Fukushima zamienia się w cmentarzysko robotów

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Warte 4 biliony jenów czyszczenie Fukushimy nie przebiega łatwo. Dawna elektrownia jądrowa szybko zamienia się w cmentarzysko robotów, z powodu powtarzających się niepowodzeń w sterowaniu zdalnych sond, wysyłanych do środka.

 

Sześć lat po katastrofie w Fukushimie, Tokyo Elektric Power Company (Tepco) wciąż próbują znaleźć i usunąć 544 ton radioaktywnych odpadów. Jednakże zdalnie sterowane roboty, które powołano do tego niebezpiecznego zadania, stale zawodzą.

Roboty utykają w zablokowanych fragmentach elektrowni i przestają działać z powodu braku paliwa. Póki co osoby odpowiedzialne za oczyszczenie Fukushimy twierdzą, że zamierzony cel uda się osiągnąć najwcześniej w 2020 roku.

 

Zanieczyszczenia będą musiały być cięte i izolowane w specjalnie do tego przeznaczonych pojemnikach, a wszystko ma być wykonywane przez roboty, z powodu ekspozycji na ogromne wartości toksycznego promieniowania.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika K-PAX

Dlaczego autorzy takich

Dlaczego autorzy takich artykułów idą na łatwiznę, jakie 544 tony skoro pręty paliwowe zawierają poniżej 4% materiału rozczepialnego?

Ale i tak największy eksert tematu anioł prawdy wie swoje nakarmiony jakimiś filmikami z neta. Wyjdz z nory i samemo doświadcz czy zabija cię to promieniowanie z fukushimy, mamy tak dużo zagrozeń że promieniowanie to pestka w porównaniu z nawozami, konserwantami, powietrzem przesyconym spalinami ropy i węgla itd to są problemy a nie promieniowanie.

Portret użytkownika Marker

Zużyty pręt paliwowy zawiera

Zużyty pręt paliwowy zawiera około 1% Pu-239, 1% U-235, 95% pozostałych izotopów uranu i około 3% innych pierwiastków przeważnie aktynowców. Nówka wsad paliwowy jest zrobiony w całości z materiału rozszczepialnego. Akuratnie w tym raktorze wsad liczy sobie 280 ton w kasecie 8x8. Do tego woda robiąca za chłodziwo O-16 której też jest kilka set ton.

Portret użytkownika Bee

Fajnie. A wszystko mialo byc

Fajnie. A wszystko mialo byc takie piekne...moje pytanie brzmi: dlaczego nia ma o tym wzmianki w mediach, bo to takie nieprofesjonalne  pisac o czyms, co wymknelo sie z pod kontroli czlowieka...

Ale czuwajcie i spr co skad i dlaczego ...

Portret użytkownika Anioł Prawdy

Prawdziwy cel budowy i

Prawdziwy cel budowy i posiadania elektrowni to chęć posiadania broni masowej zagłady. Ludziom zwykłym są wpajane bujdy typu czysta energia itp. kłamstwa gdzie taka czysta to energia że nie można mieć domów mieszkalnych przynajmniej w promieniu 30km od elektrowni. Z takich nazwijmy to maszyn produkujących materiał do budowy bomb i głowic to prąd jest tylko efektem ubocznym przydatnym dla ludzi i do bajerowania ludzi. EA to również takie okropnie wielkie "miny" zakopane w ziemię na stałe, które w razie nie posłuszeństwa rządu danego państwa mogą posłużyć jako straszaki, bo jak nie to wam to wysadzimy 1 rakietą i zgnijecie od radiacji przez raka. (teraz właśnie cały świat żywych istot zaczyna dopiero wymierać rakiem tyle że to jest jeszcze wszystko ukrywane i mało widoczne - skok zachorowalności w Polsce na raka z 400.000 na ponad 500.000 z 2015r. na 2016r. to tak jak by z mapy Polski zniknęło średniej wielkości 100.000 miasto (a to tylko chodzi o ludzi z samej Polski a są jeszcze inne żyjątka - i ciekawe jeszcze o ile to zaniżyli a to wszystko dopiero się zaczyna rozkręcać bo puszki pandory wywalone i zamknąć już tego szatana się niestety nie da Sad )
https://www.youtube.com/results?search_query=w+Fukushimie+by%C5%82+zamach

Portret użytkownika Nazwisko lub pseudonim

Jak teraz sobie przypomnę te

Jak teraz sobie przypomnę te wszystkie polskie trole - od tych z tytułami naukowymi do najmniejszych kretynków po kilka gr za wpis, to aż się rzy.ać che. Wynotowałem kilka najczęstszych:
- wszystko jest pod kontrolą, sytuacja błyskawicznie opanowana, a ludzie bezpieczni
- nie ma najmniejszego zagrożenia, a teren jest zabezpieczony
- a ja chcę żeby mi wybudowano elektrownię atomową pod domem
- tam było tsunami a widziałeś debilu trzęsienie ziemi w Polsce??
- elektrownie atomowe to najbezpieczniejsze źródło energii
- elektrownie atomowe to najtańsze źródło energii
- nie ma alternatywy!
- elektrownie atomowe to przyszłość i nic na to nie poradzisz
- wszyscy mają elektrownie atomowe więc co za różnica czy w Polsce będzie jeszcze kilka.
 

Portret użytkownika jonnya

Jedno jest pewne -

Jedno jest pewne - doświadczenie jakie zdobędą w budowaniu robotów służących do rozbiórki reaktorów pozwoli im na gigantyczny skok technologiczny w robotyce. Teraz to japońskie roboty będą niezawodne.

Portret użytkownika Anioł Prawdy

...nie zdobędą bo nie zdążą,

...nie zdobędą bo nie zdążą, bo nie istnieje taka technologia która by wytrzymała 575 pełnych Sievertów /h.
Ta cywilizacja jest do skasowania, za wszystkie niegodziwości których się dopuściła na samej sobie. A dużo później będzie odrodzenie wszystkiego dzięki naszym strażnikom z wszechświata, którzy pozbierali wszystkie kody dna i zabezpieczyli do ponownego zasiania jak już wszystko się samo oczyści ale to za kilka milionów lat najwcześniej. (tak wydedukowałem interesując się sprawami ufo od parunastu lat.) Dziury w ziemi to nie przypadek https://www.youtube.com/results?search_query=dziury+w+ziemi+jackowski a jest jeszcze wiele innych rzeczy wskazujących że moja teoria jest wielce prawdopodobna jak nie całkowicie trafna. (ale te rzeczy tylko dla otwartych umysłów nie dla zmanipulowanych idiotów co wpadają w śmiech jak tylko usłyszą słowo ufo.)

Portret użytkownika Anioł Prawdy

Mylisz mnie z Wilczkiem - mam

Mylisz mnie z Wilczkiem - mam bardzo dużo zapisanych informacji jakie pisał Wilczek łącznie ze zdjęciami i filmami które podawał. Po prostu mam swój rozum i wiem że to wszystko było i jest prawdą więc podzielam jego zdanie.
Jaki twój zawód, czemu minusujesz ? Co pracujesz w jednej z tych kłamliwych instytucji ? Czemu raz piszesz dobrze np. o won z ukraińcami z Polski i że dobry ukrainiec to padnięty ukrainiec a jak chodzi o zakłamane lobby atomowe to bagatelizujesz sobie i mówisz że to przecież nic takiego i same kłamstwa żeby zignorować temat. Teraz też mnie atakujesz pisząc że ja to Wilczek nic nie wnosząc do tematu. Napisz sobie priv do Wilczka i może się czegoś dowiesz, bo ja już wiem co się stało, czego tu go nie ma itd.

Strony

Skomentuj