Francuskie media ujawniły, że prezydenci, premierzy i ministrowie tego kraju, należą do tajnego masońskiego klubu

Kategorie: 

Źródło: Internet

W ostatnich dniach francuska opinia publiczna żyje doniesieniami mediów o istnieniu elitarnego klubu, którego członkowie piastują najważniejsze stanowiska w państwie, biznesie, kulturze i nauce.

Tajny klub Siècle (Stulecie) został założony w 1944 roku. Jest zorganizowany na wzór loży masońskiej. Założyciel klubu - Georges Bérard-Quélin - był właśnie masonem. Członkostwo uzyskuje się tylko na zasadach kooptacji. Zatem to przynależni do klubu sami dobierają nowych członków do swojego składu.

Padają oskarżenia, że Siècle jest „miejscem zmowy elit gospodarczych, politycznych i medialnych”. Po demonstracjach alterglobalistów, które miały miejsce pod siedzibą organizacji, od 2010 roku spotkania są chronione przez duże siły policji.

Członkowie Siècle zbierają się w ostatnią środę miesiąca w salach Interallié przy rue du Faubourg-Saint-Honoré, w Paryżu. Klub zrzesza polityków, sędziów, biznesmenów oraz ludzi ze świata mediów. W sumie w obradach uczestniczy około 200 gości podzielonych przy stolikach na 8-osobowe grupy. Wszystkie odbywające się tam dyskusje, otoczone są ścisłą tajemnicą.

Dotychczasowym liderem klubu był słynny politolog oraz były europoseł Olivier Duhamel. Media nagłośniły skandale z jego udziałem po tym, jak córka byłego ministra spraw zagranicznych Francji - Camille Kouchner - zarzuciła Duhamelowi gwałcenie jej 14-letniego brata. Ponoć „cały Paryż o tym wiedział”. Politolog odpiera zarzuty, ale zrezygnował ze wszystkich zajmowanych dotychczas pozycji i stanowisk. 4 stycznia przestał także przewodzić tajnej organizacji.

Sprawa jest bardzo niewygodna dla francuskich elit, bo członkowie klubu to w zasadzie sam „top”  polityki i prawa. Kto więc należał/należy do Siècle?

W 2017 roku „Les Echos” pisał o 600. członkach tej organizacji.

W obradach brali udział byli prezydenci Francji: Nicolas Sarkozy oraz François Hollande, obecny prezydent Emmanuel Macron, premierzy: François Fillon, Edouard Philippe, Manuel Valls, Lionel Jospin, Alain Juppe, Jean-Pierre Raffarin, słynny były szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego - Dominik Strauss-Kahn, Jacques Attali, Thierry Breton, niedawno zmarły (nagle) bankier Edouard de Rothschild oraz szefowie największych francuskich firm.

Na liście są także: Rachidę Dati (była minister sprawiedliwości), Gérald Darmanin (minister spraw wewnętrznych), Florence Parly (minister obrony), Muriel Pénicaud (były minister pracy), Jean-Michel Blanquer (minister edukacji), Élisabeth Borne (minister pracy), Agnès Pannier-Runacher (minister przemysłu), Jean-Baptiste Djebbari (minister transportu), Franck Riester (minister handlu zagranicznego), Sébastien Lecornu (minister terytoriów zamorskich); Emmanuelle Wargon (minister ds. mieszkalnictwa), Amélie de Montchalin (minister służby publicznej), Clément Beaune (sekretarz stanu ds. europejskich) oraz
Alexis Kohler (sekretarz generalny Pałacu Elizejskiego).

Po ujawnieniu pedofilskiej afery oprócz Duhamela z organizacji usunięto też dwóch jego kolegów - Jeana Veila - najsłynniejszego francuskiego adwokata, obrońcę m.in. prezydenta Jacquesa Chiraca i Marca Guillaume, prefekta departamentu Ile de France. W sumie członkami klubu jest jedenastu obecnych ministrów Macrona.

Afera z Duhamelem zatoczyła już bardzo szerokie kręgi i stała się bardzo niewygodna dla obecnego prezydenta Francji i jego żony Brigitte. Jak donoszą francuskie gazety w tym dziennik  „Le Monde”, Macron i jego ekipa robią wszystko, by ukryć związki z Duhamelem, ale na jaw wychodzą kolejne informacje, które potwierdzają zażyłość prezydenta i jego ludzi z najważniejszym francuskim politologiem, członkiem Partii Socjalistycznej i byłym europosłem, który zupełnie „przy okazji” był także kazirodcą-pedofilem.

