Fukushima zamienia się w cmentarzysko robotów

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Warte 4 biliony jenów czyszczenie Fukushimy nie przebiega łatwo. Dawna elektrownia jądrowa szybko zamienia się w cmentarzysko robotów, z powodu powtarzających się niepowodzeń w sterowaniu zdalnych sond, wysyłanych do środka.

 

Sześć lat po katastrofie w Fukushimie, Tokyo Elektric Power Company (Tepco) wciąż próbują znaleźć i usunąć 544 ton radioaktywnych odpadów. Jednakże zdalnie sterowane roboty, które powołano do tego niebezpiecznego zadania, stale zawodzą.

Roboty utykają w zablokowanych fragmentach elektrowni i przestają działać z powodu braku paliwa. Póki co osoby odpowiedzialne za oczyszczenie Fukushimy twierdzą, że zamierzony cel uda się osiągnąć najwcześniej w 2020 roku.

 

Zanieczyszczenia będą musiały być cięte i izolowane w specjalnie do tego przeznaczonych pojemnikach, a wszystko ma być wykonywane przez roboty, z powodu ekspozycji na ogromne wartości toksycznego promieniowania.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika K-PAX

Dlaczego autorzy takich

Dlaczego autorzy takich artykułów idą na łatwiznę, jakie 544 tony skoro pręty paliwowe zawierają poniżej 4% materiału rozczepialnego?

Ale i tak największy eksert tematu anioł prawdy wie swoje nakarmiony jakimiś filmikami z neta. Wyjdz z nory i samemo doświadcz czy zabija cię to promieniowanie z fukushimy, mamy tak dużo zagrozeń że promieniowanie to pestka w porównaniu z nawozami, konserwantami, powietrzem przesyconym spalinami ropy i węgla itd to są problemy a nie promieniowanie.

Portret użytkownika Marker

Zużyty pręt paliwowy zawiera

Zużyty pręt paliwowy zawiera około 1% Pu-239, 1% U-235, 95% pozostałych izotopów uranu i około 3% innych pierwiastków przeważnie aktynowców. Nówka wsad paliwowy jest zrobiony w całości z materiału rozszczepialnego. Akuratnie w tym raktorze wsad liczy sobie 280 ton w kasecie 8x8. Do tego woda robiąca za chłodziwo O-16 której też jest kilka set ton.

Portret użytkownika Bee

Fajnie. A wszystko mialo byc

Fajnie. A wszystko mialo byc takie piekne...moje pytanie brzmi: dlaczego nia ma o tym wzmianki w mediach, bo to takie nieprofesjonalne  pisac o czyms, co wymknelo sie z pod kontroli czlowieka...

Ale czuwajcie i spr co skad i dlaczego ...

Portret użytkownika Anioł Prawdy

Prawdziwy cel budowy i

Prawdziwy cel budowy i posiadania elektrowni to chęć posiadania broni masowej zagłady. Ludziom zwykłym są wpajane bujdy typu czysta energia itp. kłamstwa gdzie taka czysta to energia że nie można mieć domów mieszkalnych przynajmniej w promieniu 30km od elektrowni. Z takich nazwijmy to maszyn produkujących materiał do budowy bomb i głowic to prąd jest tylko efektem ubocznym przydatnym dla ludzi i do bajerowania ludzi. EA to również takie okropnie wielkie "miny" zakopane w ziemię na stałe, które w razie nie posłuszeństwa rządu danego państwa mogą posłużyć jako straszaki, bo jak nie to wam to wysadzimy 1 rakietą i zgnijecie od radiacji przez raka. (teraz właśnie cały świat żywych istot zaczyna dopiero wymierać rakiem tyle że to jest jeszcze wszystko ukrywane i mało widoczne - skok zachorowalności w Polsce na raka z 400.000 na ponad 500.000 z 2015r. na 2016r. to tak jak by z mapy Polski zniknęło średniej wielkości 100.000 miasto (a to tylko chodzi o ludzi z samej Polski a są jeszcze inne żyjątka - i ciekawe jeszcze o ile to zaniżyli a to wszystko dopiero się zaczyna rozkręcać bo puszki pandory wywalone i zamknąć już tego szatana się niestety nie da Sad )
https://www.youtube.com/results?search_query=w+Fukushimie+by%C5%82+zamach

Portret użytkownika Nazwisko lub pseudonim

Jak teraz sobie przypomnę te

Jak teraz sobie przypomnę te wszystkie polskie trole - od tych z tytułami naukowymi do najmniejszych kretynków po kilka gr za wpis, to aż się rzy.ać che. Wynotowałem kilka najczęstszych:
- wszystko jest pod kontrolą, sytuacja błyskawicznie opanowana, a ludzie bezpieczni
- nie ma najmniejszego zagrożenia, a teren jest zabezpieczony
- a ja chcę żeby mi wybudowano elektrownię atomową pod domem
- tam było tsunami a widziałeś debilu trzęsienie ziemi w Polsce??
- elektrownie atomowe to najbezpieczniejsze źródło energii
- elektrownie atomowe to najtańsze źródło energii
- nie ma alternatywy!
- elektrownie atomowe to przyszłość i nic na to nie poradzisz
- wszyscy mają elektrownie atomowe więc co za różnica czy w Polsce będzie jeszcze kilka.
 

Portret użytkownika jonnya

Jedno jest pewne -

Jedno jest pewne - doświadczenie jakie zdobędą w budowaniu robotów służących do rozbiórki reaktorów pozwoli im na gigantyczny skok technologiczny w robotyce. Teraz to japońskie roboty będą niezawodne.

Strony

Skomentuj