Frans Timmermans, holenderski socjalista i zdeklarowany wróg Polski może zostać kolejnym "premierem UE"

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Twittera

Unia Europejska jest wybitnie antydemokratycznym tworem politycznym. Głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego jest tylko teatrem mającym na celu wsadzenie na tłuste wypłaty lokalnych polityków, aby ich w ten sposób przekonać do swoich idei. Ta śmiała teza może wydawać się przesadą, so czasu gdy nie przyjrzymy się procesowi wyboru najważniejszych stanowisk w quasi-rządzie UE, czyli Komisji Europejskiej. Proces ten właśnie trwa i jak na dłoni widać, że nie ma to zupełnie nic wspólnego z demokratycznymi procedurami.<--break->

 

Ustalenie tego kto będzie kim w nowej kadencji polega głównie na decyzji krajów starej UE, które dokonują desygnowania swoich kandydatów, którzy są potem zwykle akceptowani przez biednych krewnych z Europy Wschodniej i wybierani w fasadowych głosowaniach w Parlamencie Europejskim, co ma sprawiać znamiona demokracji.

 

W rzeczywistości nie ma jej w tym procesie ani trochę, a Parlament Europejski po prostu legitymizuje dyktat silniejszych. Po tych wyborach jednak nie poszło tak łatwo europejskiemu establishmentowi z Niemiec i Francji. Pojawił się silny głos sprzeciwu, który najpierw doprowadził do eliminacji kandydata Niemiec Manfreda Webera, a teraz trwa impas z ustaleniami kto ma być nowym "premierem" UE, bo wybór Holendra określanego mianem "polakożercy", czyli Fransa Timmermansa, promowany przez Niemców i Francuzów, został chwilowo zablokowany.

 

Timmermans wsławił się w tej kończącej się kadencji Komisji Europejskiej tym, że wyjątkowo gorliwie atakował Polskę wtrącając się de facto wielokrotnie do polskiej polityki wewnętrznej. Uczynił to wielokrotnie wspierając polską opozycję w tym partię Roberta Biedronia i Ryszarda Petru. Jednocześnie Timmermans prowadził walkę z polskim rządem oskarżając go o "brak praworządności". Zresztą podobne ataki formułował również w kierunku Węgier. 

 

Skutkiem tego Grupa Wyszehradzka zwana też V4, konsekwentnie blokuje jego kandydaturę. Mimo to nie ma wątpliwości, że silniejsi znajdą sposób na przeforsowanie tego stronniczego socjalisty z Holandii. Protest Polaków i V4 poparli Włosi i być może wesprze to Łotwa i Estonia. przeważnie jednak na tym etapie antydemokratycznego rozdania kierownictwa w UE dochodzi do rozmaitych targów i ustaleń. Już mówi się, że Słowacja zostanie czymś obdarowana, aby zrobić wyłom w V4 i znając Słowaków, zrobią to. 

Bułgarka Kristalina Georgiewa ma zostać następczynią Donalda Tuska na stanowisku przewodniczącej Rady Europejskiej. Trzecie w kolei ważności stanowisko zajmie prawdopodobnie premier Belgii Charles Michel, który stanie się najprawdopodobniej nowym szefem unijnej dyplomacji.

 

Przeforsowanie Fransa Timmermansa będzie niewątpliwie kolejnym pokazaniem Polsce miejsca w szeregu, tak jak w przypadku przegłosowania 27:1 kandydata Niemiec, Donalda Tuska, na drugą kadencję jako przewodniczącego Rady Europejskiej. Walka o wyznaczenie, bo na pewno nie wybranie, najważniejszego unijnego urzędnika formalnie jednak cały czas trwa. Poprzeczka po przewodniczącym Junckerze nie jest jednak wysoko postawiona. Wystarczy nie pić w ciągu dnia. 

Ustępujący przewodniczący KE -Jean Claude Juncker

Liczni komentatorzy podkreślają, że zbliża się koniec tego antydemokratycznego procesu pędu po władzę i ostatecznie coś zostanie przeforsowane na siłę, nawet mimo sprzeciwu części państw. Jeśli będzie trzeba, zostanie zmieniony tryb wyboru. Możliwości jest bardzo wiele i antydemokratycznie nastawieni piewcy demokracji z wierchuszki Unii Europejskiej, z pewnością znajdą jakieś wytłumaczenie dla swoich działań.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika minoduesp

Równie dobrze my (Polska)

Równie dobrze my (Polska) możemy zostać całkowicie niezależnym , w pełni suwerennym i samostanowiącym o sobie wolnym państwem europejskim ,które nie musi się przejmować DURNIAMI srającymi do własnego koryta ... I co na kto zrobi ?

Wystarczy chcieć !

