Fundacja Sorosa zamyka działalność w Turcji. Erdogan oskarżył ją o związki z terrorystami

Kategorie: 

Źródło: Internet

Znany i nielubiany „filantrop” George Soros ponosi w ostatnim czasie same klęski. Kilka miesięcy temu, jego Fundacja Otwartego Społeczeństwa wycofała się z Węgier jeszcze zanim rząd przyjął pakiet ustaw, znanych powszechnie jako „Stop Soros”. Teraz fundacja zakończyła swoją działalność w Turcji, gdzie prezydent Erdogan wskazał na możliwe związki miliardera z terrorystami.

 

Fundacja Otwartego Społeczeństwa posiada armię lewicowych organizacji pozarządowych praktycznie w całej Europie i Stanach Zjednoczonych. George Soros, finansując swoje organizacje, próbuje wpływać na wydarzenia w poszczególnych państwach i wywierać naciski na rządy.

 

Przykładowo we Włoszech, słynny bankier posiada siatkę organizacji, które zajmują się między innymi kształtowaniem opinii publicznej w kwestii zmasowanej nielegalnej imigracji, realizują liczne projekty proimigracyjne i wspierają napływ ludności z Afryki i Bliskiego Wschodu.

Kilka lat temu, Rosja zakazała działalności Fundacji Otwartego Społeczeństwa. W maju bieżącego roku, fundacja Sorosa opuściła Węgry, a teraz zawczasu wycofała się z Turcji. Tamtejsze Ministerstwo Spraw Wewnętrznych rozpoczęło śledztwo w sprawie powiązań fundacji z masowymi protestami w 2013 roku, które rozpoczęły się na placu Taksim w centrum Stambułu i ogarnęły kolejne miasta.

 

Dwa tygodnie temu, turecka policja zatrzymała kilkanaście osób, w tym założyciela tureckiego odłamu Fundacji Otwartego Społeczeństwa, Hakana Altinaya, pod zarzutem współpracy z przebywającym aktualnie w więzieniu biznesmenem Osmanem Kavala, który zorganizował antyrządowe protesty. W zeszłym tygodniu, Erdogan otwarcie oskarżył Fundację Otwartego Społeczeństwa o związki z Kavala, a w poniedziałek, George Soros podjął decyzję o zamknięciu działalności w Turcji.

 

Ten amerykańsko-węgierski inwestor giełdowy twierdzi, że jego aktywność skupia się między innymi na promowaniu społeczeństwa otwartego, edukacji i praw człowieka, a wszelkie zarzuty pod jego adresem są zmyślone. Tymczasem w Stanach Zjednoczonych, jego Fundacja Otwartego Społeczeństwa finansowała ruch „Black Lives Matter”, która organizowała brutalne zamieszki, natomiast w Europie, jego organizacje pozarządowe wspierają nielegalną imigrację i tropią wyimaginowanych faszystów i rasistów – przeciwników niekontrolowanej imigracji. Przypomnijmy, że również w Polsce mamy organizację pozarządową, finansowaną przez George'a Sorosa – jest nią Fundacja im. Stefana Batorego.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

No to jest dobra wiadomość !

No to jest dobra wiadomość ! wszystko to prawda co o nim mówi Erdogan ! A wiecie kim jest pewna amerykanka która rządzi polskim rządem ?! "Myślenie schematami lub kompletny brak myślenia doprowadzają do takich zaskoczeń, jakie z pewnym rozbawieniem, ale przede wszystkim załamaniem rąk, obserwuję w przypadku pani ambasador USA w Polsce. W dniu 6 czerwca 2018 roku popełniłem tekst pod tytułem ”Po prostu będziemy mieli dwie ambasady Izraela w Polsce”. Felieton niemal w całości poświęciłem obecnej ambasador Georgette Mosbacher, z domu Paulsin. Blisko pół roku temu uprzedzałem kim jest ta pani, jak całe życie się zachowywała, no i jak zwykle grochem o ścianę. Georgette Mosbacher to klasyka amerykańskiej kariery, po trupach do celu, wszystko w jej życiu było podporządkowane zdobywaniu władzy, pieniędzy i sławy. Wiedziała jakiego męża sobie wybrać, w jakim towarzystwie się obracać i zawsze reprezentowała interesy mocnych, nie przejmując się słabeuszami. Prawdą jest, że teraz pracuje dla administracji Trumpa, ale parę lat temu była w zespole Obamy. Oczywiście, że potrafi podpisać się pod poglądami konserwatywnym, jednak najbardziej jest w USA znana jako wojująca feministka i to na poziomie dr Środy. Gdy przyjechała do Polski, o której nie wie nic, ale to dosłownie nic, od razu zaczęła realizować swoje plany. I tak pojawiły się pierwsze szokujące selfie z Moniką Olejnik, Joanną Schouring-Wielgus, Joanna Gasiuk-Pihowicz, Lechem „Bolesławem” Wałęsą.Ona jest święcie przekonana, że Lech „Bolesław” Wałęsa to polski bohater narodowy, szanowany przez wszystkie opcje polityczne i wszystkich Polaków. O TVN wie tyle, że to telewizja należąca do Discovery, a pojęcia nie ma, że to telewizja gorsza od CNN w gnojeniu Donalda Trumpa, który dał jest stołek ambasadora. Powstaje w związku z tym pytanie, jak to się stało, że Georgette Mosbacher została nie tylko ambasadorką USA, ale ambasadorką lewackiej telewizji, lewackich posłanek i Lecha „Bolesława” Wałęsy, czyli grupy, która ma Donalda Trumpa za buraka i Hitlera?

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Adrem

No tak, duzo wiedzy

No tak, duzo wiedzy przedstawiłeś.

A dla mnie to tylko stary, ż ydoski plastik, którym uraczyli nas Amerykanie.

Dla nas to podwójny wstyd, że taki koczkodan mówi co ma robić nasz pżb rząd...

Skomentuj