Francuskim żołnierzom skradziono karabiny i amunicję

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Tristan Farsac/CC BY-NC-ND 2.0

Dwaj francuscy żołnierze, którzy brali udział w operacji antyterrorystycznej i zrobili sobie krótką przerwę w lokalnej restauracji, "zgubili" swoją broń. Nieznani sprawcy włamali się do ich pojazdu i okradli z dwóch karabinów i amunicji.

 

Incydent miał miejsce w czwartek w miejscowości La Verpillière, niedaleko miasta Lyon. Żołnierze zostawili swój biały wan na parkingu w pobliżu McDonalds'a. Pojazd nie posiadał żadnych oznaczeń a wojskowi brali udział w ogólnonarodowej operacji antyterrorystycznej Operation Sentinelle, którą rozpoczęto w styczniu 2015 po atakach na siedzibę redakcji Charlie Hebdo.

 

Gdy żołnierze wrócili na miejsce, dostrzegli wybitą szybę. Ich wan został okradziony z dwóch karabinów FAMAS i amunicji, która według lokalnych francuskich gazet była przeznaczona do pistoletów kalibru 9 mm. Zatem złodzieje nie byliby w stanie skorzystać z tej broni, ale oczywiście mogli posiadać własną amunicję.

 

Policja natychmiast rozpoczęła poszukiwania sprawców. W akcję zaangażowano również helikopter. Po kilku godzinach znaleziono pojazd, który miał rzekomo należeć do złodziei, lecz broń i amunicja nie została znaleziona. Zatem przestępcy, po kilku dniach od tego zdarzenia, wciąż znajdują się na wolności - w dodatku są uzbrojeni.

 

To nie jest pierwszy raz, gdy wojskowi "gubią" broń w tajemniczych okolicznościach. Kilka miesięcy temu, ktoś tak po prostu włamał się do amerykańskiej bazy wojskowej Panzer Kaserne w niemieckim Stuttgarcie, zabrał sobie kilka sztuk broni i z powodzeniem opuścił teren. Niemal w tym samym czasie, podobny przypadek miał miejsce w Jordanii - Arabii Saudyjskiej i agencji CIA "skradziono" broń wartą miliony dolarów. Wygląda na to, że wkrótce znów może dojść do jakiegoś zamachu, po czym w mediach zrobi się głośno o konieczności wprowadzenia kolejnych przepisów, które utrudnią zakup broni palnej...

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Pegaz

Dla terorystow kazda sztuka

Dla terorystow kazda sztuka broni ma znaczenie,kazdy zabity bialy czlowiek to powód do radosci dla tych zwyrodnialcow...Przekonacie sie sami, ze pewnego dnia setki uzbrojonych brodatych wyjdzie na ulice zachodnich miast i zaczna sie masowe morderstwa.

Portret użytkownika And

Może nie na temat, ale czasem

Może nie na temat, ale czasem się czytuje jakiś artykuł o bezrobotnych albo o tym że giną czy coś, nie wspominając, że mogą to być niepełnosprawni.

W komentarzach pisze czasem ktoś kto (zdaje się być Polakiem bo umiejętnie pisze po polsku a na prowokację to chyba nie wygląda) z tekstem wulgarnym i hasłem "pasożyt".

Możliwe, że przez to piszą, że obozy były polskie, jeżeli Polacy traktują bezrobotnych jak nie ludzi. Wtedy sobie ktoś w Ameryce skuma, acha, arbait to praca, a z komentarzy internetowych wynika, że Polacy czczą pracę. myślę, że to właśnie przez wulgarnych ludzi piszą bzdury, że obozy były polskie.

Skomentuj