Czy podobne kluby, z podobnie podejrzanymi osobami, znajdują się także w innych krajach, w tym w Polsce? Być może ślady z Francji będą prowadzić do waszyngtońskiej pizzerii „Comet Ping Pong” - „bohaterki” afery „PizzaGate”?

 

 

Źródło: https://www.vanityfair.fr/pouvoir/politique/story/l-affaire-duhamel-la-chute-de-l-ami-des-puissants/13136

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Robaczkowa

W Polsce jest jeszcze gorzej

W Polsce jest jeszcze gorzej, bo są co najmniej dwie takie organizacje.

Pierwsza skupia około ponad 90% ,,polskich"polityków ( też ponad 90% posłów). Nie pamiętam nazwy tej organizacji ale ma ona dbać o reprezentowanie interesów Izraela w Polsce (,,przyjaźń polsko-żydowska" itd.). Przyjaźń przyjaźnią ale jak zbyt dużo polityków taką przyjaźń czuje, to już nie jest dobrze, bo mogą łatwo o własnym kraju zapomnieć.

O drugiej organizacji - ,,bractwie" właśnie dzisiaj mówił Pan Krajski https://www.youtube.com/watch?v=FcxMqPh-tBI To ,,tacy tam" - ,,prożydowscy masoni". A tu poniżej wybrani członkowie ,,naszego bractwa". I jak tu się dziwić, że ugrupowania polityczne się zmieniają, a polityka jakby stale ta sama.   

Portret użytkownika Tańczący z WILKAMI

No patrzcie... a jakoś nasze

No patrzcie... a jakoś nasze MENDIA nie chcą donieść PRAWDY o "naszych"MasoZIJONKACH...   czyżby KNIESIET im nie pozwalał... 

Duda Tusk oni dalej wierzą, że wy rozliczycie nas a my rozliczymy was PiS PO śmieją się

 

Wszyscy wkurwieni a wciąż 40% procent popiera PiS kto to kurna jest?

 

Polska ruina PiS pokazuje Polskę w TVP obraz atrapa

No i wykrakał... normalnie czarnowidz jakiś korzerny... >>>

Duda Trump człowieku załatw sobie coś takiego jak TVP, bez tego nie wygrasz

 

 

 

 

 

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Portret użytkownika S

Rejestrować? Od kiedy? Wejdż

Rejestrować? Od kiedy? Wejdż na stronę z poziomu przeglądarki w kompie, a nie aplikacji w telefonie i wszystko działa bez rejestracji. OurTube i BrandNewTube to konkurencja dla You Tube. Dodajmy, że konkurencja, która NIE cenzuruje materiałów. Więc bardzo niewygodna dla "jedynych słusznych mediów" i jest blokowana w telefonicznych aplikacjach bo tak teraz najczęściej ludzie przeglądają neta.

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Portret użytkownika tubylec

Przecież tak jest w prawie

Przecież tak jest w prawie każdym kraju na świecie. To masoni wybierają wygodnych dla siebie polityków a dla plebsu tworzy się iluzję wyborów. Dlatego jest taka chujnia na tej planecie, dlatego prawie wszystkie kraje tak łatwo zaakceptowały covidiotyzm .. bo bandyci i pedofile porobili sobie tajne kluby, które są nietykalne .. mają mnóstwo kasy więc z łatwością korumpują sobie kogo chcą i faktycznie rządzą w prawie każdym zakątku świata. A ludzie myślą że rządzi prezydent. Prezydent jest podwykonawcą, musi robić co mu każe jego loża masońska bo jak nie to go zdmuchną albo mu zniszczą wizerunek. Tak samo papieże to też masońskie pacynki, każdy jeden, a prawdziwa władza ukrywa się w cieniu, żeby się nie wystawiać na atak. Sprytnie to ustawione ale da się to przejrzeć. To są ludzie uzależnieni od władzy, pieniędzy i adrenochromu. I nie zrezygnują z tego, bo co im zaoferujecie w zamian? Uczciwą pracę za miskę ryżu i piwo po skończonej robocie?

Nie spodziewajcie się że ci ludzie dadzą wam jakąkolwiek wolność. Zamiast tego będą wam odbierać jej resztki kawałek po kawałku, będą was uzależniać na wszelkie możliwe sposoby, zabronią wam nawet swobodnie oddychać, zajrzą wam nie tylko do portfela ale i do nosa i do dupy, a najchętniej jeszcze wsadzą wam do mózgu swoje technologie w celu jeszcze lepszej kontroli was. Bo im jest kurwa ciągle za mało władzy. Ale po co ja to piszę .. przecież większość z was to wie.

Strony

Skomentuj