Francuskie winnice bardzo ucierpiały z powodu przymrozków - winiarze nazywają to największą katastrofą od 25 lat

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Silne wiosenne przymrozki dały się we znaki w niektórych z najbardziej znanych regionów winiarskich Francji, w tym Szampanii, Bordeaux i Burgundii. Właściciele winnic szacują, że mrozy  spowodują szkody w wysokości przynajmniej 2 mld euro. Winiarze nazywają to największa katastrofą od ćwierć wieku. 

 

Temperatura powietrza spadła poniżej zera pod koniec kwietnia. Uszkodzeniu uległy już dobrze rozwinięte rośliny. Aby jakoś ratować młode pędy, niektórzy winiarze palili ogniska, lub ustawiali beczki w których palono opał. Niektórzy rozstawiali również między roślinami gazowe grzejniki.

 

Jednak mimo tych wysiłków, straty wśród upraw wynoszą od 20 do 100%. Zdaniem ekspertów to najgorsze w skutkach przymrozki od 1991 roku. Trzeba zaznaczyć, że przymrozki dotknęły również inne winiarskie regiony w Europie, ale niewątpliwie w 2017 roku najbardziej dotknięta została Francja. Niektórzy producenci win twierdzą, że stracili całe uprawy.

 

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Strony

Skomentuj