Francuskie chomiki po spożyciu kukurydzy stają się kanibalami

Kategorie: 

Źródło: phys.org

Jak alarmują naukowcy, dzikie chomiki żyjące w północno-wschodniej Francji, po spożyciu kukurydzy stają się kanibalami, pożerającymi własne potomstwo.

 

 

O odkryciu poinformowano w ubiegłym tygodniu w czasopiśmie Proceedings Journal of Royal Society of London, wskazując monokulturę przemysłową jako czynnik, który wpłynął na zmianę zachowania chomików. Odżywiające się niegdyś różnymi ziarnami, korzeniami i owadami gryzonie żyją dziś na wyjałowionej ziemi, a ich głównym posiłkiem stała się genetycznie modyfikowana kukurydza. Monotonna dieta powoduje, że polne zwierzęta stają się coraz bardziej głodne.

 

Grupa naukowców pod kierownictwem Mathilde Tissier z uniwersytetu w Strasburgu, postanowiła ustalić czy dieta chomików wpływa na ich zdolność do reprodukcji w środowisku naturalnym. Na początku porównano gryzonie, które odżywiały się kukurydzą, z tymi, których dieta to koniczyna i robaki. Nie było praktycznie żadnej różnicy w liczbie urodzeń oraz w wartości odżywczej różnych pokarmów. Kiedy jednak przeanalizowano ich długość życia, różnica była dramatyczna. Około 4/5 chomików, których matki odżywiały się koniczyną lub robakami, dożywało samodzielności. Tylko 5% chomików, których matki karmione były kukurydzą, udało się przetrwać.

 

Poza tym, że samice pożerały swoje potomstwo, wykazywały też inne nieprawidłowości. Na ogół słodkie i niewinne chomiki, biegały w kółko i zachowywały się agresywnie także w stosunku do badaczy. Ich język stał się ciemny, a krew tak gęsta, że ciężko było pobrać próbki. Naukowcy stwierdzili, że objawy są spowodowane brakiem witaminy B3. Postanowiono więc przeprowadzić kolejny eksperyment, a mianowicie uzupełnić dietę gryzoni, odżywiających się kukurydzą, o wspomnianą wcześniej witaminę. Nie jest zaskoczeniem, że to wystarczyło, aby wyeliminować przerażające objawy i zapobiegać pożeraniu młodych przez samice.

 

Naukowcy podkreślili jak istotne jest, aby powrócić do tradycyjnego rolnictwa: 

Wiedząc, że gatunki te już teraz muszą zmierzyć się z wieloma zagrożeniami, a większość z nich jest zagrożona wyginięciem, to pilne jest, aby przywrócić szeroką gamę, zdrowo uprawianych roślin.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.Komentarze

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Taka rada dla wszystkich

Taka rada dla wszystkich wegan-wegetarian, skończcie wpierdzielać tą zieleninę i spróbujcie sobie od czasu do czasu zjeść jakąś zdrową wołowinkę czy też rybkę z jeziora bo wam odbije klapa jak tym chomikom, natury nie oszukacie i nie wszystkie składniki potrzebne człowiekowi znajdziecie w roślinkach , tym bardziej w tych gm .

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Jakie to typowe dla

Jakie to typowe dla cywilizacji śmierci. Żryj GMO, a będziesz jak ten chomik biegał w kółko.

PS

Mnie tylko dziwi, że ludzie dobrze wiedzą o tym co się ''dzieje'' i nie biorą siekier łomów młotków kilofów lub wszelkiej innej broni i nie idą choć spróbować naprawić ten popsuty świat. Mają rację żydy, trzeba z-depopulować te żałosne boty, to nie są żadne ludzie tylko automatyczne dekoracje czyli BOTNET matrixowy. Ludzi na tej planiecie jest tylko tyle ile zawsze było czyli 144 000 tyś, reszta to boty jedynie naśladujące to co robią ludzie.

Portret użytkownika star

"Naukowcy podkreślili jak

"Naukowcy podkreślili jak istotne jest, aby powrócić do tradycyjnego rolnictwa"

z tego co mi wiadomo, to po wprowadzeniu GMO nie da się już powrócić do tradycyjnego rolnictwa - właśnie dlatego to co zrobiono jest zbrodnią.

Pamiętam, że jakiś czas temu, jeden z naszych ministrów rolnictwa "popisał się" medialną wypowiedzią, że skoro są środowiska, które się przeciwstawiają wprowadzeniu w Polsce upraw GMO, to należy je wprowadzić na próbę.

"99% populacji to owce przeznaczone do strzyżenia w czasie pokoju i na rzeź w czasie wojny. Politycy i biurokraci to owczarki, a gospodarzami farmy są bankierzy i midasy - światowa finansjera"(motto+awatar z www.glosulicy.pl)

Portret użytkownika Akamai

To jeszcze nic. Politycy PiS

To jeszcze nic. Politycy PiS uważają, że można uprawiać rośliny GMO w sąsiedztwie tradycyjnych upraw. 

Nobel dla tych posłów Smile

Ale niech im będzie. Skoro chcą rosyjskiej ruletki, to będą ją mieć.

GMO to Roundap. Roundap to glifosat. A glifosat to nowotwór. Dziennie umiera w Polsce na tzw. raka 275 osób. Po podpisaniu umowy CETA i pójściu na całość z GMO liczba ta może wzrosnąć kilkukrotnie. Będą umierać posłowie, a także ich żony, rodzice, dzieci i wnuczęta.

Ale wtedy już będzie za późno. Pozostanie tylko cierpienie i łzy. Tak jak to miało miejsce ostatnio w przypadku jednego z posłów.

Czy naprawdę warto ?

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Anioł Prawdy

Skoro chcą rosyjskiej ruletki

Skoro chcą rosyjskiej ruletki, to będą ją mieć. Lepiej ująć tego nie można - PERFECT HEAD SHOT WSZYSTKIM CO PRZYŁOŻYLI RĘKĘ DO DEPOPULACJI PRAWDZIWYCH POLAKÓW !
Jakieś 15 lat temu jak usłyszałem że modyfikowana jest cytryna w której jest dodawany gen jakieś najbardziej toksycznej meduzy na świecie to pomyślałem już wtedy że łoohoho zbliżamy się w ekspresowym tempie do końca życia na tej planecie bo człowiek modyfikuje dzieło Boga (kimkolwiek i czymkolwiek Bóg jest) a jeśli to wszystko ewoluowało miliony lat i człowiek zmienia to w ułamku sekundy to nie ma pojęcia jaki będzie tego efekt końcowy a na pewno będzie to coś bardzo niedobrego nie przystosowanego do organizmów które ewoluowały wraz z tym wszystkim co jest przez te same miliony lat ! Zawsze myślałem że nie wolno modyfikować absolutnie niczego, bo to jest poprawianie czegoś co i tak jest samo w sobie perfekcyjne.

Strony

Skomentuj