Francuzi w ostatnim momencie powstrzymali atak na Syrię

Kategorie: 

Francois Hollande, prezydent Francji - źródło: kadr z Youtube

Jak wynika z informacji opublikowanych przez francuską gazetę Nouvel Observateur, prezydent François Hollande dosłownie w ostatniej chwili, po konsultacji z Barackiem Obamą, odwołał polecenie dokonania ataku lotniczego na Syrię.

 

Według gazety o trzeciej nad ranem, 31 sierpnia 2013 roku, oficer łącznikowy poinformował prezydenta Francji, że o godzinie 18:00, chce z nim rozmawiać Barack Obama. Hollande, z wcześniejszej rozmowy z Obamą wywnioskował, że atak USA wobec Syrii jest nieunikniony i na 08:00 pilnie zwołał posiedzenie gabinetu bezpieczeństwa narodowego.

 

Francuska armia otrzymała rozkaz zaatakowania Syrii o trzeciej rano następnego dnia. Na samolotach zostały zainstalowane rakiety i bomby.  Francuzi mieli zbombardować zachodnią Syrię, w tym Damaszek, gdzie celem miała być między innymi siedziba Czwartej Dywizji Gwardii Republikańskiej i miejsca przechowywania rakiet oraz broni. Inne cele zostały pozostawione dla Amerykanów. Aby przygotować społeczeństwo do wojny, postanowiono opublikować dowody, że syryjski reżim używał broni chemicznej.

 

Podczas rozmowy z Obamą, jednak stało się jasne, że amerykański prezydent zapyta Kongres o zgodę na atak na Syrię.  Według korespondenta gazety François Hollande był "zszokowany i zły" ze względu na taki obrót wydarzeń, a Francuzi szybko zorientował się, że "szansa na atak przeciwko Syrii jest teraz równa zero."

 

 

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika euklides

Murzyn się rozmyślił i

Murzyn się rozmyślił i zadzwonił do swojego kolegi, że odwołuje, ale chyba partyjkę Battlegrounda. Wojskowi już dawno wiedzieli, że z misji nic nie będzie, bo dział propagandy spier...ł scenkę z bronią chemiczną tak, że nawet tvnowskie lemingi zaczęły coś podejrzewać. Teraz trzeba zaprzęgnąć aktorów do odgrywania roli wielkich przywódców żeby to wszystko odkręcić.

Portret użytkownika AMRŚP

Syjoniści opanowali Francję

Syjoniści opanowali Francję po odsunięciu de Golla...
Ta faszystowsko-bolszewicka ideologia wyprodukowała lewacki globalizm światowy jako podwalinę NWO..
 Czas na zbrojny opór przeciwko światowemu syjonizmowi.
 Jedyną i skuteczną przyczynę światowej destrukcji..

Portret użytkownika Izi

Hollande jest "wiadomego

Hollande jest "wiadomego pochodzenia" i wcale mnie nie dziwi,że jego pobratymcy bardzo by chcieli tego ataku na Syrię i wywołać konflikt z Iranem
tylko ,że ten "naród wybrany" zawsze szuka "głupiego"aby kto inny załatwił Ich
brudne plany ekspansji.....

Skomentuj