Francuzi jedzą na ulicy i unikają restauracji, które wymagają paszportów covidowych

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Francja otwarcie buntuje się przeciwko rządowym restrykcjom sanitarnym. W związku z decyzją rządu, która nakłada obowiązek sprawdzania paszportów covidowych przed wejściem do restauracji, Francuzi postanowili "stołować się" na ulicy.

 

W sieci krąży nagranie przedstawiające Francuzów, którzy w dość specyficzny sposób postanowili zaprotestować przeciwko obowiązkowym paszportom covidowym. Na filmiku widać całe rodziny na pikniku. Ulica jest niemal zapełniona ludźmi, w przeciwieństwie do okolicznych restauracji, które stoją praktycznie puste.

To pokłosie decyzji prezydenta Emmanuela Macrona, który 12 lipca ogłosił zaostrzenie restrykcji sanitarnych. We Francji wprowadzono paszporty covidowe, bez których nie można wejść m.in. do restauracji, kawiarni, kin i dużych centrów handlowych. Klienci muszą przed wejściem udowodnić, że zostali zaszczepieni, uzyskali negatywny wynik testu na COVID-19 lub są ozdrowieńcami. W przeciwnym wypadku nie są wpuszczani do środka.

 

Decyzja rządu zapoczątkowała wielkie protesty. Ostatni odbył się w sobotę i wzięło w nim udział około 160 tysięcy ludzi. To już siódmy z rzędu weekend protestów przeciwko zaostrzonym restrykcjom sanitarnym w tym kraju. Podobne demonstracje odbywały się wcześniej m.in. w Australii, Grecji, Słowacji i Włoszech, gdzie również przyjęto paszporty covidowe.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

To jest dopiero początek do

To jest dopiero początek do powrotu reguł koczowniczych,plemiennych (jak już nic nie pozostaje to,to jest najbezpieczniejsza forma bytu i szansa na życie i przetrwanie)   :) Najlepiej już dzisiaj,jak tylko możesz i masz taką możliwość,odłącz się od Cywilizacji.Ta ZDYCHA ostanimi tchnieniami i zdechniemy, reszta wraz z nią. 

Strony

Skomentuj