Francuzi sfilmowali 10-metrowego wieloryba w wodach Sekwany

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

W czwartek 30 czerwca francuscy żeglarze zauważyli dużego wieloryba na wodach Sekwany. 

Prawdopodobnie ssak morski wszedł do rzeki z kanału La Manche. Wieloryb o długości około 10 metrów był widziany między mostem Normandii a mostem Tancarville, oddalonymi od siebie o około 15 kilometrów. Według ekspertów zwierzę jest w dobrej kondycji fizycznej.

 

Statkom przepływającym przez ten obszar nie wolno zbliżać się do wieloryba na odległość mniejszą niż 100 metrów, aby uniknąć kolizji. Władze mają nadzieję, że ssak wraz z przypływem Sekwany będzie mógł wrócić do morza.

 

Półtora miesiąca temu w tym samym rejonie do Sekwany wpłynęła orka. Niestety, wysiłki ekspertów zmierzające do przywrócenia morskiego drapieżnika do jego zwykłego siedliska nie przyniosły rezultatów. Zwierzę padło.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Art. 4. konstytucji RP

2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.

przywilej suwerena mającego bezpośrednią władzę - oddaj głos na siebie w domu.

Skomentuj