Front burzowy Alex spowodował w Europie 15 ofiar a 21 osób jest wciąż poszukiwanych

Kategorie: 

Źródło: @ScottDuncanWX (Twitter)

Liczba ofiar spowodowanych przez ulewne deszcze i silne wiatry w ramach frontu burzowego Alex od 2 do 4 października ponownie wzrosła. Wraz z 7 października, bilans wynosi 15 zmarłych i 21 zaginionych. Burza, spowodowała bardzo silne podmuchy wiatru i wyjątkowo ulewne deszcze. Niektóre regiony, w ciągu jednej doby otrzymywały średnią roczną opadów w mniej niż 24 godziny.

 

Burza Alex  spowodowała niszczycielskie osunięcia ziemi i powodzie. Zniszczyła ona domy, drogi, mosty i wiele innych budowli, powodując przerwy w dostawie prądu, komunikacji i bieżącej wody we Francji i Włoszech. Według doniesień lokalnych mediów co najmniej 8 osób zginęło w Ligurii i Piemoncie we Włoszech, a osunięcia ziemi uszkodziły infrastrukturę i domy. Śmierć, ponieśli również pojedynczy mieszkańcy Austrii, Polski i Czech.


Według włoskiej agencji ochrony ludności w regionie odnotowano aż 630 mm deszczu w ciągu 24 godzin. We Francji nadal prowadzi się poszukiwania 21 osób. W niektórych obszarach francuskiego regionu Alpes-Maritimes w ciągu zaledwie 24 godzin, spadło średnio 250 do 300 mm. Po raz ostatni, tak obfite opady miały tam miejsce 3 października 2015 roku. Wówczas, powodzie spowodowały śmierć 20 osób w Cannes i okolicach.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Skomentuj