Portret użytkownika euklides

Nie wystarczy chcieć, trzeba

Nie wystarczy chcieć, trzeba jeszcze potrafić się zorganizować, a z tobą i innymi nie jest to możliwe, bo wszystko chcecie stawiać na swoim, nie dopuszczając np. możliwości utworzenia na terenie jurysdykcji rządzonych przez opcje o różnych zapatrywaniach społeczno-gospodarczych. W efekcie żrecie się tylko między sobą, a porządnych ludzi niszczycie.

Portret użytkownika inzynier magister

O zdradzie. Tomasz Gryguć

Furorę w internecie w ostatnich dniach zrobił wpis dziennikarza podającego statystyki przestępstw za ostatni rok w Szwecji. Z informacji tam zawartych wynika, że gwałty, strzelaniny, ataki bombowe czy zmuszanie kobiet do obrzezania to w Szwecji już niemal codzienność. „Dlaczego nikt o tym nie mówi?” – pyta.„Ponad 100 ataków bombowych, rekordowa liczba gwałtów w zeszłym roku, rekordowa liczba ofiar strzelanin, ponad 40 tys. dziewczynek z obrzezaną łechtaczką, samochody stają w ogniu niemal co noc. Dziwnym trafem nikt o tym nic nie mówi. Dlaczego?” – brzmi wpis na Twitterze niezależnego dziennikarza o pseudonimie „PeterSweden”.Rzeczywiście, te liczby brzmią zatrważająco. Czy rzeczywiście Szwecja, kraj kreujący się na wzór cnót obywatelskich, ostoję tolerancji i nie stroniący przed przyjmowaniem coraz większej ilości imigrantów, stracił kontrolę nad wykreowanymi przez własną politykę procesami? I czy – jak przekonują nas liberalne media – za te okropieństwa rzeczywiście odpowiedzialni są imigranci? http://www.pch24.pl/co-sie-dzieje-w-szwecji--dlaczego-media-milcza-o-tym-kraju---analiza-,69289,i.html#ixzz5sW9O6FDs

O zdradzie. Tomasz Gryguć (Pan Nikt) 01.07.2019

https://www.youtube.com/watch?v=lBSJ9SvY5Qs

Stanisław Michalkiewicz o wydarzeniach, które zapoczątkowały 30-letni plan obrabowania Polski  1 lip 2019

https://www.youtube.com/watch?v=gaOXxiRa_pE

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Kwazar

Głosowanie w wyborach do ..

Głosowanie w wyborach do ...wpisz dowolna partię,ustrojstwo albo coś...partyjnie politycznego....itd.etc.... jest tylko teatrem mającym na celu wsadzenie na tłuste wypłaty lokalnych polityków, aby ich w ten sposób przekonać do swoich idei.O naiwności kierdziłków Poważnie ? A ja se myślałem że jako pośledni kierdziołek jak ja se coś wybiorę to se pośrednio porządzę nimi sobie,a to jest tylko (se wykumałem) zamiana jednaj bandy na drugą bandę.O ja kierdzołek naiwny a tak porządzić mi się chciało.

Portret użytkownika inzynier magister

timermans to taki ukryty

timermans to taki ukryty hitlerowiec ! robi wszystko dla wizji totalitarnego państwa zboków i wykolejeńców !

Zaczęło się mniej więcej 15 lat temu, od marszu tolerancji (później równości). Z czasem Kraków dawał się uwieść „tęczowej” rewolucji i oddawał środowiskom LGBT+ coraz więcej przestrzeni. Byli już na ulicach, byli w urzędzie, w sali obrad Rady Miasta Krakowa, próbowali sił w szkołach, teraz zbudowali sobie przyjazną „przystań”. I choć mówią o „tolerancji”, coraz śmielej i bezkarnie atakują to, co święte dla katolików. Czy zapewnienia władz o dbałości o chrześcijańską tradycję, rodzinę i o patrzeniu na ręce powstrzyma coraz mocniej dający się we znaki dyktat LGBT+?

„Walka z dyskryminacją” środowisk LGTB+ okazuje się ważniejsza od zdrowego rozsądku. Transfuzje krwi we Francji znowu mogą być obarczone dużym ryzykiem zarażenia pacjentów AIDS, gdyż francuska minister ds. równości płci Marlène Schiappa postanowiła przy okazji homoseksualnej „parady” przypodobać się temu środowisku.
http://www.pch24.pl/walka-z-hiv-to-dyskryminacja--francuskie-lobby-lgbt--chce-rownosci-przy-oddawaniu-krwi--wspiera-ich-minister,69283,i.html#ixzz5sUyVOgOe

Ambasador Baliński u Roli: Polska już spłaca roszczenia ws. 447? O Czaputowiczu, MSZ i Hongkongu! 01.07.2019

https://www.youtube.com/watch?v=hbXKX5LQxs4

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj