Kategorie:
Emisja radioaktywnych izotopów cezu do Oceanu Spokojnego po wypadku w japońskiej elektrowni atomowej "Fukushima" w marcu ubiegłego roku była prawie 6 razy większa niż wcześniej przewidywano. Stwierdzenie to opiera się wynikach badania opublikowanych przez Japońską Agencję Badań Morza.
Eksperci Agencji pobrali próbki wody morskiej z 500 miejsc na wybrzeżu w prefekturze Fukushima i na podstawie tych danych stwierdzono, że emisja cezu-137 wahała się od 4,2 tys. do 5,6 tys. terabekereli. Wcześniej sądzono, że było to około 940 terabekereli.
Radioaktywny cez-137 jest najbardziej niebezpiecznym izotopem wyrzucanym do środowiska po wypadku, elektrowni jądrowej "Fukushima", ponieważ może gromadzić się w organizmie i powodować uszkodzenia mięśni oraz raka. Okres półtrwania tego izotopu wynosi około 30 lat.
Całkowita emisji substancji radioaktywnych do Pacyfiku to 13 do 15 tysięcy terabekereli. Większość z tych substancji miała krótki okres półtrwania, zwłaszcza jod-131, który istniał zaledwie 8 dni, i teraz nie stanowią już zagrożenia.
Źródło:
Ocena:
Opublikował:
admin
Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze @lecterro |
Komentarze
„Jeśli Amerykanie kiedykolwiek pozwolą prywatnym bankom kontrolować emisję ich pieniędzy ... to najpierw przez inflację, później przez deflację, banki i korporacje, które wyrosną dookoła nich, pozbawią ludzi całego majątku do czasu, aż ich dzieci obudz
Skomentuj