą się drapać w głowy i powiedzą, chyba coś pominęliśmy. Szkoda, że nawet wtedy nie doszliby do tego, co.

Mądrość > Intelekt.

Strony

Skomentuj